Auto do 17 000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Je jasné že každý z nás má iné priority. Niekto si radšej za 17k kúpi poriadnu V6 z bazáru a niekto si dopraje malé mestské autičko vo fullke. So všetkým čo k životu potrebuje. Ani ja v aute navigáciu a iné blbosti nepotrebujem ale keď to tam človek chce mať tak to proste chce je to jej požiadavka. Ja to nezmení. Popísalo sa tu toho dosť chcel by som sa teda zase vrátiť ku koreňom a začať teda vybera,. Áno tá 2008 je jej sympatická, skúsim ju nahovoriť nech sa ide ešte prebehnúť na 1.6 benźinovej čo by na to povedala. Na to polo ešte stále nebola pozrieť takže na jej vyjadrenie ohľadom pola stále čakám.

Keby možno ešte chvíľi vydrží a ešte niečo pošporí tak by mohla siahnuť aj po poriadnom golfe so všetkým čo ona potrebujem ale nemyslím si že to tak bude pretože auto chce meniť teraz. Nebyť nňa už má doma dieslového peugeota a za tri roky by sa cludovala čo sa jej to kazí.
Working on
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa molnart »

Diablo1st napísal: Astra s výbavou už je mimo limit, od Oplu do tej ceny aj s výbavou jedine Corsa. Tam by sa mal zmestiť aj do tých 15tis €.

Edit: Pozeral som tie ceny Astier a možno by sa dalo zjednať z ceny a tým sa ako tak vmestiť do 17tis. €. Podľa mňa za skúsenie to stojí.
to sa mi moc nezda... mi mame na astry nejake firemne zlavy, ale nic z coho by som padol na zadok, a za 15,5k som poskladal Combi verziu s 1,6 atmosferou s tym ze som tam mal za co som ochotny dat peniaze, teda metalizy (ta je pre gejov), automatu (to je pre zeny) a dotykovej obrazovky (to je pre samovrahov) a vyhrievanych sedadiel (to je pre tych ktori chcu precitit ake je to sediet v posratych gatiach). takze nezda sa mi, ze kratka verzia so slabsim motorom by sa do toho limitu nezmestila. aj ked ta vybava ktoru vyzaduje sa da povazovat za "premiovu", takze znacky si za to nechaju zaplatit... ale zasa je tam aj vacsi priestor na zlavy
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Chris »

lol ake pomenovania vybavy. Dufam, ze jazdis na HTP v total socke :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

QuaDko napísal:Je jasné že každý z nás má iné priority. Niekto si radšej za 17k kúpi poriadnu V6 z bazáru a niekto si dopraje malé mestské autičko vo fullke. So všetkým čo k životu potrebuje. Ani ja v aute navigáciu a iné blbosti nepotrebujem ale keď to tam človek chce mať tak to proste chce je to jej požiadavka. Ja to nezmení. Popísalo sa tu toho dosť chcel by som sa teda zase vrátiť ku koreňom a začať teda vybera,. Áno tá 2008 je jej sympatická, skúsim ju nahovoriť nech sa ide ešte prebehnúť na 1.6 benźinovej čo by na to povedala. Na to polo ešte stále nebola pozrieť takže na jej vyjadrenie ohľadom pola stále čakám.

Keby možno ešte chvíľi vydrží a ešte niečo pošporí tak by mohla siahnuť aj po poriadnom golfe so všetkým čo ona potrebujem ale nemyslím si že to tak bude pretože auto chce meniť teraz. Nebyť nňa už má doma dieslového peugeota a za tri roky by sa cludovala čo sa jej to kazí.
otazkou je preco to tam chce, ci to je vec ktoru fakt pouziva a potrebuje alebo proste preto lebo chce povedat ze "mam to"
Mam kolegynu ktora si kupovala tusim pred rokom ci dvoma tu vengu 1.6 a ked sme sa pytali ze co tam ma tak odpoved, "no predsa mam fullku". A reku ci to potrebuje to co tam ma. "No to neviem ale chcela som vsetko co sa tam dalo dat".
Btw chodi na nej vramci dediny z domu na vlakovu stanicu (cca 1km) a sem tam do mesta cez vikend a pod. Hlavne ze ma "fullku" za 17k.

