opat piskanie cievok

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
mirec10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 10. Okt, 2010, 20:14

opat piskanie cievok

Príspevok od používateľa mirec10 »

Zdravim,
pouzivam Sapphire R9 Fury s mnohokrat spominanym problemom piskania cievok.
Ako som sa docital, s reklamaciou moc nepochodim, radsej pridam otacky (vacsinou Noctua) vetrakom, co je menej rusivy element ako to pisanie cievok.
Taktiez som sa docital aj o rieseniach ktore to ciastocne eliminuju (napr. vsync).
Mam k tomu 2 otazky:
1. u grafik vyssej triedy (GTX 1070, GTX 1080, Fury, Fury X) je piskanie skor vynimka alebo skor pravidlo ?
2. to je taky strasny problem investovat cca 50 centov na grafiku pre zaliatie cievok do impregnacnej hmoty ? Kedysi v Tesle to robili na vacsinu transformatorov aby eliminovali vrcanie. Alebo su vyrobcovia taki chamtivi ze neinvestuju ani do tohto ?
Vdaka za odpovede
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: opat piskanie cievok

Príspevok od používateľa marcelus »

Vacsinou sa to prejavuje pri vysokych fps, myslim stovky fps tak preto ten v sync alebo je moznost urobit si lock fps na rozumnu hodnotu cez rivatuner, alebo nvidia inspector atd... Piskaju vacsinou lacnejsie karty kde sa setri. Na reddite bola diskusia k novym pascalom kde ludia pisali skusenosti s piskanim kariet. Najviac u GTX 1070 pistali gigabyte karty, skoro vsetky. Na msi a asus tam neboli staznosti. Gainward niekomu ano a inemu nie. Referencne teraz neviem ci tam niekto spominal. Skoda ze to uz neviem najst. Nerobil by som si s tym hlavu pokial nie si hrac cs ka co potrebuje na "normalne" hranie 200+ fps. Ja mam msi gaming 1070 ku a moja nepiska, ale pouzivam v sync vzdy
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: opat piskanie cievok

Príspevok od používateľa shiro »

k setreniu 50c sa necuduj, nenazranci vyrobcovia setria aj na termal pade za 5c - vid evga grafiky a ich odpalovanie napajacich kaskad, lebo to nechladili...ked je dakto blby, musi mu dat fyzika facku, aby sa poucil, co uz :-)

realne sa k piskaniu normalne nemas ani ako dostat...stovky fps mas maximalne tak v menu hry, kde si tak minutu, v hre samotnej mas manej, takze bud nepiskas, alebo si zapnes vsync a je klud uplne.
60fps kvoli vsyncu neni ziaden problem, ked mas gtx1080 co ma vykonu jak svina, tak budes hrat hry na 60fps este za 3r, kdezto na 1060 budes mat co ja viem 40fps, lebo uz nema taku vykonovu rezervu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Grafické karty"