Auto - problém s brzdami

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Čaute chalani! Mám nasledujúci problém. Cca pred mesiacom som bol v autoservise kde mi vymenili brzdové platničky pretože tie staré boli hrdzavé (mali 5 rokov avšak moje auto má najazdených len 50 000 km). Po výmene platničiek stláčam pri brzdení brzdový pedál až na podlahu čo sa mi nikdy predtým nestávalo a ani pri stlačení pedálu až na podlahu auto nebrzdí na 100%. Cítim, že napríklad na diaľnici nedokážem auto spoľahlivo zabrzdiť. Neviete v čom môže byť problém? Čo mohol pri výmene brzdových platničiek pokaziť? Bol som s tým aj späť v servise kde som nechal previesť sa technika a on ma presviedčal, že auto brzdí dobre a že ak chcem tak ho môžu zobrať na test bŕzd a potvrdiť to papierovo. Test bŕzd som zatiaľ robiť nedal. V porovnaní so starými brzdovými platničkami mi ale auto teraz brzdí len asi (subjektívne) na 40%.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa Chris »

problem mas v tom, ze ti bud nevymenili brzdovu kvapalinu a zle ovzdusnili, alebo ju vymenili a nedostatocne ovzdusnili.

Pripadne dalsi problem, ze ti unika niekde brzdova kvapalina z netesnosti, teda nestraca sa ti ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa QuaDko »

Jedna vec je že platničky si musia najprv sadnúť čo trvá takých 1000 km aj viac kým si poriadne sadnú, ale to s tým stláčaním pedálu na podlahu neviem či má spoločné. Ja by som povedal že ti ten pedál padá ak ti menili na zadnej náprave platničky a máš tam kotúče tak by som si posvietil na to či ti nepo***li brzdiče lebo už som počul viac prípadov že sa im takto pokazili brzdy pretože zadné platničky musíš vymienať takým špeciálnym klúčok a zactlačiť piest a pritom ho točiť. Neviem no dal som to pozrieť niekomu inému nie tým čo ti to robili tiež nemám dobré skúsenosti so servisom a keď im poviem že mi toto dojebali tak dovtedy mi budú tvrdiť že je to dobré až pokým im tam neprídem s poriadnym mechanikom ktorý im to potvrdí že to dobré nebolo, potom sa už ospravedlňujú
Working on
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Brzdovú kvapalinu mi nemenil, len z nej vraj trochu ubral a odvzdušňovanie nerobil. Povedal, že pri výmene platničiek odvzdušňovať netreba. Inak brzdovú kvapalinu som pozeral. Hladina sa zdá byť ok, neuniká a je čistá. Áno platničky mi menil na zadnej náprave, ale nesledoval som ho.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa Chris »

nehnevaj sa, ale je to ciganska robota, za 5 rokov nevymenit brzdovu kvapalinu, mala by sa menit kazde 2-3roky :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Brzdovú kvapalinu mi menili keď som chodil na pravidelné kontroly, ktoré boli v cene auta. Hovorím, že je čistá. Teraz som už nebol v autorizovanom servise pretože je výrazne drahší.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa lacika »

brzdova sa pri vymene brzd nemeni, nedolieva, neodvzdusnuje..
Kotuce pri montazi treba poriadne odmastit. Taktiez treba sa k nim spravat slusne.. dosticky musia lepsie sadnut a hosi ti mali asi povedat, ze kym sa kotuce trosku neocarbonizuju od dosticky, tak nemas im sliapat na podlahu!
Tam je dost dolezita ta vrstvicka karbonu na kotucoch a potom to ma o dost lepsi ucinok.
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

zo zasady sa nesmie novym platnickam davat na papulu, musia si "sadnut do starych kolaji" aby zacali regulerne a 100% brzdit. Ani pri novych kotucoch a platnickach sa neodporuca davat par prvych brzdovych kilometrov pedal na podlahu. Samozrejme ak to situacia vyzaduje, nove nenove, bezpecnost je prvorada.

