microsoft a lokalny ucet vo Win 8.1

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

microsoft a lokalny ucet vo Win 8.1

Príspevok od používateľa rafael »

Caute,

davam opat otazku, kedze tu je furt niekto erudovany a ochotne poradi. :-)
Do noveho PC budem instalovat Win 8.1 (asi Pro OEM) a z toho, co citam, mi nie je jasne ako to v praxi funguje s Microsoft (MS) a lokalnym uctom. Poprosim preto nejakeho uzivatela Win 8.1 o odpovede, pripadne nech ma nasmeruje na nejake slusne zhrnutie. Na nete je toho mrte a nemam cas sa vsetkym prehrabavat. Takze otazky:

1. Musim hned pri instalacii zriadovat ten Microsoft ucet alebo, ako sa inde pise, mozem to jednoducho preskocit a rovno vytvorit dajme tomu dva lokalne ucty pre dvoch roznych ludi? Nepouzivam tusim ziadnu microsoft sluzbu typu hotmail, windows messenger, atd. takze neviem, naco by mi MS ucet bol.
2. Je MS ucet zaroven nieco ako admin ucet?
3. Ten MS ucet, ak je zriadeny, viete kedykolvek zmenit, aby sa zosynchrinozoval s inym uzivatelom?
3. Lokalne ucty su asi navzajom totalne nezavisle, ze? Ked sa stiahnu updaty, stiahnu sa automaticky pre kazdy ucet, ze?
4. Mozem na lokalnom ucte pouzivat pre svoje gmailove konto mailoveho klienta na sposob Outlooku?
5. Chcem si coskoro nechat urobit webovu stranku aj s domenovym mailom (teda nieco ako jozko@mrkvicka.sk), da sa to cez mailoveho klienta, ktory tipujem ze bude vo Win 8.1?

Pls berte do uvahy, ze na komunikaciu v podstate pouzivam len Gmail a FB, o ine sluzby nemam ani zaujem.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: microsoft a lokalny ucet vo Win 8.1

Príspevok od používateľa lacika »

1. Nemusis, mozes si vytvorit len lokalne konto (klasika ako vo win 7). Druhy a tisice dalsich mozes vytvorit v ovladacich paneloch v sprave uctov.
2. Aj MS aj Lokalny moze byt Admin. Mozu byt aj dvaja admini. Treba to len nastavit v spravcovi uctov. (ten pri instalacii je automat. nastaveny ako admin)
3.a To asi nie.. MS konto sa lisi od lokalnych. (ono je sync. s live servermi)
3.b nezavisle su. Totalne nie. Data na ostatnych diskoch a programy sa zdielaju (pokial ho nainstalujes pre vsetkych uzivatelov). Nezavisle su len zlozky "uzivatelskych dokumentov na systemovom disku (dokumenty, videa, obrazky) viz.: C:\Users (opat je to podobne ako u 7cky)"
4. Nechapem ta presne, ale outlook pojde normalne a kazdy uzivatel si ho moze nastavit podla seba.
5. To uz vobec nechapem.
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: microsoft a lokalny ucet vo Win 8.1

Príspevok od používateľa rafael »

díky lacika za reakciu. Tú piatu otázku ani netreba riešiť, ja sám som musel na chvíľu pouvažovať nad tým, čo som tým vlastne myslel, a vzápäti som na to aj došiel. :-)

lacikaboss napísal:1. Nemusis, mozes si vytvorit len lokalne konto (klasika ako vo win 7). Druhy a tisice dalsich mozes vytvorit v ovladacich paneloch v sprave uctov.
2. Aj MS aj Lokalny moze byt Admin. Mozu byt aj dvaja admini. Treba to len nastavit v spravcovi uctov. (ten pri instalacii je automat. nastaveny ako admin)
3.a To asi nie.. MS konto sa lisi od lokalnych. (ono je sync. s live servermi)
3.b nezavisle su. Totalne nie. Data na ostatnych diskoch a programy sa zdielaju (pokial ho nainstalujes pre vsetkych uzivatelov). Nezavisle su len zlozky "uzivatelskych dokumentov na systemovom disku (dokumenty, videa, obrazky) viz.: C:\Users (opat je to podobne ako u 7cky)"
4. Nechapem ta presne, ale outlook pojde normalne a kazdy uzivatel si ho moze nastavit podla seba.
5. To uz vobec nechapem.

Návrat na "Operačné Systémy"