Regulátor napätia APL 1117 pre Evga GTX 680

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
1palo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: Ne 04. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Beluša (PU)

Regulátor napätia APL 1117 pre Evga GTX 680

Príspevok od používateľa 1palo »

PC s grafikou EVGA GTX 680 pri štarte začal padať do blue screen a následných reštartov. Po odinštalovaní ovládača grafika nabehne do VGA režimu, po inštalácii ovládačov sa problém opakuje. Je tiež možné ju spustiť v núdzovom režime. Jedine čo som skúsil bolo naniesť novú pastu medzi GPU a chladič. Pri sňatí plastového krytu a chladiča som si však všimol miesto na pasíve pri napäťovom regulátore APL 1117 V01JN inak zafarbené alebo inak leské. Akoby tam ten regulátor piekol. Na foto je to celkom dobre vidieť.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Som si takmer istý , že chyba bude práve v tej jednej súčiastke. Ten regulátor však nepatrí do "kaskády regulátorov" ale je samostatný. Skúšal som hľadať na nete, vrátane datasheetov a u predajcov. Podľa uvedeného presného popisu som súčiastku nenašiel iba rôzne iné, v ktorých názve bolo 1117. Vie niekto poradiť kde ju zohnať, prípadne nemá niekto vadnú grafiku s touto súčiastkou?
Spoiler: ukázať
PC1: Asus Gryphon Z87, i5 4670K, Noctua NH-U12P, DDR3 Corsair Vengeance 1866MHz 2x8 GB, SSD Corsair Force GT 240GB Sata3, WD 1Tb Sata II, Asus GTX 960 Strix , Enermax modu82+ 525W

Návrat na "Grafické karty"