pískanie GTX 1080 a reklamácia

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa dave1979 »

Caute.Vcera vnoci mi začala pískať karta gainward gtx 1080 GS.Robí to pri loadingu hry alebo v menu kde je vela fps.Čím viac fps tým viac píska.Neviem či to je náhoda,ale upgradoval som pred par dnami CPU z 4460 za 4790K a menil som starý zdroj fortron 500 w za lepší evga supernova 750w.(inač všimol som si to až pro preinštalovaní win 10 včera pri testovani hlučnosti chladiča cpu ked som hral hru bez zvuku)Dost som sklamany že kupim new zdroj a piska mi karta.Neskusal som tam davat starý či je to tým ale ani to nemienim robyt.Tak sa Vás pýtam.Kartu mam hned dat na reklamačku? alebo mám este niečo skusit? dík :cry: :facepalm: :wallbash: ps:nahral som to pri fife 15 kde to je dost počuť.posielam link

https://www.youtube.com/watch?v=XGkoBbQ ... e=youtu.be
Naposledy upravil/-a dave1979 v Ut 29. Nov, 2016, 20:21, upravené celkom 1 krát.
Hexaris

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa Hexaris »

To je proste moda, mam strixu a vrci tiez, zvykaj si ... skrz tuto sprostu rezonanciu som pokupil zdrojov a vselico ine, az som to vzdal :)
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dave1979 »

Tak ale vieš predtým to nerobilo.Ale ak by mi vymenili kartu este aj mesiac čakať a nakoniec by to mohla robyt aj tá vymenená ma odradza..tak neviem
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa Monster1 »

Pokial piska pri vysokych FPS nieje to vada ale vlastnost, to nieje na rma robi to skoro kazda karta niektora vela niektora skoro vobec.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa mino_85 »

dave1979 napísal:Tak ale vieš predtým to nerobilo.Ale ak by mi vymenili kartu este aj mesiac čakať a nakoniec by to mohla robyt aj tá vymenená ma odradza..tak neviem
To sú veci čo sa nedajú vysvetliť, ale stáva sa to. Rôzne kombinácie HW môžu mať taký prejav. Pritom každý kus toho HW k kombinácii s inými komponentami sa tak vôbec nemusí prejaviť. Nie je to vada ani karty ani zdroja. Pokiaľ to nie je extrémne pískanie aj pri normálnych fps, tak s tým na reklamačke najskôr nepochodíš.

Nebude to náhodou aj tým, že ten Fortron to predtým prehučal /hlučnejší fan v zdroji/? Každý stišovací fanatik ti potvrdí, že s tým jak stišoval jeden komponent za druhým, tak začal počuť hluk iného čo predtým neregistroval... najprv CPU chladič, potom grafiku, zdroj, nakoniec HDD a pískanie cievok...
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dave1979 »

hehe vieščo Miňo teraz si ma troška dostal a inač je to možné že by to tak bolo aj ked mám už týžden upgradnute a hral som par krat bez zvuku,ale nie pri loadingoch alebo intrach ktore som vždy odklikol a hral som naročnejsie hry pri ktoých to take nieje.Ale všimol som si to až po preištalovaní winu,ale stým to nemože mat asi nič spoločne takže je to asi nahoda že som si to akurat včera mohol všimnut.Pretože som dával aj nový chladič cpu menil som cooler master Tx3 vysokootačkový 90mm sa scythe fuma 120 mm ktorý je teda tichši a pravdupovediac aj nový zdroj je tichší ako starý takže možno máš pravdu.Ale teraz ked som si chcel pomalyčky stišovat pc(jak si pisal) tak teraz počujem tu kartu ked dam dole bočnicu,ale je to počut aj ked mam vypatý zvuk a skrina zavreta ked je noc a ticho takže toto naserie.NO ale možno to fakt robilo lebo zdalo sa mi že kartu neni vobec počut predtým no možno tie stare komponenty boli hlučnejsie no neuvedomoval som si to.Tiež mi nejde do hlavy že by len tak začala.
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dave1979 »

teraz som tak dumal jak to vlastne bolo stým piskanim..a bolo to vlastne tak že to začalo zničoho nič.hral som hru bez zvuku presnejsie shadow of mordor..nič pri hrani nebolo najskor počuť len trocha vetrak cpu scythe fuma 2..zničoho nič som počul nejaká sičanie+pískanie..Myslel som si že to je bud cpu chladič alebo zapali radiátor :D radiator to nebol,tak som dal dole kryt na pc..islo to z grafiky...prave riešim reklamačku tak uvidím jak to dopadne..nechcem mat za 720 eur pištáka
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa marcelus »

