Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa LtK »

auto straca hodnotu hned ako odide z predajne. Mozes sa ho pokusit predat za tu istu hodnotu aj tyzden po kupe, ale neuspejes.
Lebo kazdy bude cakat nejaku zradu, ked ho tak rychlo predavas.

Ja som kupil 2 auta. Kazde tak po 3 rokoch.
Prve lebo majitel kupil zene SUV a ta felicia mu stala v garazi.
Druhe lebo majitel zistil, ze mu kua velku spotrebu, kedze jazdi len v meste. aj ked oktavka 1,8 turbo da priemerku 8, v meste je to vacsinou aj 10

Co som tym chcel povedat - kupis nove, tak mas aspon chvilu pocit, ze je to nove.
Kupis jazdene, mozes si povedat, ze si usetril.
Ani jedno nie je zaruka toho, ze sa nezacne kazit a nebudes ndavat ako pohan na to co si kupil.
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa felipe25 »

LtK napísal:auto straca hodnotu hned ako odide z predajne. Mozes sa ho pokusit predat za tu istu hodnotu aj tyzden po kupe, ale neuspejes.

poznam pripad, kedy by si uspel :)
dacia duster..
po ich super cene bol taky dopyt, ze AAA auto zhanali novych majitelov, a ponukali im o 1000€ viac, ako zan dali.. samozrejme, hrdi majitelia nepredali, lebo na nove by cakali dalsi polrok+.

proste, taky dopyt po tych autach bol, ze zan dokazali dat viac, ako stalo..



- to mas stastie, ze si kupil 2aute, ktorym nic nebolo a dovod predaja nebol: jeb* sa na tom uplne vsetko co sa moze. lebo bohuzial, vacsina ludi predava auto prave preto, ze uz nema chut vrazat stovky eur do opravy chyb toho, hentoho, a hotentoho... to bol aj moj pripad...
a to, ci kupujes auto ok, alebo nie, zistis az po case.

a kludne sa stane, ze do tej 5rocnej jazdenky clovek da za 5rokov tolko, ze si mohol rovno kupit nove auto...
Naposledy upravil/-a felipe25 v St 12. Apr, 2017, 09:21, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa lacika »

k tomu ohoblovaniu... https://1drv.ms/i/s!AoMbDglrm-C6g6Z2BQiek29PDhgAQQ
prve preliacina bola do par dni na aute. prvy krat suchnuty naraznik do tyzdna (nastastie sa to dalo prelestit).
Minule sa mi stalo toto co je na obrazku.. som myslel, ze ma klepne.
Uz tam nemam neoznackovane miesto na aute.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa felipe25 »

mne niekto zaryl na 4dnovom aute do dveri tak (asi dolnym krajom svojich), ze bol vidno strieborny podklad....

oprava 150€ spoluucast (faktura na +-900€)
malo to sice 0,3cm, ale... predpokladam ze to narusilo vsetky ochrany co tam tie dvere mali
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa lacika »

si to riesil cez havarijnu?
potreboval si k tomu zaznam o nehode?
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tvl a listok nic? to akoze na prasa ti niekto dooskiera celu rit auta a absolutne ho to nesere ani nic?

Nvm proste toto mi nepride byt normalne v ziadnom svete.... ved vsetko je poistene o nic nejde staci sa priznat a vyriesi sa to. Naco by niekto utekal z takejto "nehody"? Mne to nikdy neprejde cez hlavu taketo spravanie, ja mu jednoducho nerozumiem

felipe tvl aka spoluucast? za co? za to ze to auto je tvoje? Nechapem...
jo a tiez by ma zaujimalo ako si to riesil
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa lacika »

nie.. nic nenechali.. a neverim, ze si to nevsimol :D
ja som si to zial nevsimol na mieste nehody (parkovisko pred blokom), tak policajti mi povedali, ze uz je to pase.. lebo nie su splnene podmienky na skodovu udalost.
spoluucast mam aj ja 150€ a ti vajcaci z citroenu mi ani neodpisali, kolko by stala oprava. Nastastie to neslo do ziveho.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tato mentalita ma raz skutocne pochova...samozrejme ze si to musel vsimnut ved ked suchnes naraznik pocut to v celom aute....
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Odar »

