Auto pre mamu -+ 8K eur

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa stefan222 »

ahojte
pls o radu
pre mamu, 1 os, na nakup, do kostola, do tesca, max do 60km pojde s nim, dochodkyna, NOVE, do jazdenky si nesadne.
klima musi byt. doteraz ma punto 1.2 2007 a najazdene cca 78tis km, ideme to predavat prave. bez klimy a uz sa jej prestava pacit neako. a to tam ma aj tazne vzadu. Sem tam si pozicia auto brat-ja cize 4dvere is a must.

viac ako 8tis e by som nerad siel kedze to ja cvakam. cash alebo leasing- alebo mne jedno.
zvazoval som pandu ale chcel by som nieco ine ako fiat.

Dik kazdemu za radu.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pista, moc toho na vyber nemas pod 8.000 :( tu je fakt kazda rada draha. Opel Korza bol tot nedavno zakupeny jednym z mojho okolia, bol pod 8.000 len neviem ci s dépeháháčkou alebo nie, samozrejme tam bola vybava "kolesa volant podvozok nic viac" ale to je prirodzene k cenovke.



PS: "do jazdenky nesadne", bol by som velmi velmi velmi rad keby si KAZDY uvedomil ze jeho cukrikove navonane auticko ktore 9 mesiacov jazdi je proste... jazdenka. Akoze nechapem toto rozmyslanie. Kupit 9 mesacne alebo 18 mesacne na trhu, nemozne, je to hrozna neakceptovatelna nepouzitelna jazdenka. Mat krasne Punto od novoty 18 mesiacov, to uz nie je jazdenka, do tej sa nebojim sadnut, to je uplne iny pripad.

Poprosim nerozvijat dalej tuto filozoficku uvahu, je to zbytocne.

Ake mame nove auta pod 8000 okrem Dacie ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa stiv »

Citigo, ale iba trojkluckove.

Jaj auta.
.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa Zubesuch »

mp3turbo napísal:Ake mame nove auta pod 8000 okrem Dacie ?
máme... Ladu :rolleyes:

jedina moznost ziskat relativne normalne auto je najst nejaku corsu 5dv. s klimou skladom.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa srebalat »

za 8k okrem dacie a lady(ktore by som osobne nechcel ani zadarmo) asi pomaly nic nenajdes beztak, jedine ak kupis napr. nejaku predvadzacku nizsiej triedy(polo, ibiza, fabia, corsa, apod)...
za 8k jedine take daco ako seat mii ci ako sa to pise, skoda citigo alebo renault twingo v uplnom zaklade(z tohto najskor mozno napr. hyundai i10 ked tak) , rozujem od 7990€ vacsinou dany model a vyssie.. niekedy sa este dala napr. taka thalia, ale teraz uz aj clio je nad tvoj rozpocet a to uz je co povedat :D .. osobne by som radil navysit rozpocet alebo kupit napr. dvoj-troj(alebo viac) rocnu jazdenku alebo uz uplne pri najhorsom ked sa inak neda zobrat nestastnu daciu sandero/logan...

alebo najlepsie jej bude nieco taketo popozerat ako toto ked uz chces aspon ako taku radu na ktoru si sa pytal https://www.autobazar.eu/skoda-fabia-ii ... 20501.html

P.S.: za 8k sa da uz kupit celkom slusna jazdena pre maminu ;) , ale viem o com hovoris, foter ked kupoval auto jedina podmienka bolo nove tak ta plne chapem teraz a starsiemu zarytejsiemu cloveku vacsinou nevysvetlis bohuzial :/
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa mp3turbo »

naco prednášame o TROJROCNEJ Zjazdenke... zadanie nepusti.

Ze to moze byt lepsia hodnota a TCO, ze to garantovane bude lepsia vybava, zrejme aj bezpecnost (lebo namiesto auticka do kabelky kupim auto co do vytahu nezmestim) a cojaviemco, to je nedolezite, ved maminka nezvykne burat.

Preto som sa pytal ci vobec existuju nove auta za osmicku, ja som v tom segmente nastastie nikdy nebol. Aj spomenuta Korza bol nejaky sakramentsky vypredaj lebo dosiel najnovsi najKlaudiovskejsi model takze tie stare nikto nechcel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa Ivko »

To je komédia...
Dal by som do Punta domontovať klímu, ked už ide len o to, nebude to stáť 8000€ ale možno len 2000€ a ostane je aj ťažné...

Toto je slovenská logika, kúpiť oholenú pi<>nu bez výbavy, bez výkonu, ale mám nové (kto je viac)...
A potom na to ešte namontujem ťažné, lebo to má kufor ledva na igelitku z Tesca, ťahám za tým vlečku a z toho motorčeka pod kapotou žmýkam aj dušu. A pritom mu klímu nedali preto, lebo by zabila 15% výkonu

Mama moja, kam tento svet speje.

Predpokladám že nové preto, lebo ste sa pri jazdenke opálili. Ale to máte za to že pozeráte vždy na cenu - hádam nedáte Ferovi za XY auto 6000€, ked také isté XY auto predáva Jožko za 5000€, ktorý vám dá ešte zlavu 200€.
Na cenu sa má pozerať ked sa kupuje fungláč, pri jazdenke sa pozerá na technický stav

Starej osobe treba niečo kde je vyšší posed, kde sa dobre nastupuje a nie malú nákúpnú tašku kde nevie vopchať vlastné črevo za volant. Keby som bol ja tvojou mamkou tak ťa za také auto vydedím
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odteraz az do juna je klima nepotrebna cize rozhodovaci faktor nie je na klime postaveny. Dorobenie klimy takisto nestoji 'dvojku' ale to je cesta ktorou by sa laicky motorista rozhodne nemal pustat.