Osobne by som isiel asi po Kia Rio, rozhodne tomu viac verim ako predrazenym ludovym vozitkam
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Áno tú výbavu či ona chce tú naozaj využije. Mať multimediálne rádio s navigáciou sa hodí keď občas potrebuješ niekam vybhenúť a niesi zrvona zástanca velkých dotykových smartfónov a používaš mobil iba na volanie čiže nemáš smartphone kde by si mohol mať navigáciu. Parkovacie senzory sú preňu velkou výhodou aj keď sa jej ešte nikdy nestalo že by do niečoho nacúvala ale takto si môže byť istejšia kam cúva a čo robí.

Že vyhrievané sedačky sú pre posraných ? ( :D ) vyhrievané všetko je podľa mňa super vec. Ja by som si bez toho auto nevedel predstaviť už moja 11 ročná oktávka to má a je to super vec hlavne pre diesel keď tomu trvá 10000 hodín kým sa to trochu rozkúri a ty už aspoň nemrzneš.

Proste poviem to jednoducho už nieje najmladšia a chce si jazdu autom aj trochu užiť a nie v zime mrznúť a v lete sa topiť. Ja ju úplne chápem, spravil by som to presne tak isto ale bral by som večšie auto. Chodí autom sem tam aj na nejaké výletíki čiže jej sa všetko čo si tá dá šikne a bude to používať.
Working on
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

to uz rovno moze pozerat po Dacia Duster ..tiez taky mestsky crossover, druha generacia je super odhlucnena a do 17000 sa vojde aj so vsetkou vybavou ktoru vyzaduje (a ta co sa tam neda dat, sa da predsa dorobit, napriklad aj to vyhrievanie sedaciek alebo parkovacia kamera..)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

lepermessiah napísal:to uz rovno moze pozerat po Dacia Duster ..tiez taky mestsky crossover, druha generacia je super odhlucnena a do 17000 sa vojde aj so vsetkou vybavou ktoru vyzaduje (a ta co sa tam neda dat, sa da predsa dorobit, napriklad aj to vyhrievanie sedaciek alebo parkovacia kamera..)
Budme trošku reálny a berte do úvahy že jr to žena. Nekúpi si auto keď jej povieš že sa jej tam zmestí do 17k všetko a ešte si má dať dorobiť vyhrievané sedačky. Musí sa jej to páčiť a na daciu povedala že to je otrasné auto. A ja to hovorím tiež a ani po technickej stránke. Všetko tam vypadá tak lacno (to asi aj preto že zo je lacné)
Working on
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

no tak potom nie je o com

kia rio 1.4 CVVT 11.590
lak + 300
vyhrievane sedadla a volant + 320
pack 2 + 750
navi + kamera + 1110
automat + 1000

dokopy 15.070 a mas dva litre na co len chces
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ved ja v podstate vtipkujem, stale by som siel do Honda Jazz alebo Skoda Rapid Spaceback (ale ani to Rio nieje na zahodenie, podporme slovensku ekonomiku ze...)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa molnart »

Chris napísal:lol ake pomenovania vybavy. Dufam, ze jazdis na HTP v total socke :D
ked moju fabiu vyrabali tak htp-cka este (nastastie) neboli :D a tusim vtedy (cca. 13 rokov dozadu) to bola nejaka stredna vybava
QuaDko napísal:Že vyhrievané sedačky sú pre posraných ? ( :D ) vyhrievané všetko je podľa mňa super vec. Ja by som si bez toho auto nevedel predstaviť už moja 11 ročná oktávka to má a je to super vec hlavne pre diesel keď tomu trvá 10000 hodín kým sa to trochu rozkúri a ty už aspoň nemrzneš.
neviem, ja som to pokusne parkrat zapol ked som isiel v aute v ktorom to bolo, a fakt som si pripadal ako keby som sedel na 5 kilach cerstveho hovna. vyhrievanie volantu moze byt o nieco uzitocnejsie (osobne som este neskusal), ale to zasa vsetci vo vybave ani nemaju.

