Detailing

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

4 roky ? Raz do roka aktivovat ?

Vam je tam nejak moc veselo na tej pravej strane mapy Slovenska, co ? Pozri http://detailingworld.co.uk/ forum, tam sa docitas REALNE veci.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Jednoduska »

aj mne pride 4 roky vela preto sa pytam.

Co znamena aktivovat zatial netusim, ak je to novy nater kazdy rok potom to neznie tak nerealne, ja na svoj daily driver nemam naroky ako na lestenku, ide mi o to mat moznost umyt auto cistou vodou a neriesit, za to som ochotny zaplatit.

Precitam detailing world ked budem mat casu, dik.

detailing world co uk -

EDIT: wrong random question. fuck this, bud neviem pocitat alebo google nevie co znamena acronym DW....

Random Question
What is 5 plus 5 minus 2
Random Question
What does DW stand for?
.....

Tak ci tak rad prijimem nazory ak niekto pozna co som linkoval dielnu z kosic. Ak bude chut a cas a cyanide stale pracuje s danou tematikou rad sa snim stretnem porozpravam co ako.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Co znamena aktivovat zatial netusim, ak je to novy nater kazdy rok potom to neznie tak nerealne

presne tak, aktivovat znamena znovu to olizat. Kazdy rok je totalna blbost, kazde tri mesiace je na hrane technologickych moznosti. Rok proste nevydrzi ani zazracna vodicka Horsta Fuchsa. Preto bola moja reakcia taka aka bola.

Konkretnu kosicku dielnu nepoznam, ale na zaklade popisaneho vidis ze mam nazor ze zlahka zvelicuju fyzicke moznosti. Rychlo som prebehol fejsbuukove obrazky, na prvy pohlad som zistil fotenie ktore nezodpoveda standardu vyzadovaneho detailingom.


Na detailingworld sa nemusis prihlasit ked chces len citat, teda aspon som tom silno presvedceny. Skusam... jasneze nemusis. Otvoris si "forum home" linku (druhe zlava) alebo teda direkt http://www.detailingworld.co.uk/forum/index.php a ides.


Pre teba zaujimave sekcie budu

Polish/Cleaners/Compounds/Glaze
Waxes, Sealants & Paint Protection [!!!!]
zrejme aj DW TV [live stream ? Nepoznam, nekukal som, nepouzival, viem co budem dnes vecer robit]
Detailing Guide [tu su konkretne postupy co ako robit, je to skor pre ludi ktori chcu robit veci vlastnymi rukami, toto su silne vedomosti]

no a potom vysledky roboty v sekciach
The Studio
The Showroom [!!! pozor, ak si pacient na detailing tak tu stravis zivot]
The International Showroom [slaba ucast, ale je to ekvivalent The Showroomu]



Cheers !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Snake »

Rok mi vydrzi SecondSkin v pohode, ale 4 roky :D

Nahuckal ta na peknu sprostost, sak zistis sam, preto teraz vsetci chlapci co 3 roky dozadu robili Modestu drzia tlamy.

PS: ked to oskres, zistis sam, alebo ked to po dvoch rokoch zacne zliezat.





.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hmmm, no cert ber to si poriadne prestudujem. Prinajhorsom sa po roku dvoch rozhodnem to dat prec a naniest nieco ine niekde inde, s tym snad prpblem nebude. Nebude?

EDIT: viem ze regnut nemusim no ja rad, a duplom ked mi to system nechce dovolit :laugh:

Swift vam budem referovat ako dopadol, som rad za vase reakcie (aj ked niekedy trochu pasif agresif), urcite chcem diverzifikovat zdroje vedomosti lebo kazdy inak hovori. snad mojmu auticku pomoze viac ako ublizi.

EDIT2:

Toto by som mal mat na aute. v podstate to co ma robit kazda ochrana, pluys tu pisu ze eco bio raw. a pisu tu 2 roky nie ako mne bolo pvoedane 4. uvidime. detailing forum pride na radu tiez verti mze tam sa viac docitam, teraz medzi kakanim a vecerou len narychlo doplnam si infosky :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Detailing

Príspevok od používateľa scream »

Ten feedback na nano hovadinky ma zaujima. Najviac asi, ci to nejak negativne vplyva na lak ak sa to clovek rozhodne raz vyskusat a dalej neudrziavat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dnes siel swift na "dokoncenie", po tyzdni. zevraj ta prva vrstva keramiky nech sadne a dnes by malo byt ako cukrik uz.

Aj prvy tyzden bol v pohode ale nebolo to uplne sklo, no aj tak sa uz lahsie auto cistilo od spiny.