Ani nezacinajme s tym ze zrovna Pista teraz pred par dnami predal [hnusny jazdenkovy] Lancer, ktory poznal a verne sluzil. Za desinu. To od osmicky zase nie je az tak hrozne daleko a ked si skusim porovnat nejaku NAJLACNEJSIU Daciu alebo Pandu (uz maju teplomer na vodu nedajboze otackomer alebo elektricke okno spolujazdca ?) s Lancerom s tym ze maju prakticky rovnaku cenu - aj ked toten Macubuši uz mal nepredstavitelne hroznych 79.028km za sebou takze bol za koncom zivotnosti minimalne trikrat ved ako kazda trojrocna jazdenka - no, radsej koncim.

Akoze fakt sorry. Samozrejme ze nove auto padne na hodnote viac ako padne Lancer ktory uz ma najvacsi pokles ceny za sebou, cize v strednodobom hladisku par rokov by ten Lancer s 99% pravdepodobnostou bol LACNEJSI Z HLADISKA CELKOVYCH NAKLADOV (neobstoji u mna argument ze na Lanceri sa nieco moze pokazit a uz nie je v zaruke - prevodovka ani motor ani drahe komponenty by som nepovazoval za rizikove pri jazdeni maminkou ktora spravi uzasnych 6.000km rocne s plynom ktory sa v zivote do polovicky drahy nepozrie). Ked kupim novu Fabiu za 11.990 a za 4 roky z nej mam sotva 6.000 tak som dosiel o sest litrov plus havarijne poistenia pretoze leasing [takze to mame par stoviek rocne] plus leasingove navysenie [za tie styri roky sa nieco nazbiera, zase nejake stovky] plus povinne prehliadky v servise sa tiez za 4 roky nazbieraju takmer na 1.000eur na Fabiu... kdezto pri Lanceri pad hodnoty a servisne prehliadky za radovo 8.000 eur za styri roky proste nehrozia. Jednoducho nehrozia.

Ja som si tak silno povedal ze sa nevyjadrim ale niekedy mi ta klavesnica proste utecie spod kontroly :) asi nie dostatocne silno...
ved co ma do toho co ini ludia robia. Ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa Andre »

Yaris mas za 9300, ak by slo este daco spravit s cenou
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak fabka nevyzera zle len to ze moja mama musi ist do predajne po auto. to clovek nevysvetli 64rocnej ucitelke. zabudol som napisat,ze moze byt skladove/predvadzacka ale musi si ho odniest z predajne. nad mojou jazdenou mazdou stale ohrna nos. stale mala nove a jej otec jej stale vravel nove kupovat. ze straca hodnotu viem a aj vy, no ona to ma na salame. pre nu je pocit noveho , viac ako prachy.

dacie maju v CR za cca 6tis a dvojka ostane na opravy som zvazoval.ale idem aj yaris ceknut
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa mp3turbo »

"doteraz ma punto 1.2 2007"


naozaj mala STALE NOVE ??????????????????????????????????????????? akoze pardon tuto uz prestala sranda. Nieze prestava...



o predvadzacke ti prezradim tolko, ze mnohe znacky umoznuju fabrickou diagnostikou zmenit kilometre v ramci stovky. Teda autiak 000008 vypali na predvadzacku, vrati sa naspat 000069 pricom stalo celu cestu na podlahe, predajca ma pravo nastavit naspat 000003. Seriozne vazne. Bez srandy.

Videl som zopar predvadzacich vozov. Ku nam do firmy davali hviezdne znacky, cize audi/bmw/mercedes v abecednom poradi, autiaky na testovanie. Tyzden - dva NEBOL problem. Nechces vediet co sa s tymi autami dialo, fakt nechces vediet. Jednemu vytrhli aj poloos von ako s nim cvakli do jamy na ceste a nad dvesto isiel kazdy jeden z nich. Samozrejme studeny.

Celozivotny kamarat vlastni Ford C-Max, presne ten kus ktory bol v testoch vsade na slovenskom internete. Autiak bol styrikrat pri mori este predtym ako mal znacky. Dalsi kamarati pobrali take predvadzacky ze 5.000km a podobne cisla. Naozaj je take auto ktoremu sa merali zrychlenia a maximalne rychlosti ako nove nove nove nove ? Uplne uplne uplne nove nove nove ?


Alebo je to len v niekoho hlave ? Nie je to len dogma ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa Xeigen »

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa Chris »

za mesiac napise Stefan, ze kupil 7er vo vypredaji za 8k :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa Ivko »

stefan.koval napísal:... nad mojou jazdenou mazdou stale ohrna nos. stale mala nove a jej otec jej stale vravel nove kupovat. ze straca hodnotu viem a aj vy, no ona to ma na salame. pre nu je pocit noveho , viac ako prachy.
Však čo by nemala na saláme ked to zaplatí syn... By som ešte niečo napísal ale kusnem si do jazyka a riadne silno
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Auto pre mamu -+ 8K eur

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tento styl pisania mi je povedomy

ivan-K ?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"