vymena lancera za nieco ine

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

mirjak napísal:zabudas, ze manzelka chce max. 2014 rocnik?
Myslel si skôr min. 2014...
Manželka evidentne tlačí na ročník lebo si myslí že bude vyššia spolahlivosť.
Ako som na začiatku písal, žena môže brblať jedine pri výbere farby karosorie, ale kedže sa kupuje jazdenka, tak sa nevyberá na základe farby, ale na základe technického stavu
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

sem tam povie ze chce nove ale za 11500nove asi fakt zazrak. ten ecoboost je jasne utopia slaba len som konecne precital nieco o tych 0,9lmotoroch. ten smax nema drahy servis? resp o kolko cca drahsie diely ako lancer neviete?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Odar »

Vsak nech sa posadi k internetu a to nove za tu cenu najde. Toto je klasika . . . :rolleyes:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa DC9-32 »

stefan.koval napísal:ten smax nema drahy servis? resp o kolko cca drahsie diely ako lancer neviete?
S-MAX zdiela platformu Mondea (motor, prevodovka vsetko) takže ceny su asi také ako na mondeu (+/-). Vymena rozvodov na mondeu r.v 2010 vychadza po znamosti u kamarata v garazi na 500€.

C-MAX je založený na forde focus, tam su tiež dobré pálky za servis (source: vlastním ho) ale lacnejšie ako servisovanie mondea (servisovanie Forda je drahšie ako servisovanie Alfa Romeo)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

uff, mamine punto vymena rozvodov teraz na 70tis km, tiez sa mi zdalo malo, ale len 120e u kamosa v garazi.
ale tak smax teda vypadava kvoli nakladom.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa lacika »

stefan.koval napísal:tv lanceri mi chyba dynamika hlavne. kupca by aj bol len teraz za co vymenit. keby aj trebalo tal liter dolozit.by sa aj dalo mozno
Tak to musis tocit.. kolko ma lancer 85kw? a za 92kw audi sme to stihali, len mne osobne vadil ten zadok.. podla mna nesedi dobre na rozhupanej ceste. Dynamika tam je.. ale pri vysokych otackach..
ak chces nieco pocitovo dynamickejsie, tak dizel alebo turbo benzi s turbom naladenim na nizsie otacky.. ale to uz potom zvykne obmedzovat pri vysokych otackach, kedy by si si chcel "uzit" auto..

imho.. ja som chcel lancera ako noveho.. ale zene sa nepacil.. + ten interier katastrofa.. ako u 20 rocneho megana.
stefan.koval napísal:sem tam povie ze chce nove ale za 11500nove asi fakt zazrak. ten ecoboost je jasne utopia slaba len som konecne precital nieco o tych 0,9lmotoroch. ten smax nema drahy servis? resp o kolko cca drahsie diely ako lancer neviete?
na 4tiny neprichadza v uvahu.. taky ceed s 1.6GDi by si mal za 14 190 + poplatok za financovanie... + viec od nich este nejaku vybavu vytiahnut zdarma..
a za 4 roky nasetris ten rozdiel...
ja so doteraz obijam hlavu o stenu, ze som zobral "zanovnu" jazdenku a nie fungel nove auto.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vymena rozvodov na mondeu r.v 2010 vychadza po znamosti u kamarata v garazi na 500€.

ale prosim ta... aj s vymenou spojky ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ten chrysler nemusíš zobrať práve ten konkrétny kus, aj iné tam sú.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

S-Max 2.0i 107kW má rozvodovú reťaz, tot cena za sadu http://www.comco.sk/sada-rozvodovej-ret ... ze-103278/
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa DC9-32 »

mp3turbo napísal:>> Vymena rozvodov na mondeu r.v 2010 vychadza po znamosti u kamarata v garazi na 500€.

ale prosim ta... aj s vymenou spojky ze ?
nie, rozvody, + tie chujovinky k tomu ako pumpa a ine. material neni drahy, robota je naročna, podobne ako pri AR tam tiež material na rozvody stoji 140€ ale samotna praca je na 150€ a viac.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa warrior606 »

Ja mam smax diesel a nevidim rozdiel v servisovani smaxa a tourana, bmw, seata, octavie (moje predchadzajuce auta). Vysie naklady su akurat na gumy pretoze mam vacsi rozmer. Inak je to vsetko plus minus rovnake.

Mam aj Cmax 1.8 benzin a moj otec ma Cmax 1.6 diesel a tiez tam nie je servis nejako extra vysii ako pri Smax alebo niecom inom. Vsetko zalezi od tvojho mechanika nikto ti nevravi ze musis servisovat v autorizaku.

PS: Drobnosti ako vymena oleja alebo brzd si robim sam.
stefan.koval napísal:sem tam povie ze chce nove ale za 11500nove asi fakt zazrak. ten ecoboost je jasne utopia slaba len som konecne precital nieco o tych 0,9lmotoroch. ten smax nema drahy servis? resp o kolko cca drahsie diely ako lancer neviete?
Medzi tymi dielami nie su velke rozdiely ale medzi autami obrovske. Lancer je maly sedan naproti tomu Smax je z tych vacsich mpv. Jazdil som na kamosovom lanceri ale je to pre mna male a navyse uz mi nevyhovuje sedanovy posed. Radsej sedim vysie. Inak ak smax tak minimalne vybavu titanium. Na ten ecoboost ani nepozeraj to je kravina najvacsieho zrna. Ten motor moze akotak jazdit len ked ides 80 km/h popri kraji ak ho vsak nalozis tak zozerie aj deti popri ceste :D
Naposledy upravil/-a warrior606 v Št 14. Júl, 2016, 21:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Krutibrko napísal:Nemas jedno, skus parkovat pozdlzne. Skus parkovat na uzkych parkovacich miestach atd., avsak naj rozdiel je pri pozdlznom parkovani.
mal som vw golf-2 a teraz mam octaviu 2..tipni si s cim sa mi parkuje lepsie?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa LordKJ »

no to nebude len o velkosti...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa lacika »

warrior606 napísal:...Radsej sedim vysie. Inak ak smax tak minimalne vybavu titanium. ...
a maximalne? :D
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa warrior606 »

No predsa titanium X ;) alebo teraz vignale :cool:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"