GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
lano
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2014, 15:59

GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa lano »

Čierna obrazovka ,opraviť či neopraviť ?

Moje skúsenosti zo servisom
HP PAVILION DV6

8.3.2014 som chcel zapnúť notebook (čierna obrazovka , svietilo off/on , svietilo v deaktivovanom stave zvuk a WIFI , neustále blikal CAPS LOCK.
Po telefonáte a dohode s technikom , že to opravujú som sa rozhodol pre servis .
Dňa 10.3.2014 o 10:39 som odovzdal servisu notebook a vysvetlil problém . Bolo mi oznámené , že to bude grafika a že to bude do jedného až dvoch dní hotové a oprava bude stáť od 60 - 110 eur. Bol som prekvapený že pred diagnostikou sa hneď dá určiť presne závada .
Na servisnej internetovej stránke :
Otestujeme váš počítač pre určenie príčiny poruchy a skonzultujeme s vami možné riešenia
Ak sa rozhodnete , že opravu zrealizujeme u nás za diagnostiku sa účtuje suma 0€
Po diagnostike závady bude oznámená presná cena a oprava sa vykoná až po jej odsúhlasení .
Čiže diagnostika a grafika . Príčiny a riešenie poruchy so mnou riešene neboli . Neinformovali ma o žiadnom riešení . Telefonoval som do servisu na 3 deň , odpoveď bola oprava je hotová . Oprava stála 90 eur , na servisnom protokole bolo : oprava GPU a výmena WLAN modul . Zapli notebook , ten sa spustil nabehol systém .Tak som spokojne išiel domov. Po príchode domov som hneď spustil notebook aby sa prípadné aktualizácie stiahli a chcel som skontrolovať poštu .
Na moje veľké prekvapenie sa nespustilo ani logo ale hneď nabehlo okno v ktorom sa spustila : oprava štartovacieho systému a nedalo sa to spustiť.
Tak som volal do servisu kde bolo doporučené tvrdý reštart a znovu to skúsiť (nešlo to)
V ten deň som znovu prišiel do servisu kde sa to podarilo spustiť (SAFE MOD) , (poslednou správnou konfiguráciou ). Hovorím si super . Ale problém nastal len teraz , pri nabehnutí systému po malom čase zamrzlo všetko a nedalo sa nič robiť akurát tvrdo reštartovať , zamrzla myš , touch pad . Servisný technik zbadal problém tak telefonoval kolegovi ktorý opravu vykonal . Po dlhšom telefonáte bolo spomenuté , že tam robil REFLOW . To zázračné slovíčko som si veľmi dobre zapamätal . No a po tom telefonáte som dostal odpoveď - že to nie je Hardware ale je to Windows že to je zaplnené a všetko možne len ako neznalca oklamať . Že to mám doma reinštalovať do stavu od výroby . Prišiel som domov a hneď som sa do toho pustil , po zálohe cez SAFE MODE som spustil obnovu podľa rady servisného technika . Dostal som sa do bodu v nastaveniach prvého použitia kde sa zadáva názov krajiny (Slovensko) potom by malo nasledovať heslo atď.
Ale znovu nastalo zamrznutie. Tak som celý proces zopakoval ale neúspešne (zamrznutie na tom istom mieste) . No tak som mal čas , aby som si schladil hlavu začal som na druhom notebooku hľadať to zázračné slovíčko REFLOW . Dozvedel som sa , že to je v celku neodborné a hlavne krátkodobé riešenie a hrozia tam nezvratné poškodenia (napr: ZÁKLADNÁ DOSKA) . Samozrejme ma napadlo či to neprepálili a na koniec mi oznámia , že som mal poškodenú zákl. dosku . Doporučujem pozrieť videá REFLOW na youtube . Do servisu som prišiel na druhý deň ráno , kde to ten technik odskúšal a povedal , že to nebude Windows ale bude tam iný problém napr: poškodená základná doska . A toto ma už naštartovalo a začal som reagovať . Potom akú diagnostiku urobili keď doslova hádajú závady. Opýtal som sa , či to vôbec odskúšal ten technik odpoveď , že oni to skúšajú z externého disku . Tak to je zlý sen .To znamená , že keby to mal spustené len na chvíľku tak by prišiel na to že to nefunguje a mohol na tom pracovať a mne ušetriť cestovné a drahé nervy . Spísali 14.3.2014 o 11:27 reklamáciu : notebook zamŕza po našom servise a skontrolovať WIFI (chcem upozorniť že s WIFI som nemal žiadny problém)Pri poruche WIFI svietila v deaktivovanom stave a po takzvanej oprave stále svieti v deaktivovanom stave . Notebook je v servise a ja som začal uvažovať čo ďalej . Hľadal som ceny základnej dosky , tá stojí cca 250 eur + robota , tak to sa oplatí potom už nový . A tak som si overoval na troch servisných stránkach ONLINE radu od technikov postup riešenie problémov atď . Proste som popísal môj problém a všetci traja sa zhodli že to bol neštandartný postup , že som mal byť oboznámený po diagnostike o riešení či to chcem takto opraviť alebo nie a že sa mal vykonať nie REFLOW ale REBALL (preguličkovanie) ale keď to robia iba štyria na Slovensku a v Bratislave je len jeden (servis ktorý to robí) lebo na to treba mať špeciálnu mašinu (pozri youtube video REBALLING) samozrejme by to museli aj povedať , ale tak prídu o zákazníka . Radšej nepovedať nič a narobiť viac škody ako osohu . Otázka je prečo na internetovej stránke je , že to opravujú a prečo zákazníka o tom neinformujú akým spôsobom to robia . Lebo uznajte , že prídete zo závadou dajme tomu za 90 eur a odídete zo závadou dobrých 300 eur . Moje riešenie , hneď v pondelok ráno 17.3.2014 o 8:00 tam volám aby zastavili reklamáciu a prídem si po notebook a peniaze . Budem dúfať , že tú dosku neodpálili a pôjdem do iného servisu na kompletnú diagnostiku . Samozrejme informujem ten slávny servis (nonstop) že keď odpálili dosku tak to budem riešiť .
Týmto mojím vyjadrením chcem upozorniť aby si ľudia dávali väčší pozor a hlavne všetko 5krát preverili
Jedná sa o PC EXPRES nonstop Osadná č.11 , toto sa týka grafiky . Možno na ostatné opravy sú profesionáli ale na REFLOW nie a REBALLING už vôbec nie .
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

