Auto do 17 000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa scarinko »

colt sa uz nevyraba nejaky ten piatok ;)

poprave si neviem predstavit ze by dajme tomu 50rocna tetuska soferovala lancer
toto auto sa nehodi k tetuske, mozno sa hodi k tebe alebo ku mne alebo ku chlapom vseobecne ale k tetuske asi nie
este keby sa robil Colt tak mozno ano ale Lancer skor nie.

http://www.mitsubishimotors.sk/modely/c ... cennik.pdf
pozeram cennik a nevyzera ze by sa dalo do invite doplatit za navi, vyhrievane sedadla alebo kameru.
Z tohto sa mi to javi ako vybava v Intense+ ktoru nie je mozne zakupit do Invite
A intense+ je uvedena len pri 1.8 motore ktory je napriek tomu za super cenu 17,5k o tom potom
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Chris »

nevyjde tu tvoju "tetusku" lacnejsie operativny leasing ? Lb mi to pride ze hlada nieco o velkosti vw up vo vybave Audi A8 a za cenu dacie logan..
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moj nazor je ze ziadny leasing nemoze vyjst vyhodnejsie. Okrem toho ze mas dalsi subjekt v hre, ktory sa musi spravat trhovo, platit svoje priestory, prevadzkove naklady, ludi, telefony, riaditelov, akcionarov/majitelov (leasingovky vacsinou nebyvaju srocky s dvomi korunami majetku) - cize pokryt svoje naklady ktore su proste objektivne vysoke - tak este na tebe musi aj mastne zarobit lebo za nulu to robit asi nebudu.

Samozrejme nehovorim ze za komfort sa plati, platilo a bude platit. Ked sa niekto o teba komfortne operativne postara, tak za to proste musis zaplatit. Samozrejme havarijna poistka je nutnost, co tetuska asi bude chciet ajtak

Nejako v tom retazci nevidim priestor na mensiu cenu ako ked si to spravim cele sam...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa hawkeye »

scarinko napísal:colt sa uz nevyraba nejaky ten piatok ;)

poprave si neviem predstavit ze by dajme tomu 50rocna tetuska soferovala lancer
toto auto sa nehodi k tetuske, mozno sa hodi k tebe alebo ku mne alebo ku chlapom vseobecne ale k tetuske asi nie
este keby sa robil Colt tak mozno ano ale Lancer skor nie.

http://www.mitsubishimotors.sk/modely/c ... cennik.pdf
pozeram cennik a nevyzera ze by sa dalo do invite doplatit za navi, vyhrievane sedadla alebo kameru.
Z tohto sa mi to javi ako vybava v Intense+ ktoru nie je mozne zakupit do Invite
A intense+ je uvedena len pri 1.8 motore ktory je napriek tomu za super cenu 17,5k o tom potom
ten colt som si ani nevsimol ze uz nie vo vyrobe ale je pravda, ze ho ma nahradit mirage ale ten tu tiez nieje v ponuke, takze jedine lancer alebo asx
ano 50r tetuska v lanceri nemusi byt to co 25r baba ale skor by som asi hladel na bezpecnost + techniku a spolahlivost

ci je mozne dat do lancera vsetko to pozadovane sa da lahko zistit v servise ale myslim si, ze lancer nebude tetuske ponuknuty.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Papek »

Lancer je trochu overkill ... tetuska si pyta multikaru a ty jej ponukas tatrovku. Obrazne. Bavime sa tu o 4,57m dlhom Lancerovi vs 4,16m 2008. Vyska posedu, vyhlad a celkovy komfort vozenia v meste je na strane Peugeotu. Dizajn Lancera je druha vec a je fakt top v ramci svojej triedy, lenze sem sa akosi nehodi. ASX uz skor, aj ked oproti 2008 posobi vacsie. V 2008 som len sedel, nevozil som sa, takze neviem v reali porovnat. U ASX sa skor obavm vybavy, maju to dost divne porozdelovane a k vyssim vybavam davaju len diesel.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja stale nevidim problem v tom pole, je to v podstate mensi golf, vyzorovo pekny, vybava tam je, jedine co vam tu vadi je to, ze je to 1.2 tsi
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

LordKJ napísal:ja stale nevidim problem v tom pole, je to v podstate mensi golf, vyzorovo pekny, vybava tam je, jedine co vam tu vadi je to, ze je to 1.2 tsi

Večšinou sú to predsudky čo ludia vidia a majú proti nejakému autu, ja osobne niesom ani prosti fieste, i20, rio, všetky tie autá majú niečo do seba. to že to je 1.2 TSI a má to malý objem neznamená že sa to musí po 10 000 km porúchať a odísť do nebíčka tak isto ako vydržali XXX motorov starej generácie 1.2 TSI aj niekoľko XXX XXX kilometrov a ani o takých autách nevieme, vieme len o tých ktoré sa kazia pretože o tých sa najviac píše
Working on
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa LordKJ »

presne to som chcel povedat, proste zas sa tu zisla sorta ludi pre ktorych take auto ani motor nie je vyrabany :)

doma mame 1.9tdi, pouziva sa hlavne na kratke trasy (do roboty 2.5km rano, a potom cez den sice aj viac ale hlavne to ranne chodenie do roboty tomu skodi), neviem o tom, zeby to auto bolo v servise nejak extra (2003ka golf, ale 90k km :laugh: )

rovnako mame 1.2 polo (47kW), a taktiez nesedime furt v servise... (2006, 39k km)

tot... to je priklad ako sa take auta pouzivaju
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

vozil som sa 4 dni na novom Rapide Spaceback s 1.2 TSI (silnejšia verzia), aj na verzii s 1.6 TDi (oba s výkonom 105 k) a na benzínovom som si nevšimol nič, čo by mi na chode motora vadilo, jedine možno to, že spotreba bola viacej náchylná na štýl jazdy, inak reálne do 5,5 l kombinovaná, ale bolo to nové auto s najazdenými 3000km. Verzia s dieslom je o 3000 € drahšia, navyše nie je možné ju zakúpiť so šesťstupňovým manuálom, iba s päťstupňovým alebo automatikou. Diesel by som nekupoval.

