ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
R.O.G
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2011, 23:31
Bydlisko: Rožňava

ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa R.O.G »

Zdravim ,prednedávnom som si kúpil ASUS GTX 590 3 GB a chcel som pouzit na jej ovládanie a diagnostiku program od ASUS - GPU Tweak.Moj problem spociva v tom ze program sice kartu rozpozná,mám tam zobrazenú moznost menit frekvencie GPU,MEMORY aj VOLTAGE ale vobec mi nezobrazuje ikonu , graf a moznost nastavenia ventilátora.Som skusil najnovsiu aj starsie verzie programu a vysledok ten istý.Rad by som pouzival tento program lebo je novsí ,lepsí a presnejsí ako ASUS Smart Doctor.Neviete mi vysvetlit prečo program ASUS GPU Tweak pri karte 590 GTX 3 GB vôbec nezobrazu funkcie ventilátora :?: :!: :? :facepalm: :help: .Pouzivam najnovsiu verziu ASUS Smart Doctor , aj ten mi zobrazi otácky ventilátora až po manualnom prepnuti v nastaveniach FAN Control z manual mod na smart cooling pre obe jadrá.Dakujem za postrehy , nazory a prípadné rady ...... :)
CPU:socket 2011-Core i7 3820 @ 4.5 Ghz MB:ASUS Rampage IV Formula CPU Cooler:Zalman CNPS12X RAM:Kingston 16GB Kit 4x4 HyperX 1600 Mhz CL9 Quad Channel VGA: ASUS GTX 590 3GB HDD: 500 GB 32 MB cache Western Digital Caviar Black PSU: Fortron AURUM CM 750W GOLD CASE: Thermaltake Chaser MK-I MOUSE: ASUS GX 850 KEYBOARD: Zboard Merc Stealth Iluminated MONITOR: ASUS LED LCD 22**MS238H HEADPHONE: Razer Megalodon 7.1
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Skusal si MSI Afterburner?
Co vlastne chces presnejsie robit?
Používateľov profilový obrázok
ollo2410
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 14. Jún, 2011, 17:13
Bydlisko: Skalica

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa ollo2410 »

Taktovanie si dobre rozmysli. Vela je 590-tok co isli do GPU nebicka uz len po par MHz pretoze maju ubohe napajanie
Spoiler: ukázať
HP Pavilion dv6-6110ec @ CoolerMaster Infinite: CPU: A4-3310MX 2.1GHz(2.5GHz Turbo), 1.4125 V @ 2.1GHz(2.5GHz Turbo) 1.100 V, RAM: 4GB DDR3, GPU: AMD Radeon 6480G + AMD Radeon HD6750M 1GB, HDD: Hitachi 500GB 7200ot. OS: Win 7 64-bit Professional MSDNAA MOUSE: Gigabyte M6900 @ Gembird 450x400mm
Používateľov profilový obrázok
R.O.G
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2011, 23:31
Bydlisko: Rožňava

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa R.O.G »

