Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

o tych 75kW ani tak nejde - s tym sa da prezit (v meste ABSOLUTNE ROZHODNE a mimo mesta ked vies o tom ze nemas splasene creva tak sa proste prisposobis a dojdes cez cele Slovensko durchom o 20 minut neskor). Ja som sa ale zaprisahal ze niekedy pochopim preco ludia kupuju trojhrnce. Budem nad tym dlho sediet a dumat a v hlbokom brainstormingu na to dojdem spolu s druzinou.

Ze ludia nic nevedia o konstrukcii je absolutne jasne, ja tiez viem hovno o vytahoch (a vozim sa v nich kazdy den), o televizoroch (co keby mi vybuchol rovno do xichtu) atd. Ze to NEMA mensiu spotrebu ako normalne motory je tiez jasne a Xkrat preukazane. Takze spotrebou to nebude.

Ale ja to raz MOZNO pochopim. Hlavne Fabie. Ma to hnusny zvuk, proste len na prve pocutie je jasne ze sa to vadi samo so sebou jak epilepticky schizofrenik a ze to pracuje na principe nahodnych vybuchov.


Predbezne zhrnutie : trojvalce su superpopularne lebo:

a) kvalitna konstrukcia. Rozvody dole brehom nikomu nepreskocili ani cievky sa nepokazili (poznam takych co nosia dve so sebou)
b) krasny kultivovany zvuk.
c) ultranizka spotreba, presne tolko kolko ja spotrebujem na dvanastvalci s LPGckom (cim vacsia rychlost mimo mesta, tym vacsiu NEVYHODU ma 3valec oproti mne).
d) velke prestizne auta (fabia je rodinne volaco, reklama tak tvrdi cize to nabeton bude pravda)
e) ziadne xenony, koza, automat, vzduchovy podvozok, proste ziadna seriozna vybava
f) obstaravacia cena daleko vyssia ako pri normalnej jazdenke plus daleko vacsi pokles hodnoty

Zrejme kombinacia vsetkych tych faktorov sposobuje mimoriadnu oblubenost 3hrncekovych sraciek. Nevidim ziadne nevyhody, je mi to viacmenej jasne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6714
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa molnart »

neries spotrebu ale ries emisie co2. u nas to sice nikoho netrapi, ale ak sa aj u nas zavedie nieco na sposob NoVAv rakusku a k cene auta budes musiet vycalovat par tisic eur za emisie co2 tak si to rozmyslis aj ty, a spotreba ktora je nizsia sice iba papierovo zrazu naberie realnu financnu vyhodu.

po druhe cena. pozri sa na cennik noveho fordu focus. priplatok za stvorvalec 1,5 oproti trojvalcu 1,0 je 4000 eur. za par mesiacov aj VW vyradi 1.2 TSI a nahradi trojvalcami 1,0, typujem ze cenove noznice sa tiez rozsiria

po tretie, stavim sa ze vacsina dnesnych majitelov aut ani netusi ze motor ma nejake valce, a uz vobec neriesi ze kolko ich auto ma a aky je rozdiel medzitym ci ich ma 2, 3 alebo 4. ludia jednoducho tie veci neriesia. ked zoberem mojho fotrika ktory je vzdelanim strojny inzinier, diplomovku robil o motore v skode 120, ked som bol decko tak si pamatam ako sme na aute spolu menili olej, sviecky, brzdove dosticky apod. veci, v podstate si dovolim tvrdit ze najeke info o autach ma. nase druhe auto kupil sposobom ze vosiel do prvej predajne skoda a zobral prve auto ktore tam stalo, neriesil vybavu, farbu ani nic (bola to felicia). o 5 rokov to spravil rovnako pri dalsom aute (fabia). potom zistil ze su aj auta ktore maju aj klimu, takze pri dalsom uz kupil auto s klimou, ale kupil znova fabiu. potom sa dozvedel o tempomate a zachcelo mu to dieslu, tak kupil octaviu, ktora okrem tempomatu a klimy nema absolutne ziadnu vybavu, nic mu ani nechyba, lebo o nicom ani nepocul ze by to aute mohlo byt.

