Strana 1 z 1

Praskajúci zvuk

Napísané: Ne 02. Nov, 2014, 18:51
od užívateľa Shairachaz
Zdarec, v posledných dňoch rieším problém s praskajúcim zvukom. Ako zvukovku používam klasický USB DAC bez hociakých ďalších ovládačov či nastavení. Praskanie sa prejavuje prevažne pri sledovaní filmov (VLC) ale niekedy aj pri počúvaní hudby (JetAudio). Bitrate audia na to imho nemá vplyv (pri 3k+ bitrate sa napríklad praskanie neobjavilo, ale pri prehrávaní internetového rádia 192kbps sa praskanie sem-tam objaví). Praská to ako na výstupe z DACu, tak aj na výstupe z integrovanej zvukovky. Výstup ide do Pioneer receiveru, na ktorom keď prehrávam z iného zdroja, napríklad z mobilu, tak to nepraská. Hodil som sluchátka priamo na výstup zvukovky a praskalo to aj s nimi. Tak som resetol BIOS (procák bol veľmi mierne taktnutý), a praská to furt. Nechal som bežať DPC Latency Checker a graf sa stabilne držal v žltých hodnotách. Latency Monitor mi sice niekedy hodí vyššie odozvy u ataport.sys, ale nijak zvlášť, len nejak okolo 600us.
V posledných dňoch som inštaloval Virtual Audio Cable a zdá sa mi, že práve ten môže byť zdrojom problémov. Ten som ale už odinštaloval, ale možno po ňom ešte nejaké drivery alebo niečo zostalo.

Čo si myslíte? Kde môže byť problém? Ako ho odstrániť? Fakt je to neuveriteľná otrava, hudba mi tu hraje z kompu takmer 24/7, takže nejaké praskanie fakt nepripadá do úvahy...


//
Tak teraz mi Latency Monitor ukazuje pre ataport.sys 1723us a nvlddmkm.sys (nvidia) 1200us.