Piskanie pri extra vysokych FPS nie je vada karty. Staci si zapinat v_sync alebo nejaky fps lock na normalnu hodnotu.
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dave1979 »

oki.Inak orem toho piskanie mi semtam trha v hrach Doom4,a wolfenstainy obe..treba vypnut v sync pri týchto hrach..taktieť 2x pomalšia gtx 970 to nerobila napriklad..ako tu sa to rieši tak asi tiež normalna vec,alebo? https://community.bethesda.net/thread/41823?tstart=0
https://www.reddit.com/r/nvidia/comment ... g_in_doom/
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa marcelus »

dave1979 napísal:oki.Inak orem toho piskanie mi semtam trha v hrach Doom4,a wolfenstainy obe..treba vypnut v sync pri týchto hrach..taktieť 2x pomalšia gtx 970 to nerobila napriklad..ako tu sa to rieši tak asi tiež normalna vec,alebo? https://community.bethesda.net/thread/41823?tstart=0
https://www.reddit.com/r/nvidia/comment ... g_in_doom/
Podla tych diskusii to vyzera na problemovy g sync nie v sync. Skus zapnut v sync cez ovladace a nie ten z hry.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dexterav »

ono bohužiaľ sa z toho pískania vlastnosť ale ako také je to celé zle a podľa mňa na RMA...
stačí pozrieť čo výrobcovia píšu o svojom HW a použitých súčiastkach, pomaly ani v Startreku také cievky nemajú, ale to že pískajú ale nikomu nevadí a pritom celý problém cievok je vlastne iba o pískaní...
a nakoniec to píska viac a viac a vraj vlastnosť :cry:
samozrejme niekedy to píska kôli zdroju ale dneska už skorej nie
tiež nieje písaknie ako písakanie, mne pískal svojho času jeden zdroj tak že sa proste nedalo vydržať v byte a pritom ako také to skoro nebolo počuť ale ten zvuk nás plašil ako komáre :D
pokiaľ to výrobcovia nevedia udržať na uzde je to čisto ich problém a nie že vlastnosť :furious:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dave1979 »

takže ten pan živnostnik kde som karu kupil sa vyhýba reklamačke.ževraj jeho dodavatel ešte nijaku gtx 1080 nereklamoval )) dobrý argument )).povedal nech si uzamknem cez program fps.že karty bezne piskaju a neni to zavada..tak som tak urobil v rivatuneri nastavil som max fps na 200.piskat prestalo,ale zničoho nič mi zasa stmavli farby..reinstaloval som ovladač a to iste..pi...
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dave1979 »

marcelus napísal:
dave1979 napísal:oki.Inak orem toho piskanie mi semtam trha v hrach Doom4,a wolfenstainy obe..treba vypnut v sync pri týchto hrach..taktieť 2x pomalšia gtx 970 to nerobila napriklad..ako tu sa to rieši tak asi tiež normalna vec,alebo? https://community.bethesda.net/thread/41823?tstart=0
https://www.reddit.com/r/nvidia/comment ... g_in_doom/
Podla tych diskusii to vyzera na problemovy g sync nie v sync. Skus zapnut v sync cez ovladace a nie ten z hry.
ano g sync pomilil som sa
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa quicky »

to ,ze je to vlastnost nejakej veci neznamena,ze si to s tym kupoval, inak povedane,ze si pred kupou o tom vedel...ak by som mal doma kartu za 720eur,urcite by som sa neuspokojil s tym,ze mi tu pod stolom piska jak cikady v grecku... to je proste fakt :) a treba panovi pripomenut,ze reklamaciu je povinny vybavit a ty ako spotrebitel si pri kupe nebol oboznameny s tym,ze karta piska alebo vydava ine rusive zvuky...
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 :-(

Príspevok od používateľa dave1979 »

hehe kažný inak )) ja už som to bral že ok piska tak som tomu panovi len prikivoval ked hovoril že to je bežne bla bla..ale suhlasim stebou quicky karta za 720 e by nemala pištat.

Návrat na "Grafické karty"