Ja som tiez menil predvcerom platnicky na prednej naprave a tiez sa mi zdalo ze to tak nebrzdi, no po 350km to zacalo pekne kusat do seba a uz sa na ne da spolahnut :)
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa QuaDko »

Jo hoši majú pravdu. ešte by si mohol uviesť o aké auto sa jedná. Možno keď tak popátrať na nejakých kluboch (vw,ford atď - fóra, podľa toho aké máš auto) či tam niekto už podobný problém neriešil. Možno je to len nejaká prkotinka a možno nie.
Working on
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Ja brzdový pedál nestláčam nejako silno. Brzdím mierne a jazdím pomaly. Skoro stále 50tkou. Problém je v tom, že ten brzdový pedál mi teraz nejde dole tak ako brzda, ale skôr ako keď stlačíš spojku. Oni mi povedali, že je to zrejme len môj subjektívny pocit, ale ja viem ako som stláčal brzdový pedál predtým a tiež som to skúsil u pár kamarátov, aby som sa o tom presvedčil, že to nie je len môj pocit. Po stlačení mi brzdový pedál teraz po výmene platničiek ide k zemi ako keď stlačíš spojku a v servise ma klamú a vravia, že je to ok. Bude z testu bŕzd evidentné, že to urobili zle? Rok predtým som bol na STKčke a brzdy som mal v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa QuaDko »

MOhol by si upresniť o aké auto sa jedná.
Working on
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12241
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa HellAngel »

brzdovy nemoze ist tak lahko na podlahu ako spojkovy. Podla mna ti to zle odvzdusnili. Pisal si ze trochu z nej odoberali, neviem naco by odoberali trochu kvapaliny ak ti to menili ako sa ma.
Mas dve moznosti, hadat sa snimi, alebo ist do ineho servisu nech ti to omrknu.
Ano na teste sa to objavi, ak dokazes stlacit brzdovy pedal na podlahu lahko, tak brzdny ucinok je slaby
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa Chris »

lacikaboss napísal:brzdova sa pri vymene brzd nemeni, nedolieva, neodvzdusnuje..
Kotuce pri montazi treba poriadne odmastit. Taktiez treba sa k nim spravat slusne.. dosticky musia lepsie sadnut a hosi ti mali asi povedat, ze kym sa kotuce trosku neocarbonizuju od dosticky, tak nemas im sliapat na podlahu!
Tam je dost dolezita ta vrstvicka karbonu na kotucoch a potom to ma o dost lepsi ucinok.
Skus porozmyslat co si napisal, to ze brzdy musia sadnut je jasne, ale isto by nemal makky pedal.

Ako podla teba stlacis brzdovy valec do brzdice ak davas nove platnicky s hrubkou napr 1,6cm za zjazdene s 0,3cm? Carovnym prutikom?

Kazda lepsia automobilka ma v servisnom manuale, ze sa ma brzdova kvapalina menit ccs 2-3 roky, alebo pri vymene brzd. To iste ako chladiaca kvapalina.

To ze to 90% pochybnych servisov a akoze garazomajstrov nerobi je druha vec. Ale automobilka asi vedela, preco to tak navrhla.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa lacika »

ja som nic o makkom pedale nespominal..
ale mas pravdu.. ak by mal poriadne a rovnomerne zjazdene dosticky a kotuce (cize by nekopali do pedala), tak po vymene by mal mat pocitovo tvrdsi pedal.

A ked si vsimnes, ja som na to odpovedal, ked spominal slaby brzdny ucinok a popisanie presneho priebehu stlacenia pedalu udal az neskor.
To ze ide pedal viac dole ako predtym mohlo byt aj zapecenymi piestikmi.
Ja som uz par krat menil brzdy.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto - problém s brzdami

Príspevok od používateľa STENLY »

ak stlačíš pedál až na podlahu, tak sú len dve možnosti: bud je to zavzdušnené alebo ti už dobre netesní hlavný brzdový valec
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"