R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa babrak »

Cus hosi. Pri hrani narocnych hier na grafiku mi takmer uz skoro pravidelne nabiehaju na grafike MSI R9 280x artefakty. Ked zacnu pomoze len restart hry. Pomohlo by karte lepsie odchladenie VRM pripade VRAM? je to prehievanim alebo uz tej karte nic nepomoze? zaruku uz nema. Ked kartu podtaktujem, teda prevadzkujem ju podtaktovanu momentalne tak artefakty este ani raz nenabehli. Dal som ju na frekvencie ako ma karta Sapphire R9 280x a zatial bez problemov. Neviem zmerat VRM teploty lebo tam nemam senzor. Robi mi to podobne artefakty ako v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=7b8DKEJeE2U teda skor take blikanie na urcitiych miestach alebo to rozbija obraz ako keby napriklad z postavy sli nejake nezmyselne ciary. Je uz na odpis ta grafika ci sa to da poriesit lepsim chladenim ? je to vadnymi VRAM alebo len tym ze sa zacne prehrievat VRM? ak niekto ma skusenost za kazdu radu budem rad dik :)
Používateľov profilový obrázok
Maniak-007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: Po 29. Nov, 2010, 21:45
Bydlisko: Kolárovo

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa Maniak-007 »

Máš chybné jadro, nie VRAM. Podtaktovanie ti pomôže, ale je to tak max na mesiac.
Spoiler: ukázať
Všetky mnou ponúkané počítače, notebooky, príslušenstvo a náhradné diely na predaj tu: http://bit.ly/2jaJxfw
Hexaris

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Tak na skusku ju mozes prepastovat + vymena padov, ta investicia bude mala aj za cenu neuspechu. Mas ju po zaruke, tak nie je co stratit. Predpokladam, ze je vyfukana od prachu ... :)
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa babrak »

vyfukana prepastovana je teploty ma do 70stupnov pri hrani niekedy 72 ked som v menu assassina neviem to fakt skvelo vymysleli v tom menu :D tak uvidime dokedy vydrzi este. som myslel ze to je prehriatim nejakych komponentov no to by bola mensia investicia ako do novej 280x :D
Vidim ze nejak vela ludi ma zaujem o tuto gk bohuzial nikto nechce poradit kde by som to mohol dat opravit. Tak ak niekto viete nejaky servis kde to spravia dajte vediet. Najlepsie nikde pri poprade dik.
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa nimh »

no tak ak je lapnute jadro tak smola bude sa to len zhorsovat. Oprava? tam nieje co opravovat teda ak sa odrazam od vadneho jadra. ak to mas ako vtom videu take prekreslovanie je dost mozne ze o jadro sa nejedna ale skor si kukni ci je von new ovladac a skontroluj ci mas na tej grafike najnovsi BIOS v Online update BIOS/Driver/Firmware/Utility. vadne jadro sa prejavuje skor nasledovne https://www.google.sk/search?q=bad+gpu+ ... CAYQ_AUoAQ no a tu teplotu pocas hrania mas paradnu
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa babrak »

Viem na starom pc teploty boli ovela vyssie ako na tejto msicke takze s teplotou som spokojny.biosov som skusal uz celkom dost a vsetky boli na tom podobne akurat sa mi zda ze pri starsich ovladacoch tak karta neblbla ale to s neda porovnat co dokaze s novimi pri assassinovi je to aj cez 10fps viac.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa yesper »

toto neporiesi ziaden BIOS a ani driver. Je to hw chyba.
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa nimh »

tak ked si skusal aj ten update biosu na gpu a nepomahalo tak to bude zrejme to jadro. niekomu sa to sekne a fragmentuje len semtam a niekomu sa to postupne zhorsuje a to jadro sa proste poruca. podtaktovanie samozrejme pomoze ale casom to bude stvarat aj u toho.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: R9 280x artefakty. Pomohlo by chladenie ?

Príspevok od používateľa babrak »

No jo viem na tom spominanom starom pc mi po 6 rokoch zacala artefaktovat tiez hd4870 tka a podtaktovanie pomohlo tak na par mesiacov potom som ju dal upiect ale odvtedy ten pc moc nevyuzivam kedze som si v tej dobe ked sa zacala kazit postavil novy pc. Takze nwm kolko to vydrzi upecene :-D ale po peceni nabehla aj taktovat hore sa dala no problem som na nej hraval este assassina III :-)

Návrat na "Grafické karty"