[RADA] Nejako zacali haprovat otacky ventilatorov na GK

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
piko21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 11. Okt, 2017, 13:23

[RADA] Nejako zacali haprovat otacky ventilatorov na GK

Príspevok od používateľa piko21 »

Neviem vobec cim to moze byt,prvej to nerobilo,proste ked su zapnute ventilatory na GK na 25,26,27%,tak sa ventilatory tocia a netocia,robi to tak,ze sa to toci od 0-1000 ot. a stale tak dookola,cize zastavuje a pusta,zastavuje a pusta,cize to ide tak sekano,az ked dam 28% v programe afterburner,potom sa ventilatory tocia v kuse,vsimol som si,ze otacky nesmu klesnut pod 1000,ak su nad 1000 tak sa tocia v kuse,nejake rady a napady,budem za kazdu radu vdacny,dakujem a skusal som aj starsie ovladace na GK a nepomohlo,moja GK je ASUS STRIX GTX 1060 6GB

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: [RADA] Nejako zacali haprovat otacky ventilatorov na GK

Príspevok od používateľa Eddy »

Tak ono grafika sa chladí pasívne keď je v kľude ale ako náhle teplota presahuje určitú hodnotu ventilátory sa zapnú schladí ju a zas sa vypnú preto ti to robí karta je presne na hrane keď sa ventilátory točia a netočia.

Odsleduj si koľko stupňov ma karta v kľude a podla toho si nastav graf kedy sa ventilátory majú zapnúť a problém vyriešení
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: [RADA] Nejako zacali haprovat otacky ventilatorov na GK

Príspevok od používateľa zoom »

Cau, trosku po funuse, ale predsa len... skusal si updatnut BIOS na grafickej karte? Asus vydal novy BIOS -- link tu -- a jedina pisana zmena je "Optimize fan curve of 0dB function". Myslim, ze by to mohlo opravit prave to, co popisujes.

Pred flashovanim si este over, ci som nasiel presne tvoju grafiku. Ak si pri flashovani zlym BIOSom grafiku pokazis, za nic nerucim a este sa ti vysmejem.

Návrat na "Grafické karty"