Divny problem s preblikavanim (video)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2079
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Divny problem s preblikavanim (video)

Príspevok od používateľa zoom »

Zdravim, od isteho casu sa mi na pocitaci deje ista zahadna vec. Po nastartovani a prvom spusteni Windowsu, obraz rozne preblikava ked pohybujem elementami na obrazovke (okna, scrollbary, atd). Tazko sa to vysvetluje, takze som urobil rozmazane video zo situacie -- klik sem. Vo videu vidno, ako sa obraz kazi pri hybani scrollbarom, ale je to podobne aj s inymi akciami. Ked nic nerobim, obraz je stabilny. Normalne by clovek povedal, ze grafika ide do haja, ale teraz tie zaujimave veci, co som vypozoroval:

• Toto sa stane iba pri prvom spusteni Windowsu, alebo po odlogovani a nalogovani -- nezalezi na tom, ci je grafika studena alebo zohriata.
• Na opravu staci zmenit rozlisenie a vratit nazad povodne (staci ked vyberiem ine, dam potvrdit a hned revertnem zmenu). Po tomto zakroku funguje grafika bez problemov dokedy je pocitac zapnuty, hodiny a dni v kuse.
• V 3D hrach nepozorujem ziadne problemy, nevidim ziadne artefakty.
• Grafika inak funguje normalne, neprehrieva sa (monitorujem teplotu), driver necrashuje ani nic podobne.
• Pretrvava to uz niekolko verzii AMD Catalyst ovladacov, takze by to nemala byt chyba jednej verzie.

Stretol sa niekto s niecim podobnym?

Pre informaciu, jedna sa o Radeon 6970 + monitor HP LP3065. Driver mam najnovsi Catalyst 13.1, operacny system Win 7 x64. A inak na grafike mam vodnika, cize je teoreticky mozne, ze nieco nedolieha a odniesol to nejaky odpor ci kondik, ale neviem, preco sa to opravi zmenou rozlisenia (akoby re-inicializaciou grafiky).
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Divny problem s preblikavanim (video)

Príspevok od používateľa CageJ »

teoreticky kontakty alebo ulomeny kabel..
inac to vyzera na odchadzajuce pamate a nebolo by to prvykrat, ze sa vada vyskytuje iba obcas...
alebo virus..
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2079
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Divny problem s preblikavanim (video)

Príspevok od používateľa zoom »

No par mesiacov preslo a zahadu som vyriesil. Sposoboval to nainstalovany ATI Tray Tools, ktory som pouzival na meranie FPS v aplikaciach. Ocividne uz bol moc stary a nejake zmeny v poslednych ovladacoch mu nesedeli. Po odinstalacii uz nic nepreblikava, vsetko je tip top.
Pisem to len ako FYI, kebyze ma niekto podobny problem niekedy.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Divny problem s preblikavanim (video)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja pouzivam ATT na 6970 s 13.4 catalystom..ziadny problem

Návrat na "Grafické karty"