Strana 1 z 1

Problém s veľkosťami položiek po zmene rozlíšenia (W8.1)

Napísané: Pi 21. Nov, 2014, 14:57
od užívateľa MBG
Zdravím páni,

potrebujem poradiť s drobným problémom, ktorý mi pekne lezie na nervy. Používam notebook Lenovo Yoga 2 Pro s defaultným rozlíšením 3 200 x 1 800 a nainštalovaným Win 8.1. Pri takomto rozlíšení musia byť veľkosti položiek nastavené na 200 percent, aby bolo na obrazovke vôbec niečo čitateľné. Na tom nie je nič problematické, ale...

...nervy a trhanie vlasov nastávajú po pripojení externého monitora cez micro HDMI. Ten má spravidla podstatne nižšie rozlíšenie, používam 1 920 x 1 080 px, a v tom sú položky s veľkosťou 200 percent prakticky nepoužiteľné, vidím de facto štvrtinu svojej plochy. Ak však vo Win 8.1 príde k prenastaveniu veľkosti položiek, vyžaduje systém odhlásenie a následne prihlásenie zo systému. Kvázi minireštart. A to je otrava.

Existuje spôsob, ako Windowsu vysvetliť, nech po pripojení externého monitora (ktorý následne používam ako primárny, nie ako rozšírenie plochy) s iným rozlíšením automaticky zmenil veľkosť položiek na adekvátnu? Existujú nejaké zobrazovacie profily alebo podobne? Rozšírenie drivera grafiky, hocičo?

Ďakujem za akúkoľvek radu!

Re: Problém s veľkosťami položiek po zmene rozlíšenia (W8.1)

Napísané: Pi 21. Nov, 2014, 18:47
od užívateľa Gumkac
ak ti ide len o ikonky, tak stlacenim ctrl a rolovanim kolecka na mysi sa zmensuju / zvecsuju