Ja mam pred barakom skolku. Mamicky chodia po deticky. Deticky jebu dverami o auta stojace vedla. A nie len deticky. Proste zazitok. Mam teraz tmave auto, ked idem na umyvarku, uz sa ani radsej na bok auta nepozeram, lebo mam vzdy slzy v ociach. Asi mesiac dozadu som si vsimol, ze mam obslahnuty roh naraznika - sice len jemne skrabnuty, su to plasty, ale myslis, ze mi niekto nechal listok? Slovac sa nezaprie. Vsade je to rovnake.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Opytam sa takto. Ak ten rodic nepleskne ratolesti po čuni ked vidi ze sa sprava ako prasa, ako ma decko vediet ze sa sprava ako prasa? Potom nam tu chodia 15rocny nadrbany po parkoviskach s klucom v ruke a obchadza. Lebo ved sranda haha... keby ho niekto pri tom chytil a dobil kto by mal problem? ...

Nejdem sa tu uz rozculovat nad tupostou. Nech je ako je :)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Blackhawk »

stiv napísal:...
Mohol ju nalepit obojstrannou 3M paskou. To by si uz bol bez zacky este len by si minal brany showroomu.
...
Cervena patex obojstranna a neda to dole nikto. Treba to so silonom alebo tenkym drotom odrezat a je to robota na prd ked nechces poskodit znacku alebo naraznik. Mam takto nalepene znacky asi 5 rokov a bez problemov.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa felipe25 »

normalne som to riesil ako poskodenie auta na parkovisku /nevedel som vsak kde, a kedy, ani kto to urobil../..
a tak som to dal robit normalne z havraijnej poistky, a tam sa plati spoluucast..

proste ked pridem k autu, a je akokolvek poskodene, tak mi to opravia bez akychkolvek papierov, za 150€ spoluucast....

tak funguje havarijna poistka.

to otvaranie dveri je katastrofa.. ja radsej parkujem daleko od vchodov do nak. centier, kludne sa prejdem pol parkoviska.. no casto po prichode vedla mna stoji nejaky ga**zo.... pritom vedla ma po kkt miesta.. nechapem...

raz som parkoval pri optime v KE.. a sedel v aute.. zastavil medak velky.. otvoril dvere, taka supa do mojich, ze az auto sa zatriaslo.. no nastastie na dverach nebola ani stopa... bohuzial, cim drahsie, tym to maju v pixi, a cim lacnejsie /zhnita felda za 300e/ tak rovnako... pozor si dava asi iba ten stred, co vie, ze kazda oprava par stovak za uplne minimalny skrabancek... a co auto nema zadarmo ale za pracu....
Odar napísal:Ja mam pred barakom skolku. Mamicky chodia po deticky. Deticky jebu dverami o auta stojace vedla. A nie len deticky. Proste zazitok. Mam teraz tmave auto, ked idem na umyvarku, uz sa ani radsej na bok auta nepozeram, lebo mam vzdy slzy v ociach. Asi mesiac dozadu som si vsimol, ze mam obslahnuty roh naraznika - sice len jemne skrabnuty, su to plasty, ale myslis, ze mi niekto nechal listok? Slovac sa nezaprie. Vsade je to rovnake.
toto uz riesim kamerou v aute..
pred blokom nepomoze, nemoze byt online zapnuta, ale na parkovisku minule zarobila 100€...
ked niekde idem, nechavam ju zapnutu na tych par minut.. jedna sliepka vykladala kosik, a tak, ze kosik na kraj obrunika, a pivo v nom.. jak vylozila tasku, kosik sa samozrejme kedze fyzika plati aj tu zacal posuvat, az sa prevratil, rovno na moje auto... a to tak, ze na prednom narazniku nechal asi 10cm modru stopou od plastu /nastastie nie kov/.
dochadzam k autu asi 30seku potom, sledujem ju....ona sa tvarila jakeby nic... pridem k nej a pytam sa, ci si je vedoma, ze mi poskodila narazdnik kosikom - ano ano ja som nechcela prepacte - ano, v poriadku, viete co stoji oprava naraznika v autorizaku, kedze tam pojde lebo auto ma 3 mesiace??
odhadujem tak 1200eur.... ona sa ospravedlnuje ze co s tym teraz - tak jej vravim ja neviem, ideme sa spytat do servisu, co vlastne poskodila a co stoji oprava.. typek to v autorizaku lestil asi 15minut, s tym, ze tam nezostala ani stopa, a zenskej som povedal, ze to musi ist na komplet prelestenie, a vypytal 100e. a to este mala stastie, ze neposkodila naraznik sposobom prasklina a pod, lebo autorizak sa s tym nepare, a meni kus za kus. sranda, bez problemov vytiahla 100eur, kedze som ju mal nahratu pekne na kamere. a este bolo vidno doma ked som to kukal, ako sa nebadane obzera po pade kosika, ci nikto nic nevidel... keby som dlhsie v obchode, tak nikoho nenajdem, len jej ksicht na kamere