Doma má otec Fabiu r.v. 2006, 1.4 benzín, najazdených 340 000 km bez poruchy motora, ani raz ho nenechal stáť :) A to jazdené niekoľkorát denne krátke trasy, či leto, či zima.
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hentie jedna-stvorky boli neuveritelne legendy, to je proste perfektny motor z hladiska zivotnosti. Bez ekoteroristickych hypermodernych veci, bez designovej chyby a'la 1.2 trojvalec.

Inak aby si si nemyslel ze tretina miliona je nejake cislo nad ktorym sa treba prilis zamyslat, hikat alebo nedajboze rozplyvat radostou :

http://forum.autobazar.eu/ze-najazdene- ... t9149.html
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa felipe25 »

A toto si videl?

Nehovorim ze to splna vsetky poziadavky, ale BMW je BMW..

a v tej cene, co ponukaju..


http://www.noveauta.sk/akcia-bmw-rad-1

zaujimalo by ma, co si o tom myslia ostatni.. vazne o tom uvazujem...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Chris »

Kupit bmw v socke = radsej pozret inde
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa molnart »

otazka co moze v tej zakladnej vybave bmw chybat doleziteho. ci myslis ze nebude mat kryt odkladacej schranky pred splujazdcom ako vo fabii junior?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa felipe25 »

To isto nieje socka vybava..

Chcete nové BMW? MD-Bavaria Žilina Vám ponúka BMW radu 1 v limitovanej edícii za neuveriteľných 14 999 Eur. Pozor, ponuka je časovo obmedzená a platí do 31.05.2014!

Základná výbava
Balík BMW Service Incusive - 5 rokov / 100 000 km
Airbagy pre vodiča a spolujazdca
Hlavové airbagy vpredu a vzadu
Bočné airbagy pre vodiča a spolujazdca
Deaktivácia airbagu spolujazdca
Senzor obsadenosti sedadla spolujazdca
Sklápateľné zadné hlavové opierky
Pasívne hlavové opierky
Senzor nárazu
Ochrana pred bočným nárazom
Protiblokovací systém ABS
Kontrola bezpečnostného pásu pre vodiča a spolujazdca
Dynamická kontrola stability (DSC) s rozšírenými funkciami
Dynamická kontrola trakcie (DTC)
Zadné dvere s mechanickým ochranným detským zámkom
Bezpečnostná svorka akumulátora
Ozdobná predná mriežka dvojľadvinky v čiernom prevedení s chrómovým okrajom
Poťahy látka Move Antracit
Interiérové lišty Satin Silver v matnom prevedení
Prahové lišty s označením BMW
Indikátor opotrebenia brzdových doštičiek
Kotúčové brzdy vzadu
Kotúčové brzdy vpredu s vnútorným chladením

Elektronická uzávierka diferenciálu
Manuálna 6 stupňová prevodovka
Automatická funkcia Start/Stop
Ovládanie režimu jazdy vrátane ECO PRO
Indikátor preraďovania
Hmlové svetlomety
Welcome light
Brzdové svetlá s odstupňovanou intenzitou v závislosti od brzdnej energie
Funkcia follow-me-home
Funkcia denného svietenia
Upevnenie detskej sedačky ISOFIX pre dve zadné krajné sedadlá
Sklápateľné opierky zadných sedadiel v pomere 60:40
Velúrové koberčeky
Elektricky ovládané okná
Osvetlenie batožinového priestoru

Nastavenie osobného profilu v kľúči
Start/Stop tlačidlo
Upevňovacie oká v batožinovom priestore
Prípojka AUX-In v stredovej konzole
Funkcia Check-Control vrátane Condition Based Service
Stereo systém reproduktorov

ktore auto v zaklade toto ma?

neviem ci je v cene aj havarijne a zakonne poistenie na 3roky zdarma /pri kazdom BMW by malo byt/, ale len servis za 5rokov urcite bude stat tych 3000eur.. minimalne. Do 100 000km isto dokopy tolko majitel da, aj keby neriesil len autoritazak. AK chce clovek nove auto, Bavo za 15tisic je bomba.
Takisto financovanie s 0% navysenim.... Clovek da 15 000€ a 5rokov neriesi servis, a 3roky asi ani poistky..

Citam recku z februara 2013 kedy to auto stalo 24200eur a aj tak bolo oznacene to za super cenu pre vstup do klubu BMW.. A teraz IBA 15 000?
By ma zaujimalo, ci v tom nieje nejaka finta.
Podla toho to maju iba v Ziline.. nema tam niekto cestu sa popytat?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa LordKJ »

kto vie...
v kazdom pripade zadnokolka :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"