To kyselinka : MSI afterburner ako v pohode nápad ale nemienim túto kartu taktovat extremne cize zvysovaním Voltaze. Na povodnej Voltazi sa da pretaktovat z 612 Mhz na 700 Mhz ,rovnomerne s RAM , len sa zvýsi spotreba z 365 W na 400 W.Tak aj chcela Nvidia povodne vydat kartu , na 700 Mhz ale hladiac na spotrebu 400 W ju znizili na 607 Mhz , od ASUS 612 Mhz.Dovod je ze zvysovanim Voltaze po hranicu ochrany OCP, 9 internetovim recenzentom karta zadymila.Nvidia vydala na to vyjadrenie ze karte by sa nemala dvyhat Voltaz nad urcitu uroven.....na forach pisali ze GTX 590 ma poddimenzovane (slabe)napajanie.Som zabudol zdoraznit ze som fanusik znacky ASUS a to hlavne divizie ROG ( Republic of Gamers).Povodne som chcel kupit ASUS GTX 580 MATRIX ale je dlhodobo nedostupna a za doplatok 130 Eur mam o 42 %(papierovy vykon) viac vykonu.Chlapci ide oto ze by som rad pouzil programi od ASUS, GPU Tweak ,Smart Doctor, hlavne na ovladanie a nastavenie veltilatora a mierne taktovanie bez zvysovania Voltaze.Ide len o prestiz , GPU Tweak je krasny , precizny , rychly Soft , jasne ze na profesionalne taktovanie by som pouzil hore uvedeny MSI Afterburner.Problem s ktorym potrebujem pomoct je ze GPU Tweak mi nedetekuje ventilator,a vobec , cele chladenie.
CPU:socket 2011-Core i7 3820 @ 4.5 Ghz MB:ASUS Rampage IV Formula CPU Cooler:Zalman CNPS12X RAM:Kingston 16GB Kit 4x4 HyperX 1600 Mhz CL9 Quad Channel VGA: ASUS GTX 590 3GB HDD: 500 GB 32 MB cache Western Digital Caviar Black PSU: Fortron AURUM CM 750W GOLD CASE: Thermaltake Chaser MK-I MOUSE: ASUS GX 850 KEYBOARD: Zboard Merc Stealth Iluminated MONITOR: ASUS LED LCD 22**MS238H HEADPHONE: Razer Megalodon 7.1
Používateľov profilový obrázok
R.O.G
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2011, 23:31
Bydlisko: Rožňava

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa R.O.G »

To : ollo2410 Viem otom , dakujem za postreh pisem o tom vyzsie.......moj problem s ktorym potrebujem pomoct je ze ASUS GPU Tweak mi nedetekuje chladenie.
CPU:socket 2011-Core i7 3820 @ 4.5 Ghz MB:ASUS Rampage IV Formula CPU Cooler:Zalman CNPS12X RAM:Kingston 16GB Kit 4x4 HyperX 1600 Mhz CL9 Quad Channel VGA: ASUS GTX 590 3GB HDD: 500 GB 32 MB cache Western Digital Caviar Black PSU: Fortron AURUM CM 750W GOLD CASE: Thermaltake Chaser MK-I MOUSE: ASUS GX 850 KEYBOARD: Zboard Merc Stealth Iluminated MONITOR: ASUS LED LCD 22**MS238H HEADPHONE: Razer Megalodon 7.1
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa Kyselinka »

R.O.G napísal:Ide len o prestiz , GPU Tweak je krasny , precizny , rychly Soft
Ano to mozno, ale ako vidis, tak stoji za :shit:, ako kazdy asusacky soft.
Ak to nejde v tom krasnom, preciznom a rychlom softe ( :D ), tak sa budes musiet uspokojit s inym softom.
No a nim je Afterburner ;)

BTW zo zvedavosti som to naistaloval, ze co to je za cudo a mne tam funguje vsetko. No a to mam Gigabyte kartu :laugh:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa dexterav »

stačí na ten soft pozrieť a je jasné že má niečo spoločné z rivatunerom - msi afterburner , tomu msi sa totiž unwinder primárne venuje teraz :-)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Este ma napadlo, ci mas najnovsi bios na karte :?

http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVID ... /#download 2011.12.07 update

P.S Len taka otazka bokom: existuje nejaky rozumny dovod preco potrebujes 590-ku na jeden fullHD monitor? :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa Xenon »

Plus ta 860-ka ti bude tu 590-ku poriadne brzdit. Na tu grafiku nieco ako 2500K alebo vyssie.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

R.O.G napísal:Povodne som chcel kupit ASUS GTX 580 MATRIX
az ma tak pichlo pri srdci ked som si toto precital :facepalm:
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
R.O.G
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2011, 23:31
Bydlisko: Rožňava

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa R.O.G »