inac podla mna z alternativ i20 vs rio vyzera rio o 3 kategorie lepsie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Ako je natom tá kia rio so zárukou ? Viem že kia dáva všelijaké tie ich 700 ročné záruky atď. Čo tá 1.4 a cvvt prevodovka ? Má niekto skúsenosti. Bývajú nejaké časté poruchy ?
Working on
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa LordKJ »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len si preboha nemysli ze ti Kija bude 7 rokov opravovat vsetko zadarmo. V linkovanej teme je jasne taxativne vymenovane na co konkretne sa zaruka vztahuje, napriklad na "OBAL prevodovky", avsak nie na prevodovku samotnu. Ked dojdes po styroch rokoch ze viete co, neda sa zaradit trojka, tak oni ti povedia ze "viete co, ale obal prevodovky je v poriadku takze zaplatite". Ked obal prevodovky nebude v poriadku tak si ho prerazil a mas v nom dieru a to je zhruba cele.

Bacha aby to nebola takato zaruka. Samozrejme ze prevodovka samotna a vsetko ostatne v zaruke je, tak ako sa v podmienkach nespomina : dva roky co podla zakona a predpisov EU musia. Mam dojem ze potom ta uz privitaju s usmevom a otvorenou narucou. Hovoria ze audio system je kryty zarukou 36 mesiacov alebo 100.000km. Co dofrasa ?! Co sa na audiosysteme pokazi, reproduktory alebo kable v dverach ?? Preco ma radio za 30eur zaruku 3 roky a doriti preco je limitovana zaruka na AUDIOSYSTEM AKYMKOLVEK POCTOM NAJAZDENYCH KILOMETROV, PRECO JE TO ZROVNA 100.000 a preco ma motor za 10.000eur zaruku 7 rokov alebo 150.000km ? Neni motor nahodou trosicku namahanejsia suciastka, viac rizikova a kurnik drahsia ako posraty audiosystem ?

V com je to tajomstvo ze draha suciastka je v zaruke az pre moje vnucata ale radio respektive reproduktor co sa principe ani pokazit nemoze proste neni ? Vsetkym je jasne ze ked sa na 4rocnom aute pokazi motor, jeho vymena je ukrutne drahsia ako zostatkova hodnota auta celeho KEBY JAZDILO (nieto este v nepojazdnom stave). Alebo nie je to jasne a treba utret soplik ?

V zaruke sa nespomina nic okolo naprav a miliona dalsich suciastok ktore su v aute. Jasne ze capy, tlmice na nasich cestach nemozu vydrzat, to je normalne opotrebenie. Motaju sa tam okolo motora a prevodovky, garantuju ze 7 rokov budu dielce sluziace na uchyt motora v pohode (ale ne, vazne ? Poznam vela aut a na vsetkych su dielce na uchyt motora v pohode po 15 rokoch).

Nieco tu nehraje, ze ? Proste daj pozor aby to nebola zaruka v zmysle "klucka na dverach vam bude fungovat 15 rokov a ked nahodou nie tak ste si ju utrhli". Na autobateriu maju len dva roky zaruku. Ja mam bateriu v aute ktora ma 7 rokov zaruku (no questions asked), momentalne ma 11 rokov a samozrejme chodi. Len to auto stalo trosku ine dukaty ako Kia Rio, samozrejme. Preco je na lak karoserie 6 rokov zaruka ?! Co sa moze pokazit na laku ?!