jednoducho to ludia vobec neriesia, ja ked niceo kupuujem tak studujem mesiace rezencie, porovnavam skusenosti uzivatelov, a to aj pri veciach ktore stoja radovo desiatky eur. minule kamarat kupoval telku, tak som sa ho pytal aky model, a on na mna kuka ako na debila ze "aky model", ze vosiel do nayu, ukazal na jeden model a ten zobral.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Chris »

to ze niekto takto kupuje veci je LEN a LEN jeho hlupost. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale znova plati, ze ak by kazdy kupoval jazdenky, tak by ich nekupil lebo by neboli nove auta. (ak sa nebavime o flotilach)
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ale boli a su a BUDU, lebo existuju firmy, ktore neriesia a po 2 , 3, 4, 5, 6, rokoch auto predavaju.
Este existuje dalsia kasta firiem, operativny leazing :( ach jaj a potom, ze na slovensku tu mame len vydojene kible :(
EDIT:
Ale da sa stym vydrbat.
Kupis SVK papiere za 1/3 ceny prihlasienia a zlegalyzujes auto, ktore si zoviezol. Kamos zrusil mazdu taku lepsiu a este sa smial, ze vdaka ficovi maju papiere teraz hodnotu :) Strelil ich za 300 ecok :)
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ano su, ved som aj napisal flotily.

Ale do flotil sa kupuju iba urcite modely..


A niekto jazdenku proste nechce, lebo mu to je proti srsti :-)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa landrower »

faktom je ze ste kompletne OT....
a subjektivne este pridam ze to su nedomyslene nazory...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa CageJ »

molnart napísal:neries spotrebu ale ries emisie co2. u nas to sice nikoho netrapi, ale ak sa aj u nas zavedie nieco na sposob NoVAv rakusku a k cene auta budes musiet vycalovat par tisic eur za emisie co2 tak si to rozmyslis aj ty, a spotreba ktora je nizsia sice iba papierovo zrazu naberie realnu financnu vyhodu.

po druhe cena. pozri sa na cennik noveho fordu focus. priplatok za stvorvalec 1,5 oproti trojvalcu 1,0 je 4000 eur. za par mesiacov aj VW vyradi 1.2 TSI a nahradi trojvalcami 1,0, typujem ze cenove noznice sa tiez rozsiria

po tretie, stavim sa ze vacsina dnesnych majitelov aut ani netusi ze motor ma nejake valce, a uz vobec neriesi ze kolko ich auto ma a aky je rozdiel medzitym ci ich ma 2, 3 alebo 4. ludia jednoducho tie veci neriesia. ked zoberem mojho fotrika ktory je vzdelanim strojny inzinier, diplomovku robil o motore v skode 120, ked som bol decko tak si pamatam ako sme na aute spolu menili olej, sviecky, brzdove dosticky apod. veci, v podstate si dovolim tvrdit ze najeke info o autach ma. nase druhe auto kupil sposobom ze vosiel do prvej predajne skoda a zobral prve auto ktore tam stalo, neriesil vybavu, farbu ani nic (bola to felicia). o 5 rokov to spravil rovnako pri dalsom aute (fabia). potom zistil ze su aj auta ktore maju aj klimu, takze pri dalsom uz kupil auto s klimou, ale kupil znova fabiu. potom sa dozvedel o tempomate a zachcelo mu to dieslu, tak kupil octaviu, ktora okrem tempomatu a klimy nema absolutne ziadnu vybavu, nic mu ani nechyba, lebo o nicom ani nepocul ze by to aute mohlo byt.

jednoducho to ludia vobec neriesia, ja ked niceo kupuujem tak studujem mesiace rezencie, porovnavam skusenosti uzivatelov, a to aj pri veciach ktore stoja radovo desiatky eur. minule kamarat kupoval telku, tak som sa ho pytal aky model, a on na mna kuka ako na debila ze "aky model", ze vosiel do nayu, ukazal na jeden model a ten zobral.
Presne ako pise molnart.. dovodom je vysoka prirazka za vyssiu motorizaciu.. Nasi tiez pokukovali po vacsom objeme.. (nie,nemaju 3-valec :D) ked si vsak spocitali kolko jazdia rocne a kolko po dialnici, tak sa ta znizena spotreba z vykonnejsieho motora nevrati ani za 10r+..