To: :!: Kyselinka Som ti vdačný za vyskúšanie programu ako aj za cinické a výsmešné poznámky .Ešte stále ti nedopína očo mi ide a pritom píšem po Slovensky...Niekto je zameraný na Mercedes , niekto na Audi ,BMW, niekto si kupuje MSI , Gigabyte ,Zotac , atd, atd, a mu nedohovoríš že sa dá kúpit aj niečo lepšie,lacnejšie , logickejšie ....Tak isto som na tom ja s ASUS (Divízia) Republic of Gamers.Takže rekapitulácia pre nechápavých , NECHCEM taktovat zmenou Voltáže nakolko GTX 590 3 GB ja náchylná na taktovanie dvýhaním Voltáže nad určitú hranicu (podla špekulantov to zapríčinuje zlé , slabé napájanie karty) a tak karta odchádza...Nvidia sa vyjadrila trošku ináč ....Chcem taktovat bez dvýhanie Voltáže do max 700 Mhz.Len tak For Fun ...MSI afterburner ma totálne nezaujíma , viem že je to pecka soft , ale ako píšem od začiatku rád by som použil ASUS GPU Tweak na jemné taktovanie a hlavne na reguláciu ventilátora chladiča .A tu sa práve dostávame k problemu ktorý omielam :furious: a píšete mi všetko okolo ,len nie to čo potrebujem :wallbash: ...a to poradit prečo mi ten program nedetekuje Ventilátor!!!!
To: Kyselinka odpoved 2 :Ten BIOS napadol aj mna ale aj tak dakujem za postreh ...na forach som sa dočítal že GTX 590 3GB má dobrý ten pôvodný BIOS s ktorým sa karta predáva,ale asi skúsim dat neaký novší ....za vyskúšanie to stojí.Tvoja otázka PS:je maximálne logická ....Viem že je čudesné si kupovat GTX 590 a použit k nej FULL HD monitor ...ale mal som iný plán , pôvodne som chcel kúpit ASUS GTX 580 MATRIX (dôvod dúfam jasný)...ale nakolko je nedostupná na Slovensku , som sa rozhodol priplatit niečo a tak som kúpil GTX 590 3 GB.A neboj ....kúpa 30 palcového 2560x1600 monitoru je naplánovaná.... ;) , poprípade zapojenie troch monitorov naraz....
To: :!: Xenon , Tak dakujem za negatívnu kritiku mojho CPU , možno máš aj pravdu ...ale podla mna socket:1156 a tento procák core i7 860 pretaktovaný na 3,5 Ghz+8MB L3 cache ešte niečo vydrží.... :red:
To: :!: GG.Pepe Neviem či si vysvetlit to čo si napísal , pozitívne alebo negatívne ....si to napísal dosť dvojzmyselne....bud tak dobrý rozpíš svoj názor... :rolleyes: Bol by som vdačný za dalšie postrehy ohladom môjho problemu , Dakujem Vám :good:
CPU:socket 2011-Core i7 3820 @ 4.5 Ghz MB:ASUS Rampage IV Formula CPU Cooler:Zalman CNPS12X RAM:Kingston 16GB Kit 4x4 HyperX 1600 Mhz CL9 Quad Channel VGA: ASUS GTX 590 3GB HDD: 500 GB 32 MB cache Western Digital Caviar Black PSU: Fortron AURUM CM 750W GOLD CASE: Thermaltake Chaser MK-I MOUSE: ASUS GX 850 KEYBOARD: Zboard Merc Stealth Iluminated MONITOR: ASUS LED LCD 22**MS238H HEADPHONE: Razer Megalodon 7.1
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Osobne ma vobec nebavi citat take dlhe romany, takze z prvych piatich viet pristupim k veci/rieseniu:
- skus ten novy bios, samozrejme stary si zozalohuj, keby boli problemy
- vyskusaj najnovsiu betu toho programu, aspon ten som skusal a fungoval

Kedze ten GPU tweak nie je v download sekcii pre danu/tvoju kartu, tak nemusi 100% fungovat. Samozrejme ako dexter pisal, je to vsetko len na baze rivatuneru, ale podpora samotnej aplikacie je druha vec. Afterburner je podporovany na urovni. Neviem co stale omielas s voltami a AF, nikto ti nevyvracia aby si ne/menil napatie na karte. Ked ti nepojde menit rpm na karte cez GPU tweak ani po vyskusani vyssie spominaneho, tak to nepojde uz vobec a to zrejme hlavne z dovodu podpory.
Takze asi tolko ;)
Používateľov profilový obrázok
FROM
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 20:20
Bydlisko: Zvolen