Pri motore sa spominaju kraviny ako "veko ventilov". Co sa ti dokelu asi tak moze pokazit na hlinikovom odliatku ?! Asi to co sa ti moze pokazit na metrovej lesenarskej trubke !!! Bud do nej spravis dieru alebo nespravis. Neviem preco ale nevidim tam vstrekovace, turboduchadla, egr ventily, zato tam vidim olejove cerpadlo ktore som pocul v zivote dvakrat pokazene z miliona aut a samozrejme zadrety motor k tomu, obidva tie vozy mali cez desat rokov. Vidim tam vodne cerpadlo neboli tedyk vodnu pumpu - vies kolko poznam aut co maju tretinu miliona kilometrov a nikdy nemenili vodnu pumpu ? Nevidim tam nic spomenute okolo riadiacich jednotiek ktorych je v aute pozehnane. Pokazi sa ? Priprav si 3000eur. Neni problem. Ked DPF stoji 4440 na Vengu co stoji tisicovku na bwm535d :) ver tomu ze je to takto.

Zijeme v kapitalizme, zadarmo ti nikto nic neda. Nerob si falosne nadeje ze kupis auto za 8.989,99eur a ze oni ti ho budu sedem rokov opravovat a klanat sa pri tom. To sa proste NEDA. Na peniaze to nejde ani nahodou. Nerobi to Merdeces s dvojmilionovymi autami, ako by to mohla dokazat akakolvek ina znacka s autami za tretinu miliona korun ?

Ako hovorim, nieco tu nehraje. Pozor na kecy. Co sa moze pokazit na laku, preco ma lak MENSIU zaruku ako motor/prevodovka co su extremne namahane diely ? Nieco tu nehraje, rozmyslaj.

PS: nezabudni za na uplatnenie takejto zaruky musis 7 rokov chodit do autorizovaneho servisu a platit ich predrazene diely. Len na tomto ta skasiruju tolko, ze sa im to "oplati". Jedinykrat tam neprides nacas a vymalovane.

PS2: som to zrovna ja co priamo v tejto teme spomenul Kiju a Hjundaj ako zastupcov kvalitnej konstrukcie. Voci znacke samotnej nemam jedinu vyhradu, len upozornujem na rozdiel medzi "teoreticky sme milionari a prakticky mame doma dve kurwwwy". Hyjundayi napriklad ponuka 5 rokov zaruku BEZ OBMEDZENIA kilometrov. Takuto vec nevidis na Merdecesoch, Aaaaaavdynach, Bawwworakoch... a tie auta stoja milion korun a viac.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Diablo1st »

molnart napísal:
Diablo1st napísal: Astra s výbavou už je mimo limit, od Oplu do tej ceny aj s výbavou jedine Corsa. Tam by sa mal zmestiť aj do tých 15tis €.

Edit: Pozeral som tie ceny Astier a možno by sa dalo zjednať z ceny a tým sa ako tak vmestiť do 17tis. €. Podľa mňa za skúsenie to stojí.
to sa mi moc nezda... mi mame na astry nejake firemne zlavy, ale nic z coho by som padol na zadok, a za 15,5k som poskladal Combi verziu s 1,6 atmosferou s tym ze som tam mal za co som ochotny dat peniaze, teda metalizy (ta je pre gejov), automatu (to je pre zeny) a dotykovej obrazovky (to je pre samovrahov) a vyhrievanych sedadiel (to je pre tych ktori chcu precitit ake je to sediet v posratych gatiach). takze nezda sa mi, ze kratka verzia so slabsim motorom by sa do toho limitu nezmestila. aj ked ta vybava ktoru vyzaduje sa da povazovat za "premiovu", takze znacky si za to nechaju zaplatit... ale zasa je tam aj vacsi priestor na zlavy
No keď som skúsil dať do konfigurátora narýchlo všetko to, čo tetuška požaduje dostal som sa skoro na 19tis. €. Ale ak by sa zašla do menšieho mesta a ku koncu kvartálu, podľa mňa by sa dala cena zjednať na tých 17tis. €.
Mám kolegovcov, čo to takto spravili (menšie mesto, koniec kvartálu) a veru dostali veľmi zaujímavé zľavy a doplnky. Jeden vytrieskal pomaly full výbavu za cenu druhého stupňa výbavy ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
sagovan12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Sasinkovo

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa sagovan12 »

Na Opel Meriva je teraz zľava 3000E, čo som pozeral tak tam sa dá požadovaná výbava spraviť aj do 15000E so základným motorom.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"