ATI Radeon 57xx HD

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
igorvysoky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 06. Júl, 2014, 18:04

ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa igorvysoky »

Zdravím. Dnes som dostal tento screen

http://1drv.ms/1vNP8lP

Hral som Left 4 Dead 2, najprv to išlo do čiernej obrazovky, nič sa nedialo. Rebootoval som, stále čierna, tak som ho na silu vypol, chvíľu počkal, znovu spustil a odvtedy toto robí hneď po zapnutí. Používa sa na bežnú prácu a sem tam menej náročné hry.

Case mám už dlhšiu dobu otvorený hlavne z dôvodu lepšieho chladenia a prístupu pre vysávanie prachu.

Potreboval by som poradiť čo to je, prípadne ako to viem opraviť ja. Ak nie, tak koľko by to stálo.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa spencer »

Grafika K.O a oprava GPU je dnes rarita . ak mám pravdu povedať nepoznal snaď už ani kutila čo by si to doma robil takto sám nieto ešte servisy . takže 30€ za ten istý typ by bolo najlepšie riešenie prípadne o niečo vykonnejší model GTX460 ide medzi 40-50 € čo nie je tiež zle a výkon na vyše má . ale na left for dead 2 by ti v pohode stačila aj GTX 260 do 30€ . samozrejme všetko sa bavíme o bazarovkách :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa mirjak »

pripadne tu mame temu o peceni kariet/dosiek...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa stanomx »

na 99% je to grafika, ale podobný screen som videl už aj pri RAM... tak len zo zvedavosti skontroluj. :-)
zatial môžeš vyskúšať prevetrať starú grafiku s teplovzdušnou, (mier na jadro - dole chladič)... napr. 3 min a skús možno ešte zopár dní pôjde.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa error7 »

Hej , teplovzdusna moze pomoct.Ja som sa tak pokusal opravit autoradio , nanestastie som asi zle odhadol teplotu , a roztaveny cin koli tlaku vystrieklo 1 meter odo mna :hysterical: :rofl: :D .Co sa tyka zivotnosti po "prepeceni" tak sa neda predpokladat ze karta prezije este niekolko rokov bez dalsieho pecenia , do roka bude problem spat , cize aj tak budes musiet kupit nakoniec novu grafiku.

Ak by si ju planoval upiect , ci prispiet s tvojimi vysledkami , mame tu na to temu http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... &start=240
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa CageJ »

Tento problem mu robila grafika, ak mala pretazene fazy.. Tusim HD5770 ma 3-4, znamena to, ze v tvojom pripade ide na 0-2.. Pri 3 sa vacsinou karta da este pouzivat.
igorvysoky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 06. Júl, 2014, 18:04

Re: ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa igorvysoky »

ďakujem za odpovede, kartu budem meniť, piecť ju nebudem,
spencer napísal:Grafika K.O a oprava GPU je dnes rarita . ak mám pravdu povedať nepoznal snaď už ani kutila čo by si to doma robil takto sám nieto ešte servisy . takže 30€ za ten istý typ by bolo najlepšie riešenie prípadne o niečo vykonnejší model GTX460 ide medzi 40-50 € čo nie je tiež zle a výkon na vyše má . ale na left for dead 2 by ti v pohode stačila aj GTX 260 do 30€ . samozrejme všetko sa bavíme o bazarovkách :rolleyes:
Komp nie je primárne na hry, no občas si nejakú doprajem, najviac však L4D2. Bazárovky nechcem.

Rozmýšľal som nad novou GeForce do 50€
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ATI Radeon 57xx HD

Príspevok od používateľa stanomx »

GTX750Ti
Ak nechces tolko investovat radsej si kup z bazaru pouzivanu kartu. Za 50€ novu nie. Záleží od zdroja no zohnáš niečo podobné ako si mal alebo výkonnejšie (napr GTX460) alebo kup proste znova 5770 ked ti stacila (na L4D2 je to az zbytocne dobrá GK). Ja som pred nedávnom kúpil za 30€.
RAMMSTEIN

Návrat na "Grafické karty"