Auto nestartuje po vymene obalu na kluc

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
losos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 22. Aug, 2015, 10:24

Auto nestartuje po vymene obalu na kluc

Príspevok od používateľa losos »

Ahojte,
vcera som vymenil obal kluca, lebo ten stary bol vydraty. Konkretne som pouzil tento kus: http://www.novykluc.sk/sk/obaly-klucov/ ... zeta-.html s plochou planzetou. Dal som donho povodnu planzetu a cip a bol som opatrny aby som nic neposkodil

Dialkove ovladanie s nim funguje vporiadku - aj zamykanie aj odomykanie ale nejde mi nastartovat. Planzetu som vycistil mierne navlhcenou servitkou, lebo bola dost spinava a potom som ju hned do sucha utrel

Nastartovat sa mi podarilo az s nahradnym klucom, ktory nema dialkove ovladanie.

Uvedomujem si, ze pri vymene obalu kluca sa mohlo nieco pokazit, ale chcel by som vediet ze co by to mohlo byt. Planzeta je povodna a cip nie je poskodeny kedze s nim ide na dialku odomknut a aj viem zapnut elektrinu v aute. Pri startovani vsak motor pretaca ale nenastartuje sa.

Co mozem spravit aby mi povodny kluc opat fungoval?

Dakujem za rady
Miso
Naposledy upravil/-a losos v So 22. Aug, 2015, 21:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Peugeot 307 nestartuje po vymene obalu na kluc

Príspevok od používateľa shiro »

ze ty nic nevidis este neznamena ze to nieje dobabrane. pre zaciatok to znova rozober a poskladaj.
tiez som toto robil a nemal som ziadny problem.

kedze ti zvysok funguje ale nenastartujes tak to vyzera akoby sa ti neodblokovaval imobilizer. moze to byt kvoli problemom s kontaktom v spinacej skrinke, ze sa to medzi sebou nerozprava, tazko povedat.

vyskusaj:
sadni do auta, motor vypnuty, kluc von zo zapalovania, vodicove dvere nechaj otvorene. Potom, ked sa spickou kluca len dotknes kovu okolo dierky kam ho strkas, malo by to zacat pipat, ze otvorene dvere - aspon moje auto to robi. je to pre pripad aby si nezabudol kluc v zapalovani. deje sa to u teba?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
losos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 22. Aug, 2015, 10:24

Re: Peugeot 307 nestartuje po vymene obalu na kluc

Príspevok od používateľa losos »

Nie, nedeje sa to u mna ani pri tom nahradnom ani pri tom kluci s ktorym nenastartujem
Co z hlavy viem kedy pipa napriklad ked mam svetla zasvietene, co s tymto problemom ale moc nesuvisi

Skusim este ten kluc rozobrat a dat dokopy, ale nejde mi to do hlavy ze aj kebyze pokazim ten cip (co sa mi tusim aspon na prvy pohlad nepodarilo lebo na dialku viem otvorit) tak samotny kluc, resp. planzeta ako taka by mala byt funkcna nie?
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Peugeot 307 nestartuje po vymene obalu na kluc

Príspevok od používateľa Heatman »

Bud si prehadzovani stratil imobolizer z kluca alebo si ho neprehodil.
Skus najprv prilozit stary obal kluca ku spinacke ked budes startovat a ak to pojde tak sa este raz poriadne pozri do stareho kluca ci tam nebude maly cierny oblznicek ktory sa da vybrat.

Popripade ako vyzeral stary kluc? vyzeral inac ako tento novy alebo nie?
Lebo moze byt aj to ze v novom obale je trocha inac umiestnena elektronika a imobilizer uz nema signal.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
losos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 22. Aug, 2015, 10:24

Re: Peugeot 307 nestartuje po vymene obalu na kluc

Príspevok od používateľa losos »

Vdaka obom za rychle odpovede,
z nejakych pricin som totalne zabudol na imobilizer :) prehodil som len cip a planzetu a neriesil som ostatne 'menej viditelne' casti.

Prave som to skusil a vpohode nastartovalo
Dikes

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"