A k tym jazdenkam je to vies ako... cca 13-14 000.. najazdeno 200 000km (coz sa moze a nemusi prejavit), na SK tazko preukazatelny povod, ak nie je vyslovene prvy majitel s kvalitnym servisom (aj znackovym) atd.(tych je fakt malo).., a pretacane kilometre... minule kde si rozoberali, ze az 50% jazdeniek ma pretocene KM na SK..

P.S. Kamarat si takto kupil XC-70 za 14 000€.. 157 000km, 4-rocne.. full servis..
Po 1,5r motor totalka !! Valce narazili do ventilov ! Vo Volve nato len tak pozerali.. cena opravy ? -> ***** 11 500€ !!! S tym, ze mu dali udajne 2000€ zlavu zato, ze motor poslu do Volva na diagnostiku.. tak len 9 500€ (6000€ motor, 500€ oprava a dalsie uz neviem)..
Pozeram som nato ako puk, ci je normalny dat 70% jeho obstaravacej ceny na opravu.. Dal... nic ma do toho, ale keby mne tolko zapytali, bud to ani nedam opravit a nech si to tam nechaju, rozpredam na diely, alebo dam opravit a predam za 15 000 jak po generalke..
A co je fraska ? Kilometre ostali na cca 191 000 km ! Ziadne od nula.. a to je novy motor..

mp3turbo,
za e) k tym xenom.. no pred par rokmi sme prezili aj s normalnymi, prezijeme aj par dalsich
ku koze.. kozene sedadla = nie.. je to o preferenciach, ale mne absolutne nesedia... sedel som parkrat v A8cky a otrasne polohovatelne sedadla..

A k povodnej otazke.. tak prihlasit auto v CR a nasledne na SK, inac to nepojde.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa maniak »

molnart napísal:neries spotrebu ale ries emisie co2. u nas to sice nikoho netrapi, ale ak sa aj u nas zavedie nieco na sposob NoVAv rakusku a k cene auta budes musiet vycalovat par tisic eur za emisie co2 tak si to rozmyslis aj ty, a spotreba ktora je nizsia sice iba papierovo zrazu naberie realnu financnu vyhodu.
Keby len NoVA, dnes to je v priemere 1-9%, podla druhu vozidla (z opacneho spektra, dopredavajuce sa Suzuki Kizashi, 2.4 AWD (s CVT prevodovkou) ma NoVA na urovni 25%). K tomu este treba pripocitat cestnu dan (v Rakusku ju platia vsetci), ktora sa uhradza od vykonu vozidla. Ja za svojich 61 kW platim 275 eur / rok, za 110 kW (150k) zaplati clovek 670 eur rocne, za 162 kW (220k) uz 1150 eur rocne. A hoci clovek zaraba vyrazne viac nez na SK, aj tak si 2x rozmysli, ake auto mu treba, lebo tie peniaze sa daju aj rozumnejsie minut. V Nemecku pritom system nie je o moc odlisny, len sa tam viac zdanuju naftaky. Plus po novom prichadzaju emisne zony (a teda nutnost zakupenia nalepky na vozidlo, aby si mohol vstupit do niektorych mestskych casti), ktore sa tykaju uz aj blizkeho pohranicia (napr. Hainburg an der Donau), ...
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Krasa, takze sa mozeme tesit na to, ze na auto mat nebudem, respektive potom si naozaj zalozim firmu, kde budem prenajimat auta na 1 - 3 dni podla potreby. Odmietam platit cestnu dan, za to, ze pouzivam auto tak max cez weekend, to ho radsej dam zosrotovat a zena bude mat smolu budeme sediet doma. Akakolvek suma za 1 rok je hlupost potom zruste spotrebnu dan. :x :furious2: :E
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Chris »

CageJ: to ze sa mu stretli piesty s ventialami, tak to znamena, ze si nekontroloval rozvody a pretrhli sa. Alebo km neboli origo.

