Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Užívateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od užívateľa Chris » St 09. Okt, 2019, 14:05

Broslowski napísal:
St 09. Okt, 2019, 12:18
Na inu temu ....

Uz som prezuty na zime a pohoda ale sekol som jednu gumu. Poistovna bla bla objednava sa par gum na napravu ale ide o dost vybehovy model https://www.e-pneumatiky.sk/bridgestone ... letne.html je mozne ze to budu uz dake 2-4 rocne gumy out of stock otazocka.

Riesit to nejak? v praxi nemam moc na vyber na ten rozmer existuju 3 normalne gumy a poistovna chce preplatit len rovnakeho vyrobcu ako bol poskodeny diel. cize na vyber je presne tato guma a to je cele.
v AT musis mat vsetky 4 gumy rovnaky model a znacku :-)

btw. z akych shopov obiednavate ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

stiv
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30

Príspevok od užívateľa stiv » St 09. Okt, 2019, 15:02

pneucom a e-pneumatiky

wingo
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36

Príspevok od užívateľa wingo » St 09. Okt, 2019, 15:17

Broslo - IMHO nemá zmysel riešiť, hlavne keď tie čo tam máš teraz už tiež asi majú nejaký rok-dva(-tri? Už si ani nepamätám kedy si to vlastne kupoval) a to v plnej prevádzke a nie na sklade, nie? :) Aj tak potom vymeníš naraz všetky štyri.

Krutibrko - musíš spĺňať aj hmotnostný index. Čo sa rýchlostného týka, v mojom poste máš priamo citovanú vyhlášku. V skratke - ak je max konštrukčná rýchlosť auta v TP nižšia ako rýchlostný index kupovanej zimnej pneu, môžeš použiť zimnú aj s nižším rýchlostným indexom ako je napísaný pri pneu v TP a nemusíš nič riešiť. Akonáhle je však nižšia ako konštrukčná, musíš mať nálepku s max rýchlosťou namontovaných gúm, alebo to mať nastavené v palubáku auta ak to podporuje aby ťa automaticky upozorňoval ak ju prekročíš. A myslím že tam bolo aj obmedzenie že minimálne musí zvládať 160km/h.

Nakupoval som zvyčajne v Pneueshop, ale naposledy Pneuzone lebo tam nemali tú čo som chcel v mojom rozmere.
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

i7 6700K, Noctua NH-D14, GIGABYTE GA-Z270 GAMING K3, 16GB DDR4 Corsair Vengeance 3200MHz, Gainward GTX 1080 Phoenix GS, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, 1TB Samsung SpinPoint F3 3RZ + Silentmaxx HD-Silencer, Corsair TX650 + Enermax T.B. Silence UCTB12A, Fractal Design Define R3 (outtake: Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-P, intake: Enermax T.B. Silence UCTB14B bottom), ASUS VG279Q, Logitech K200, Logitech G400, Superlux HD-330 + Brainwavz memory foam sheep skin round earpads

maniak
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41

Príspevok od užívateľa maniak » St 09. Okt, 2019, 15:34

chris: v AT by si mal mat tusim aj cca. rovnaku vysku dezenu (nie som si tym ale isty, niekto mi to iba vravel), takze k 2-3 rocnym gumam prihodit jednu novu s 8mm dezenom nebude prave najlepsie.
Inak v AT objednavam z fritzreifen.at , na SK som bral ale pre Peugeot celorocky z pneusvet.sk (mali zlavnene Vector4Season G2 225/45/r17 z 83 na 60 eur, dodavka trvala asi 1,5 tyzdna, gumy pri dodani mali vek asi 4 tyzdne).

zedolsi
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24

Príspevok od užívateľa zedolsi » St 09. Okt, 2019, 15:54

ja momentálne vyberám medzi e-pneumatiky.sk (tu sú kúsok drahšie ale doprava free) a najpneu.com (tu sú lacnejšie ale doprava 16€) v konečnom dôsledku to vychádza rovnako, aj DOT mi písali obaja že je 2019/2018 tak zajtra uvidím ktorá stránka sa mi bude zdať príjemnejšia :D na tej kde majú dopravu free majú garanciu naj ceny tak idem poslať link na druhý shop či ich dajú a tú cenu...

v poslednej dobe nejako žgrlím, neviem čo sa deje :D :D :D
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB TABLET iPad Pro 10,5" Wi-Fi + Cellular 256GB Silver PHONE iPhone 8 - 256GB PRODUCT RED + Watch Series 3 (42mm)

Krutibrko
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Krutibrko » St 09. Okt, 2019, 16:57

Wingo: Dakujem, v technicaku mam 88H, vezmem 88T pravdepodobne. ( 192kmh max rychlost)

Broslowski
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 24. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa Broslowski » St 09. Okt, 2019, 18:28

Chris napísal:
St 09. Okt, 2019, 14:05

v AT musis mat vsetky 4 gumy rovnaky model a znacku :-)

btw. z akych shopov obiednavate ?
Toto bude dodrzane. Ten par ktory si teraz nechavam na zadnu napravu boli na prednej naprave len rok, sam som zvedavy aky tam bude rozdiel dezenu voci novym. Odmeram a dam vedet heh

Napísať odpoveď

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"