mal si spravit reflow sam doma a predat ho rychlo na Bazosi tak ako to robia ostatny...

mimochodom je to ta stara DV6 alebo ta novsia? do tej starej sa veru 90,- za servis neoplati vrazat...
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak to je smutne, snad s tebou nevydrbu ako planovali.

Ak by si tu na fore ponukol 90 eur urcite sa najdu typci co ti ho este aj nalestia (ten notebook).
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa dendroid »

Sťažuje sa, že s ním v tom servise vybabrali a ty mu poradíš, že mal vybabrať on s niekým na bazoši ? :rolleyes:

Lano, v tom servise to podľa mňa viac pokašľať nemohli, reklamuj to, nech ti vrátia prachy a upeč tú dosku doma. Ak to ani potom nepôjde, smola, neostane ti nič iné ako kupovať nový noťas.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa hopkok »

ANDYMAN - toto by som nerobil, od viac ako 5 ludi som vysudil pre zakaznikov (po neodbornom servise) cenu opravy+usly zisk+dopravne+sudne trovy, cez 800E kus, bez mihnutia oka to robim so vsetkymi podvodnikmi na bazosi (casom pride na vsetkych)

V pripade DV6 pri nonstop blikani caps locku to neni ani zavada GPU, ale to ti drbovia v servise nevedia :-)

Robim servis na SVK na chip levele 8 rok a nepoznam v SR okrem jednej poctivych opravarov ZIADNYCH! (ta je na vychodnom slovensku, rozhodne nie v BA :-))

Dendroid - zase rada odbornika :hysterical:

P.S: tieto vsetky problemy vznikaju z tych vasich debilnych peceni grafik a pod, zivotnost par tyzdnov (mozno u niektorych starsich grafik dlhsie), ale toto rozhodne nie je forma opravy Pre toto je aj na bazosi plna rit odrbavacov s teplovzdusnymi pistolami a inymi vyhrevnymi telesami

P.S2: na serioznu opravu potrebujes serioznu diagnostiku, co tu urcite urobene nebolo,REBALL moze niekedy pomoct, niekedy zostava iba vymena chipu za novy

Urcite si pytaj svoje peniaze spat, ked si vymyslia nieco, rovno to daj na presetrenie SOI, daj urobit posudok a sup na sud, neni sa coho bat. :bye:

PC Experss, PCX.SK, ICPROG,PCnet,SOS PC ... atd su amateri, nie opravari...mal som tu od nich mrte veci na opravu a teda pojebabrali to paradne...