preco si ludia fakt neuvedomuju, ze jedna mala skoda, priehblinka na dverach, skrabancek a 1000eur v riti??? to fakt by trebalo kazdeho, co neotvara rozumne dvere vytrestat sposobom: kukaj co si urobil, volam policiu, a pekne si zaplatis skodu.. a ked za to clovek vycaluje 1000eur, tak pochopi... metaliza mozno este viac. ja nemam nove auto na to, aby malo na kazdom kusku odreninu, skrabanec, priehlbinu, nehovoriac o tom, ze kazda takato oprava znizuje cenu auta /potencionalny kupec si pomysli ze to lietalo po streche.../
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco ? lebo su telata. A teraz si predstav ze ty mas jedno z najlacnejsich aut na svete... co takto chnapnut tym pivom A8L alebo 760iL s lidarmi, radarmi, fakarmi, speedarmi a podobnymi darmi ?

Tam by oprava bola iny peniaz. Zrejme si videl moj citat v tej velkej teme : MErcedededes CLS320cdi, 2008 cize stara masina, zaparkovany vonku pred umyvarkou, z umyvarky cuval Lexus. Bim bum bac. No asi tiez nesiel tristo. Na CLSku ziadna poriadna skoda, prasknute ucho svetielka (xenon isteze) a maska, uhrnom 8.000 eur bez dph v Bratislave. Takze...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Ivko »

Tam 150€ tu dalších 150€ ....
Havarijná nie je zlá vec ale ani niečo úplne TOP.

Niekedy sa to jednoducho neoplatí, výhodné to je pre servis. Ty zaplatíš havarijnú a ešte k tomu od teba vypýtajú 150€ spoluúčasť
Havarijná má zmysel pri havárii ked oprava stojí pár tisíc, ale na škrabancoch prerobíš - to si daj opraviť bez havarijnej, za prelakovanie dielu zaplatíš 100€, alebo jednoducho kúpiť použitý diel vo farbe
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa stiv »

Ved pockas kym ti donicia este nejaky diel a potom das prelakovat viac dielov alebo cele auto. Za 150 eur. Naposledy stala "nehoda" dvier 900 eur. A hej urcite by to zvladol aj nejaky jozko za kilo. Mozno by aj trafil odtien.
mp3turbo napísal:boli stale nove aj ked mali dva roky. Nie, to uz neboli dvojrocne jazdenky, to boli uplne nove dvojrocne.
Fajn. Tvoj nazor. 2r auto je uz v polke zivotnosti ci moralnej alebo inej. Akurat, ze moje dvojrocne auto bolo "moje nove" a nie nejake kupene kde boh vie kto na nom ako jazdil, co s nim robil, kde to stocil, ci menil olej alebo ci v nom nejaky drahy diel nevymenil za iny /;)/. Proste neriesim nejaku lasku k autu na rychle presuny po meste, co mi kazdy mesiac niekto suchne a kazde 3-4 roky bude nove. Sa to znici a vymeni. Proste daily...
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"