Strana 1 z 1

registruje sa Win 8.1 na meno?

Napísané: Ut 17. Jún, 2014, 21:50
od užívateľa rafael
Ahojte,

možno moja otázka bude znieť lamovsky, tak ma pls ospravedlňte. :-) Idem kupovať nové PC a zaujíma ma, či Win 8.1 sa pri/po inštalácii registruje na meno alebo na čo. Ide o to, že to PC budeme spoločne používať doma s frajerkou aj na pracovné veci, de facto to PC ale môže kúpiť iba jeden človek, a v tomto prípade to bude ona. Problém je, že na to PC chcem nainštalovať a používať 400-eurový softvér, ktorý je registrovaný na mňa, takže neviem, či sa prípadná registrácia Win 8.1 (ak také dačo sa robí) na meno frajerky nepobije s registráciou toho sotfvéru na moje meno? Aby bolo jasné, bavíme sa o legálnych kópiach Win 8.1 (presnejšie FPP verzia za cca 100 eur) a toho softvéru.

Dík za prípadnú odpoveď, ak som sa nevyjadril dosť jasne, tak to skúsim ešte raz :-)

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Napísané: Ut 17. Jún, 2014, 23:57
od užívateľa j4ro
Aktivuje sa ako doteraz, to platí aj pre soft. Čo si možno započul je, že osmičky sa už synchronizujú s Microsoft live účtom. Je to podmienka využívania Metro aplikácií a zdieľania obsahu Microsoft aplikáciami. Nič ti ale nebráni aj v offline inštalácii.

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Napísané: St 18. Jún, 2014, 09:40
od užívateľa rafael
Díky moc j4ro za odpoveď. Inými slovami, offline instalacia je prostrednictvom DVD verzie namiesto OEM verzie, ze? Tak mi z toho vyplyva, ze by to nemal byt problem, ci?

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Napísané: St 18. Jún, 2014, 09:51
od užívateľa felipe25
offline instalacia je taky rozdiel, ze ked nainstalujes windows 8.1 tak das nieco ako Pouzit Lokalny ucet, Nema to nic spolocne s inou instalaciou.
Tak ci tak dostanes instalacne DVDcko :) (aj pri OEM ak si kupis PC a windows Ti daju instalacne DVD do buducnosti, akurat by mali predinstalovat windows.., a po aktivacii bude zviazane s danou zakladnou doskou na ktorej ho aktivujes..)

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Napísané: St 18. Jún, 2014, 12:28
od užívateľa faugusztin
Vysvetlim ti to asi takto - MS ma uplne na haku, kto z vas zaplati a ci to budete pouzivat na pracu alebo nie, je im prakticky ukradnute ze ci na tom PC hrate Solitaire alebo pocitate kolizie galaxii. Jedine koho to moze a bude zaujimat je danovy urad, aj to iba v pripade, ak si date dany software a hardware chces viest ako majetok firmy, vracat DPH atd.

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Napísané: St 18. Jún, 2014, 15:19
od užívateľa rafael
Ďakujem chlapi.