Novší ročník do 8-9000€ ?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Kknightley »

Ahojte,

v blízkej dobe zvažujem kúpu auta a preto sa chcem poradiť s niekym skúsenejším. Chcel by som auto prevažne na jazdenie po meste (+víkendové trasy cca 200km mimo mesta). Rád by som to uhral na dobrú spotrebu hlavne pri jazdení v meste, keďže na tento účel bude auto využívané najviac. Trochu mám obavy z automatov (je ich dosť na bazároch) no neviem ako sú na tom autá s ročníkom 2012+, oplatí sa pozerať po automate?

Autá, ktoré zvažujem:
- ford focus (prípadne focus combi) ročník 2012+ do 150 000km najazdených
- hyundai i30 2012,2013+
- volkswagen passat 2011+
- pozeral som aj kia ceed ale až tak sa mi nepáči

Moja otázka znie, ako to je s dieslakmi, mám sa báť tých našlahaných 150 000 km alebo je ten motor ešte len na začiatku svojej cesty? Príde mi to celkom dosť... máte nápady na nejaké alternatívy v ročníkoch aspoň 2011+ ? Nechcem úplne malé auto typu ford fiesta, renault clio a pod. Cena auta by mala byť maximálne do 9000€, ideálne však 8000-8500€.

Autá ako f.focus majú v sebe celkom dosť elektroniky, čoho by som sa mal báť pri kúpe resp. na čo si dať pozor? Ďakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Kknightley napísal:Chcel by som auto prevažne na jazdenie po meste (+víkendové trasy cca 200km mimo mesta).
Takže benzín.
Kknightley napísal: Rád by som to uhral na dobrú spotrebu hlavne pri jazdení v meste, keďže na tento účel bude auto využívané najviac.
Pri jazdení s ťažkým 2l kombi dieslom po meste sa pod 7-8l na 100 nedostaneš, radšej zvažuj niečo menšie, benzinové čo ti da radosť z jazdy.

Kknightley napísal:oplatí sa pozerať po automate?


Ak máš zdravotné problémy určite áno. Inak nie.
Kknightley napísal: - ford focus (prípadne focus combi) ročník 2012+ do 150 000km najazdených


Osobná skúsenosť: strašne strašne strašne nepohldlné auto. Interiérovo. Dlhá palubovka, málo miesta na nohy, materiál nič moc (tenký plast, puká praská vyzerá že už už praske uplne)
Kknightley napísal: Moja otázka znie, ako to je s dieslakmi, mám sa báť tých našlahaných 150 000 km alebo je ten motor ešte len na začiatku svojej cesty? Príde mi to celkom dosť...
najazdené km sú relatívna vec. Môžeš mať auto čo má 90k km a je vyjazdené totálne na riadnu pálku v servise. Môžeš mať auto čo má 300k a je jak nové. Záleží od predchádzajúceho majiteľa.
Kknightley napísal: máte nápady na nejaké alternatívy v ročníkoch aspoň 2011+ ?
Alfa Romeo MiTo (nejký turbo benzín, pripadne atmosféra) Alfa Romeo Giuletta (atmosfera alebo turbo benzín), Corolla (1.4/1.6 benzín), Civic (1.6 benzín SOHC VTEC), nejaký korejec (atmo benzin).
Kknightley napísal: na čo si dať pozor? Ďakujem za rady.
Na predchádzajúceho majiteľa. Auto tak, že sa s predchádzajúcim majiteľom ani nestretneš (čítaj autobazar) ani neuvažuj.


EDIT//Pár príkladov

https://auto.bazos.sk/inzerat/65114860/ ... W-170k.php (síce nie po pôvodnom majitelovy, ale ak je pravda to čo je v popise tak by to bola fajn kúpa)

https://auto.bazos.sk/inzerat/65024416/ ... el-LPG.php (podľa mna ideal na to čo si písal)

https://auto.bazos.sk/inzerat/65060842/ ... c-Luna.php (toyota, klasika, to je nezničitelný tank)

https://auto.bazos.sk/inzerat/65026365/ ... predaj.php
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Možno by som sa ešte popozeral po Mazde 3, ale Toyota Corolla je môj favorit :cool:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Diablo1st napísal:Možno by som sa ešte popozeral po Mazde 3, ale Toyota Corolla je môj favorit :cool:
Vedel som že som ešte na niečo zabudol :laugh: prípadne ak chceš hatch tak Auris po 2010 (tuším) [benzín ofc]
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa stiv »