Inak, aku dlhu zaruku ti ponukli?
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa miroh »

znameho takto nedavno obrali v servise o 160e... compaq cq60.. najpr ze grafika, potom ze doska... a nakoniec aj tak kupil novy book... pri takychto starych bookoch skoda penez za opravu.
Asus g751jy....
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa hopkok »

Neni to skoda penez pokial nie su hlupy a overia si kam to daju opravovat a ak ta niekto obere o 160E a neriesis to...tak si hlupy (nemyslim teba, obrazne...) "Servisov" je na slovesku plna <>

P.S: aj ked musim uznat, ze DV6 s AMD nie je zrovna kvalitny book
lano
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2014, 15:59

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa lano »

Dnes som bol stiahnuť tú reklamáciu a pýtal som peniaze a notebook na základe neštandartného postupu a nekvalitnej roboty . Najskôr mi bolo povedané, že peniaze vrátia až po tretej reklamácii a že musíme počkať na managera . Tak som si sadol a čakal . Na moje prekvapenie prišiel technik ktorý robil takzvanú opravu . Ktorý s kľudom Američana povedal , že tam odišla asi základná doska .Ja som povedal ,môže byť ale po vašom zákroku . Hneď som spustil a vysvetlil som technikovi čo je REFLOW a REBALL ktorý mal urobiť . A keď odpovedal že REBALLING nieje to pravé , mal som dosť. Presviedčal ma že to spravil kvalitne . "A preto to asi ani neskontroloval ". Spýtal som sa či robia aj REBALL , že áno . Na to som mu povedal , že či my môže ukázať prístroj na ktorom to robia , nastalo minutové ticho a odpoveď nebola žiadna lebo chlapec evidentne nevedel čo má povedať . Odišiel a za päť minút na stole bol môj dvojročný notebook a na peniaze som už tiež nemusel čakať . Boli tam dvaja zákazníci ktorí mali pekné divadlo .
Zajtra idem do iného servisu na novú diagnostiku a potom uvidím čo ďalej . Ak bude doska v .... a potvrdí sa že to je odpálené . Tak to budem riešiť !
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa hopkok »

Ak chces a chce sa ti to posielat, diagnostiku ti urobim aj zadarmo, uhradis len postovne. Masina, na ktorej to robili bola teplovzdusna pistol najskor a stavim sa, ze nebude ani poriadne odstranene fixacne lepidlo.

Reball nerobia preto, lebo to ani neni o masine, musis mat "skills" :-)
lano
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 17. Mar, 2014, 15:59

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa lano »

Pozná niekto dobrý a hlavne seriózny servis na PC v Bratislave ????
Ďakujem za odpoveď
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa hopkok »

Vies citat? Pisal som ti, ze v BA ziadny taky na chip level NIE JE, pokial ja viem :facepalm:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa CageJ »

tu na fore, ludia, co kus servisuju notebooky, hoci aj polo-amateri, maju predstavuju ci je reball a reflow...
Co ja viem, tak kvalitny stol na reball stoji az do 10 000€, bezne okolo $800 ..
Reball nie je narocny, zvladne ho aj cvicena lama, staci mat spravnu maticu/sablonu na cipset, resp. kartu..

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=59168

Reflow si mozes aj doma urobit. Je to v podstate ''zapekanie''.. co my robime v rure, len s teplovzdusnou pistolou. Pokial viem, tak niektore servisy maju aj taketo specialne pece.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa hopkok »

Reball nie je narocny, zvladne ho aj cvicena lama, staci mat spravnu maticu/sablonu na cipset, resp. kartu..


FUUUUU, odvazne tvrdenie,povedal by som, ze od cloveka co to nikdy nerobil :-) ...robim to uz 8 rokov, cez 500ks dosiek spojazdnenych a stale je co zdokonalovat

Kvalitna masina s optikou a automatom na centrovanie chipu sa da kupit aj do 4000Eur s komplet vybavou, bez automatiky do 2500E. Problematika reflow je na mile vzdialena vasmu peceniu grafik :good:

Navyse ATI-nacke chipy maju velmi tenke PCB, presvihnes o par stupnov a chip je v kremikovom nebi :bye:

Okrem toho x-premennych, na ktore treba davat pozor pri reworku!
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa CageJ »

Hopkok,

suhlasim aj v tom vlakne najdes, ze nVidii sa dari ovela castejsie opravovat...

A ja netvrdim, ze stale nie je co zdokonalovat, ale vravim, ze myslim, ze by to zvladol kazdy :).
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: GPU - Čierna obrazovka , opraviť či neopraviť

Príspevok od používateľa hopkok »

No a preco to potom robia poriadne asi 3 ludia, v cechach asi 4-5? (ked sa da na tom velmi dobre zarobit)...nevravim o tych co sa na weboch s tym chvalia aj ked to nie je pravda, vid skusenost vyssie :-)

Návrat na "Grafické karty"