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa FROM »

mne už jedna gtx 590 odišla, 700Mhz bez zmeny napätia nedáš, možno ak by si mal ultra kus, mne držala v pohode na 792 Mhz pri 1,15 V myslím, ale na vode, max. by si dostal do nej 450W, otázka je nakoľko sekúnd alebo minút :laugh: . Chceš otáčky znižovať či zvyšovať?
CPU: AMD Athlon 64 +3000 1.8 GHz@2,35 GHz> BOX MB: Foxconn WinFast NF4UK8AA-8EKRS Ram: 1.5GB, HDD: Seagate 20 GB GPU: AMD RADEON HD 6450 DVD: Sony PSU: Enermax 425W Case: Fractal R3
Používateľov profilový obrázok
R.O.G
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2011, 23:31
Bydlisko: Rožňava

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa R.O.G »

TO :!: Kyselinka : Dakujem za tvoj názor a rady , ten BIOS vyskúšam.Ináč , ten GPU Tweak bol vytvorený kvoli ASUS GTX 580 MATRIX , ale je volne stiahnutelný a podla ASUS podporuje aj ostatné Karty , nie len radu GTX 580.Už sme to skušali na GTX 560 Ti, GTX 570 a išlo v pohode všetko.Len mne na mojej GTX 590 nedetekuje Chladenie.
To :!: FROM Dakujem za názor , dobre vediet ako si (bohužial) dopadol s GTX 590 :OO= :-( :smutny: :cry: .A že vieš z vlastnej skúsenosti ako je na tom s taktovaním táto karta.PS: Tvoja otázka sa týka chladenia ? Tie otáčky myslím ....nechcem ich ani zvyšovat ani znižovat ....len nastavit Manual stupne a na kolko % má karta chladit na daných teplotách. Tolko.... :good:
CPU:socket 2011-Core i7 3820 @ 4.5 Ghz MB:ASUS Rampage IV Formula CPU Cooler:Zalman CNPS12X RAM:Kingston 16GB Kit 4x4 HyperX 1600 Mhz CL9 Quad Channel VGA: ASUS GTX 590 3GB HDD: 500 GB 32 MB cache Western Digital Caviar Black PSU: Fortron AURUM CM 750W GOLD CASE: Thermaltake Chaser MK-I MOUSE: ASUS GX 850 KEYBOARD: Zboard Merc Stealth Iluminated MONITOR: ASUS LED LCD 22**MS238H HEADPHONE: Razer Megalodon 7.1
Používateľov profilový obrázok
R.O.G
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2011, 23:31
Bydlisko: Rožňava

Re: ASUS GTX 590 a problem s GPU Tweak + Smart Doctor

Príspevok od používateľa R.O.G »

To :!: Kyselinka .Zdravím Ta , som vyskúšal ten nový BIOS.Zmena nastala jedine v tom že tá grafická (diagnosticka)čast programu mi detekuje Fan Duty , čiže graficky mi ukazuje výkon ventilátora.Ale na základnom paneli kde je nastavenie jadra a Ram sa mi možnost nastavenia a regulácie ventilátora nezobrazuje.Takže niečo to pomohlo ale regulovanie ventilátora sa mi nezobrazuje. Nemáš ešte neaký návrh ? Radu ? :?
CPU:socket 2011-Core i7 3820 @ 4.5 Ghz MB:ASUS Rampage IV Formula CPU Cooler:Zalman CNPS12X RAM:Kingston 16GB Kit 4x4 HyperX 1600 Mhz CL9 Quad Channel VGA: ASUS GTX 590 3GB HDD: 500 GB 32 MB cache Western Digital Caviar Black PSU: Fortron AURUM CM 750W GOLD CASE: Thermaltake Chaser MK-I MOUSE: ASUS GX 850 KEYBOARD: Zboard Merc Stealth Iluminated MONITOR: ASUS LED LCD 22**MS238H HEADPHONE: Razer Megalodon 7.1

Návrat na "Grafické karty"