Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ale to nech si robi doma ked sa ponahla nie niekomu na novom aute... ved to je ciste kretenstvo
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa molnart »

a ako mate ma svojich autach prichytene tie plastove drzadla pre SPZ? lebo ja som to videl len samorezkami....
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale jemu to zasrouboval pod montaz SPZ, nabuduce nech to zavrta rovno do naraznika, alebo na bocne dvere. Kreten, nic viacej. potom, ze sa vrtaju diery na spz, neznamena, ze ked tam potrbujem zavesit docasne znacky, tak si navrtam novu. nabuduce nech si navrta v showroome, popis vozidla na kapotu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Ivko »

Fakt by ma teda zaujímalo ako tam má tu značku pripevniť, také niečo akože niekto to u nového auta nemal nejak neverím.
Možno nejaký zámožný pánko čo si mohol dovoliť jazdiť s prevozkou za sklom a novú EČ si dal na nárazník pomocou obojstrannej pásky. Každý kto tam má rámik tam má samorezky (povedzme v zadu ked je EČ na kufri býva príprava kde sa tie samorezky zaskrutkujú)

"Broslo" - Úplne zbytočné depresie, za týžden či mesiac, ti to trebárs niekto ohobluje pred obchodom a nebudeš vedieť kto a čo potom? Hodíš si slučku na krk? Riešiť diery po samorezkách ktoré prekryje nová EČ... :facepalm:

Vyser sa na to, čím skôr pribudnú vlastné šrámy tým pre teba lepšie, auto je spotrebák. Ked ho nechceš poškodiť tak si ho daj do garáže a zaplachtuj ale to ti rovno hovorím že 12000€ si hodil do komína.
Sorry za úprimnosť ale je to tak

Ja si kupujem iba jazdenku a potom také veci ako nejaký škrabanec má absolútne netrápia. Blbé reči o tom že keby nebolo tých čo kupujú fungláče tak by potom nebolo jazdeniek ma netrápia. Ja tú kúpu fungláča nechám pre tých čo majú trochu iné platy ako na SK, trebárs na nemčúrov a tú jazdenku si kúpim od nich a to rovno poviem že nezarábam málo
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa stiv »

Je to bezne a videl som to uz vela krat. Nemusi sa to niekomu prave pacit. Som zvedavy co ti povie ked za nim pojdes. ;)

Mohol ju nalepit obojstrannou 3M paskou. To by si uz bol bez zacky este len by si minal brany showroomu.

A Ivko ma pravdu. Ved pockaj ked pojdes na nakup a najdes auto s odretym rohom alebo zajebane dvere. Uz sa mi stalo vela krat. Dokonca zadne dvere 2x zabite... Proste ak neparkujes cez 2 miesta a na sukromnom parkovisku /v brane, s kamerkami/ tak si budes musiet zvyknut. Alebo iba mna motoristi nemaju radi a nicia mi auto. :(
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa HellAngel »

ako mi chces povedat, ze ta znacka sa neda nasroubovat do pripravy na SPZ? to musel urobit dieru pod SPZ?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ivko a Stiv, 49. strana a este stale si myslite ze Broslo si povie "maju **** chlapci pravdu mal som kupit jazdenku?" :D sak chcel nove ma nove hergot to je co za argument ze kasli na to ze ti ho niekto preskrutkoval nemal si take kupovat? :D

Nech to Broslo odfoti a uvidime ako to myslel, mne to tiez pride nelogicke takto to tam rubat ved auto ma predpripravu ci?....
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa stiv »

Jednoduska napísal:Ivko a Stiv, 49. strana a este stale si myslite ze Broslo si povie "maju **** chlapci pravdu mal som kupit jazdenku?"
Ja som ale ani raz nenapisal nikde nic o jazdenke. Nemam ich rad, nikdy som jazdenku nejazdil ani nikto v rodine nemal nikdy jazdene auto. Co s tymi jazdenkami tolko. :hmmm: Ja len ze Ivo ma pravdu s tym, ze tak ci tak mu to nejaky dobrak skor ci neskor oskre.

Fakt som zvedavy co mu povie ten co tam tu znacku prikrutil. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Prepac nechcel som ta urazit, nejako som si to dal dokopy s Ivkovym prispevkom do jedneho ;)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja teda nikde nevidím stažnosť na to že tam bola príprava na uchytenie značky a niekto to narval vedla - urobil nové diery
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Ivko »

Schválne som si našiel fotku nárazníka https://d.allegroimg.com/original/01d99 ... c7b1029bbd
https://b.allegroimg.com/original/013af ... d85ef4a08b
Sú tam "značky" kde sa má akože skrutkovať ale rovno si povedzme že nie každý rámik musí na tie značky sadnúť
A ja za seba rovno poviem že ho mám uchytený na svojom aute 4 skrutkami aby tam držal, istota je istota. Tie rámiky za vela nestoja a prípadná strata EČ víde daleko drahšie ako dve skrutky naviac
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

samozrejme tam je predpríprava stačilo zhodiť dlhý držiak a šrubnuť to do predprípravy. Ale akože ok neriešim. Je to kktina podla mna, budis.

O nove veci sa však starám. Stojí to veľa peňazí a je za tým veľa práce. Práve tieto veci sú dôvod, prečo človek rád chodí do práce a zlepšuje sa. Aj preto si takúto, síce vec, vážim a fakt by som nebol rád, keby mi to nejaký vodič buchol :)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa Ivko »

Problém je inde - nie v samorezkách...
Keby si zarábal tak ako sa patrí, tak to auto budeš brať tak ako telefon, padne - rozbije sa, kúpiš iný prípadne vymeníš display

Z áut spravili doslova spotrebáky, výrobcovia chcú aby sa skrátil cyklus výmeny, ale stále nezarábame tolko ako by to pre nás spotrebák bol. Keby ti z výplaty ostávalo 1500€ tak by si to videl inak. Teraz auto berieš ako keby to bola nehnutelnosť.

Mal som kolegu ktorý jazdil na starom Daewoo Nexia a povedal že do roboty mu to stačí a zároven povedal že auto je najhlúpejšia investícia. Najprv ho kúpiš, servisuješ ho, tankuješ a aj tak nezískava na hodnote, ale stále len tratí. A má pravdu - úplne hluché peniaze.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa SpQx »

No chalani, spotrebák, nespotrebák...
Áut so mal už kopu, ale vždy som sa pri kúe tešil viac, ako pri kúpe bytu a domu...
Áno, je to spotrebák, ale to neznamená, že sa nemusíš starať a hádzať o zem, ako telefón po ragequite hovoru...


Ano na hodnote stráca, ale nie je jedno, či potrebuješ násobne viac spolahlivosti, alebo menej, ja sedím v aute celý deň je to nevyhnutný prostriedok pre živobytie.
Ja osobne som pre seba nové auto kupoval iba 2 krát avšak do firiem iba novoty.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ja som ale ani raz nenapisal nikde nic o jazdenke. Nemam ich rad, nikdy som jazdenku nejazdil ani nikto v rodine nemal nikdy jazdene auto

jasne, aj tie nove auta ktore si si kupil boli stale nove aj ked mali dva roky. Nie, to uz neboli dvojrocne jazdenky, to boli uplne nove dvojrocne.
Pozri, cely ten system sa odohrava len v tvojej makovici. Nemam problem kupit dvojrocne auto lebo je proste dvojrocne.

Ty mas problem kupit dvojrocne auto lebo je to jazdenka, ale tvoje dvojrocne je super, to uz nie je dvojrocna jazdenka tak ako vsetky ostatne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"