Kknightley napísal:oplatí sa pozerať po automate?
Urcite ano. Ak ta teda nevzrusuje sliapanie na spojku 300x cestou do/z roboty.
.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Kknightley »

@DC9-32: Ďakujem za pomerne rozsiahly obkec. Avšak musím sa priznať, ja som trochu viac na sprostosti typu palubný počítač a podobne, a to v týchto nerozbitných starých tankoch nemám šancu nájsť (aspoň teda nie vo väčšine modelov ktoré si linkol). Preto mi ten focus vychádzal fajn lebo spĺňal veci ktoré by som v aute chcel mať (počítač, parkovací asistent ďalšia elektronika je len plus).

Avšak si ma trochu zaskočil s tým nekvalitným spracovaním. Pôjdem si to "ošahať" do bazárov aby som mal aspoň predstavu či je to také zlé. Tiež ma 80% ľudí odhovára od bazárov, no javí sa mi to ako najdostupnejšia možnosť kde zohnať auto. Samozrejme by som so sebou zobral niekoho skúsenejšieho, kto by sa na to auto vedel pozrieť.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Snake »

DC9-32 napísal:
Kknightley napísal:oplatí sa pozerať po automate?


Ak máš zdravotné problémy určite áno. Inak nie.
Zapamätáme si, automat vždy keď je k dispozícií.





.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Snake napísal:
DC9-32 napísal:
Kknightley napísal:oplatí sa pozerať po automate?


Ak máš zdravotné problémy určite áno. Inak nie.
Zapamätáme si, automat vždy keď je k dispozícií.
Nezapamätáme, nesúhlasím. Automat je zbytočnosť v osobnom aute. Keby kupujem kamión tak jedine s automatom.
ja som trochu viac na sprostosti typu palubný počítač a podobne, a to v týchto nerozbitných starých tankoch nemám šancu nájsť
Všetky autá ktoré som linkol sú 2010+ takže majú palubny pc. Asistenti sú zbytočný, aspon sa človek naučí parkovať a tešiť sa z toho ako sa zdokonaluje.
však si ma trochu zaskočil s tým nekvalitným spracovaním. Pôjdem si to "ošahať" do bazárov aby som mal aspoň predstavu či je to také zlé. Tiež ma 80% ľudí odhovára od bazárov, no javí sa mi to ako najdostupnejšia možnosť kde zohnať auto. Samozrejme by som so sebou zobral niekoho skúsenejšieho, kto by sa na to auto vedel pozrieť.
Kludne ti to aj natočím na video ked v tom aute budem znova sedieť, plasty su veľký problem. Ani ten najskúsenejší človek nevidí do motora a jeho historie. Nevidí že typek tam lial zlý olej, že na piestoch je kopa karbonu atd. ale ked uvidíš majiteľa a jeho pristup vieš si domyslieť. Či je autíčkar, prípadne človek čo má auto že ho dava len do autorizovného servisu, vieš že sa o auto pravdepodobne staral dobre ale ked uvidiš človeka čo má ešte v popolniku špaky, auto zaparkované pod stromom, okadené od vtákov vieš si predstaviť že podobný prístup mal aj k servisovaniu.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

vidime, ze ty chces vsetko robit zlozitejsie...

vacsina ludi ale velmi nie, preto maju radi zjednodusovanie vo forme automatu, asistentov a podobne.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Zložitejšie? Pokiaľ nevieš parkovať vráť vodičák. Nieje na tom nič zložité. Znova, nepoviem pokiaľ má človek zdravotné problémy prípadne problém s mobilitou (nevie sa otočiť, krčná chrbtica napr [moj otec to tak má, tak preto ma namontované cuvacie senzory]). Pre mňa je to len zbytočná technika, ktorá po čase bude robiť problémy. Pýtal si radu, ja som mu ju poskytol, je to môj názor based on experiences. Mojich. Pokiaľ má niekto iné skúsenosti prípadne inú radu nech sa páči ale tvrdiť že parkovať / preradzovať rýchlosti je zložité, veď to je elementárna časť vodičských skúšok.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