Scream ved napis SS zavolaj to je jedno zbehneme na kavu mozes pozriet co mi to typo nahodil. rozpraval som sa s nim aj o spominanej Modeste, ze je to najdrahsie no zevraj (podla neho) o nic lepsie riesenie ako ine keramiky, zevraj to je podobne ak nie rovnake zlozenie, ide o znacku. Neviem vlastne ako to ani Snake myslel s tym jeho kratym vyjadrovanim, ci chlapci po modeste boli spoko ci nie :D
ANONYM_a7

Re: Detailing

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

urco potom ocakavame foto Jednoduska :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Detailing

Príspevok od používateľa scream »

Bol som dnes po " vytepovane " auto v KTS center kosice za 23E. Kde okrem ineho ponukaju nejaky nano blivajz na auto za 42E, co je celkom lakava cena, kedze za tolko ho nikde nepelestia ani s turtle waxom. Bohuzial nevedia auto ani poriadne vytepovat ( a to teta ked auto viedela povedala, ze take ciste tam dlho nemali) Karoseriu uz im doruk isto nezverim i ked... co caka clovek za 23E ze... toboz ked mu zavolaju, ze je auto hotove o hodku a pol.
Co som sa pytal a videl, tak pouzivaju nejake "NANO AUTO" made in bardejov produkty. Este sa odvazia aj plnit klimu :D

Ide mi o basic ochranu laku leto/zima, niesom detailista len asi doba trosku pokrocila a ostriekat wapkou alebo to hodit na kefy je uz asi len podpriemerna starostlivost o auto.

Kolko stala aplikacia na swifta? ...pre mna uzitocna informacia, kedze mam auto rovnakej velkosti, typu, znacky.. :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vidis u mna opacne problemy, auto tepoval do vecera vcera a este dnes meisto rana ho dostanem az na obed lebo presiel predne sedadla este raz :)

Aj lakovacku robil 2x predtym lebo sa mu nezdal namiesany odtien farby tak to dal na 2x. Takze ziadna rychlost ale vyzera precizne. ma dobre ceny lebo neprenajima ziadnu dielnu robi to vsetko doma v ramci "rodinnej firmy".

Ku keramike sa ti ozaj nevyjadrim lebo som amater, hovorim, stretnime sa na 5 minut a nie je problem najlepsie osobne. ale to co pises hroe je hovadina urcite tolko nestoji ani ta flasticka :D

konkretne moj swift stal 500 eur ale je tam lakovanie 3 dielov (kapota, zadny naraznik a 1 blatnik), lestenie, keramika, komplet cistenie interieru, motor. prosto komplet balik. bez lakovania cca 250-300 eur mozno? neviem.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ludia, pan "lestic"mi povedal ze suzuki plasty sa nedaju obnovit lebo su to ine plasty.... MOj nazor? bol lenivy to vobec urobit a robil zo mna blbca.

Co vy nato? nemam pocit ze by Suzuki plasty boli niecim vynimocne.

BTW z jeho robotou nie som spokojny ale detaily si necham na inokedy, odviedol 80% prace za 100% penazi, taky Slovensky standard.
ANONYM_a7

Re: Detailing

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Aj persil je iný v nemecku ako na slovensku, tak aj suzuki ma asi ine plasty ako skoda :D (slovensky standard, dat sa dá všetko ak ma clovek material, skills, knowledge )
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Jednoduska »

HHej o, bojujem teraz zo sebou, nerad sa hnevam na ludi za ich hlupost no s typkom som stale menej spoko.

Hlavne po vsimnuti ze mi pri lakovani blatnika prihodil aj bonus na zadny disk v podobe ciernej farby trochu.... No nic, clovek sa uci, som sa rychlo namotal a chcel dobre nakoniec zbytocne vyhodene peniaze.

Teraz ho neviem dokopat do toho aby si auto zobral na reklamacku :D hroza des toto ale hlavne s usmevom.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Skúsenosti s opravou vad laku? Jak som mal na kapote prilepený ten nádor (vy o tom tuším ani neviete jak to auto pôvodne vyzeralo :D ), tak po okrajoch toho nádoru zostal lak nejak poškodený, taký matný, vyblednutý. Skúšal som aj 3M sadu na opravu laku, na škrabančeky to fakt funguje, ale na toto tu to nezabralo. Predpokladám, že jediná možnosť bude to zaniesť niekam k profesionálom, či?

Vad viz. zde vpravo
http://i.imgur.com/vyXiE7K.jpg

+ tip na nejaký ten šampón & leštenku/vosk na metalízu?

Zatiaľ čo som našiel:
šampón - http://www.chemicalguys-shop.sk/cws-301 ... rus%20wash
metla vosk - https://auto123.sk/shop/obchod/autovosk ... -wax-500ml

Alternatívy (niekto skúsenosti?):
https://auto123.sk/shop/obchod/zip-wax- ... turtle-wax
https://auto123.sk/shop/obchod/samovysu ... etronas-1l
https://auto123.sk/shop/obchod/lestenka ... turtle-wax
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Snake »

pozri si par stran dozadu, tam je komplet vypisane co by si mal mat, turtlewax to si v zlej teme chlapce





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"