Btw. ty si odkedy moderator ?


njn, kupit si hybrida alebo elektromobil. To je cesta :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa CageJ »

mozne to je, on tvrdi, ze asi tyzden mal motor divny zvuk, len to neriesil.

podla "zjazdenej" koze sa ale nezdalo aby boli km stocene
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa shajek »

CageJ napísal: A k povodnej otazke.. tak prihlasit auto v CR a nasledne na SK, inac to nepojde.
ostatok vcelku kraviny, ale tato veta ma zaujala. Aku to ma vyhodu ? Mam rodinu v CR, takze je to pre mna jednoduche . Co s tym dosiahnem ?

k tomu volvu ... keby sa prepalil piest, ohla ojnica alebo hociaka ina kravina tak fajn .. ale ventily s valcami je cisto cisto jeho problem .. a to ze to dal do origo servisu je tiez jeho problem ... to ze fiat za 1.9Jtd z roku pyta 6000e tiez nieje vtipne ked malo najazdeny motor zozenies za 300e ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak. Nechat si opravit motor za 11k, tak to uz musi byt minimalne z platiny.



>> mozne to je, on tvrdi, ze asi tyzden mal motor divny zvuk, len to neriesil.

mame take slovo ze kreten. Co ti mam k tomu povedat ???? Respektive mame ine slovo, ze bohaty a nevie co s peniazmi. Ked ho nabuduce bude boliet srdce tyzden, tiez nemusi ist k doktorovi, ved skape na infakt a nejako to opravi.

Alebo nie ?

Presne ako bolo napisane v dlhom prispevku o otcovi strojarovi : ludia uz nicomu nerozumeju. Su prachobycajne stado. Ides polozit KOPEC penazi na stolik, nic si nezistis, absolutne ani hovno, ziadny zaujem, ziadna snaha o pochopenie veci, ziadna snaha ani naznak o preskumanie napriklad skusenosti ludi na internete.

Tak sa potom necudujte a platte opravu motorov s preskocenymi rozvodmi atd. Mate vela penazi, malo problemov, tak veselo do toho. Presne pre toto sa mi paci Molni a jeho pristup, tato obsiahla tema - dosiel, zaujima sa, pyta sa aby NENALETEL NA SRACKU. Lebo su to jeho prachy ktore moze pouzit pre nieco uzitocne, nie pre opravu nekvalitnych sraciek ktore nikdy nemali vzniknut, co sme nikdy nemali vyrobcom dovolit !!!!

Nehovorim ze ludia sa stavaju ovcami, kdezeeeeeee.... nabuduce si nechajte postavit dom tak hociako bez toho aby ste si cokolvek zistili a skusili posudit, ved je to v pohode lacne tak co.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa CageJ »

shajek napísal:
CageJ napísal: A k povodnej otazke.. tak prihlasit auto v CR a nasledne na SK, inac to nepojde.
ostatok vcelku kraviny, ale tato veta ma zaujala. Aku to ma vyhodu ? Mam rodinu v CR, takze je to pre mna jednoduche . Co s tym dosiahnem ?

k tomu volvu ... keby sa prepalil piest, ohla ojnica alebo hociaka ina kravina tak fajn .. ale ventily s valcami je cisto cisto jeho problem .. a to ze to dal do origo servisu je tiez jeho problem ... to ze fiat za 1.9Jtd z roku pyta 6000e tiez nieje vtipne ked malo najazdeny motor zozenies za 300e ...
no, registrovat v CR a pockat, kym tuto kravinu u nas zrusia :)
Zial kazde prve prihlasenie u nas bude stat $,€...

Tuto riesia : http://www.bmwklub.sk/bmw-pokec/ako-obi ... 91723.html

Nasiel som este taketo:
V prípade, že osoba s preukazom ZŤP si auto kúpila za vlastné, poplatok sa znižuje o polovicu, najviac však o 100 eur. Výnimku z povinnosti platiť registračný poplatok majú aj tí, ktorí vozidlo zdedili alebo ho získali na základe úradného príkazu a rozhodnutia súdu, ako aj v rámci majetkového vyrovnania po rozvode.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"