...
len tak mimochodom v novych autach sa senzory pri skuskach nevypinaju, takze uz aj skusky casto robia s cuvacimi senzormi
teda niekto inak ani nejazdil, co ako nie je urcite tento pripad.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> vidime, ze ty chces vsetko robit zlozitejsie...
>> vacsina ludi ale velmi nie, preto maju radi zjednodusovanie vo forme automatu, asistentov a podobne.

pri podradovani rúbem medziplyn. Heel-toe mi nieco hovori. Velmi casto davam spojku nadvakrat medzi prevodmi. Cize mam manualnu prevodovku a bavi ma to. Proste ma to bavi. Vyrastal som na Aviach, Liazkach 110, kombajnoch Fortschlift, V3Skach a masinach ktore mnohi z vas nikdy nazivo nevideli. Aj v tom to bude. Moja stara za osem rokov nic nevyviedla na dodavke v Bratislave bez parkovacich senzorov. Nemozne, ze ? Boze moj to uz je aky stredovek bez pipacich kraviniek.


Automat, ach ano poznam zopar fesakov ktorym sa pokazil a potom trebalo duo kardiostimulatorov ked im zahlasili ze vymena menica, preplach, zopar lamiel atd, zhodit dole z auta nahodit na auto za 350, olej cez 200, filter a somár somárom to mame... tradáááá 2900,-eur. A potom sa este zistilo ze just autom trha pri nejakej rychlosti a dopadlo to nakoniec znicenymi kardanmi ci uz v dosledku manipulacie s prevodovkou alebo nie, v kazdom pripade este dalsie stovky eur a nervy tiekli dole kanalom.

To si mal hned vidiet tu lasku k automatom. Zelenu farbu v ksichtiku a tak... pohoda, ved je to skoro rovnake ako kupplungsatz za 190,-eur (kedze nepotrebujes dvojhmotu lebo zdrave auto ma odpruzenu lamelu) a za stovku v garazi a jeden den to spravi HOCIKTO. Kdezto automat nieze neopravi uplne hocikto, ale je problem spomedzi tych zopar co ich opravuju najst takeho ktory to spravi poriadne aby neboli nasledne cirkusy ktore tiez idu do penazi a do nervov.

Kazda vec ma svoje vyhody aj nevyhody. Ano, isteze, je kvantum ludi ktorym sa automat nepokazil. Ano, je kopec ludi ktorym sa pokazil.
Aby bolo jasno : som majitelom aj automatickych prevodoviek. Zivotna filozofia ? Manual vsade kde je dostupny. Naklady ? No skuste uhadnut...



>> Pre mňa je to len zbytočná technika, ktorá po čase bude robiť problémy.

message of the day. Zvlast pri slovenskych cloviecikoch ktorym autoTEROrizovany servis odmietne vymenit olej v automate aj ked si to nahodou vyslovene zelaju (oj joj ved tolko penazi ach jaj uj juj), aj ked diktat vyrobcu hovori nieco ine. To uz je na medailu. Situacia a povedomie sa zacalo trosku menit s prichodom DSG, kde chvalabohu technika vynucuje vymeny olejov... takze este 10 rokov a naucia sa fesaci siroko-daleko ze aj v hydromenicoch sa olej musi menit,,, a specialne v hydromenicoch. Potom odhadujem dalsich 10 rokov aby sa naucili sypat tam spravne oleje.


Passatik 2011+ za 8000 az 9000 eur ? Mno jo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Snake »

DC9-32 napísal: Nezapamätáme, nesúhlasím. Automat je zbytočnosť v osobnom aute. Keby kupujem kamión tak jedine s automatom.
11705223_10203433314632069_1954632347503296116_n.jpg





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa scream »

Automat do mesta je nieco skvele... a cim silnejsie auto, tym plynulejsie prdkanie po meste s automatom... by ste videli aka radost je po meste jazdit na foresteri 2.5 turbo s manualom...pri vacsine z nich by servisne naklady nemali presiahnut 2000E a malo by to jazdit dalsich x100 tis km bez problemov.... Ludia sa Neboja kupovat diesle, vstreky 1500, spojka s dvojhmotou 1000, turbicko "repas" za 500, DPF za 1000, tak preco nie atmo benzin + automat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lebo zdravy benzin je za sestnast litrov na 100km :) chory benzin cize 1.8i s automatom je za kolko, za osem, za devinu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"