Geopatogénne zóny

Všetko o fyzike a fyzikálnych (ne)zákonoch...
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa +vladimir »

Niektoré zvieratá dokážu vycítiť, kde sa geopatogénna zóna nachádza. Napríklad mačky ich vyhľadávajú a psy sa im vyhýbajú. U niektorých citlivých ľudí sa pri dlhodobom pobyte v geopatogénnej zóne môžu objaviť zdravotné problémy. Vie niekto povedať, o akú energiu sa jedná a či existuje nejaký prístroj, ktorým by sa dala zmerať? Dá sa táto energia niečím odrušiť?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa faugusztin »

Geopatogénne zóny sa meraju vyhodenými eurami zaplatenými šarlatánom. Nie je to nič meratelné, keďže nič také neexistuje. Neexistuje "narušené magnetické pole" - magnetické pole zeme existuje vždy a všade.
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa kramer »

Si to pletieš s miestami kde sú veľké náleziská železnej rudy , radioaktyvnich materiálov a obdobne áno tam sa dejú veci ktoré sa ale dajú vysvetliť ale tie bludy po nete že voda tečie hore kopcom sú už dávno vyvrátene meraniamy a je to len opticky klam presne tak istý ako keď si nájdeš obrázok kde je zopár chytro narysovaných štvorcov a ty vidíš trebárs kruh proste tvoj mozog je oblbnutý.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa Curd3x »

a hlave su to totalne sra*ky ... vsetko mas v hlave.... len su ludia co potrebuju takym veciam verit lebo maju strach...niekto im nieco nakeca a je zarobene... bussines je bussines...

Najlepise je..zajtra bude bio 5 a moja sestra hned joooooooj bude mi zle...kolko krat bolo bio 5 nevidela to a vsetko ok...tusim bio sa to vola..nesledujem moc tie..... takze asi tolko moj nazor...vsetko su totalne bludy...
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa AmOK »

Skuste sa prejst po cinskej, alebo japonskej zahrade, alebo par dni, mesiacov zit v byte, dome, postavenom podla feng shui. Namerate tam hovno, lebo pocit, harmonia, jing a jang sa merat neda. Napriek tomu to funguje tisicrocia a bude to fungovat dalej.
To, ze dnes nieco nedokazeme zmerat neznamena, ze to neexistuje, alebo, ze to nezmerame o niekolko desiatok rokov, ci storoci. Zvierata sa spravaju intuitivne, nie su zatazene technickym intelektom, alebo prehnanou doverou v techniku, ako moderny clovek.
Taka pikoska. Mam psa a sranda je, ze moj pes si nikdy nelahne chrapat tam, kde sa nachadza to, co ti "naivni cinania" alebo sarlatani, pred tisicrociami nazvali sekajuca chi. Mozem mu tam dat kozu z barana, tak si radsej lahne na drevenu podlahu do prievanu o meter dalej.
Alebo mam kamarata architekta. Nikomu neplatil za sarlatanske skolenie, alebo pod.. Je to neveriaci, technicky zalozeny clovek. Je fakt dobry a uspesny. Ale ked kecame o podobnych veciach, ako su stastne a nestastne budovy, tak by ste mali dojem, ze je to najvacsi sarlatan. Lenze ono to fakt funguje, pokial nie je clovek predpojaty a ma aspon chlp empatie.
Pred 100 rokmi sa toho nedalo zmerat ovela viac a za milion veci, co dnes berieme ako samozrejme a dokazane by vas upalili.
Ze si z toho kopec ludi spravilo biznys pre naivnych je zas ina kapitola. Ale tak je to so vsetkym. Su hypnotizeri, ktori liecia a fakt dokazu dostat do umeleho spanku skoro kazdeho a su hypnotizeri iluzionisti, ktorym levituju asistenti 2m nad zemou.. Takze ja v tieto a podobne nemeratelne veci verim, aj ked som ateista, necitam horoskopy, ani si nedavam vestit... :D
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa +vladimir »

Niektorí ľudia dokážu geopatogénne zóny vyhľadať pomocou dreveného prútika. Nemyslím si, že by drevení prútik dokázal reagovať na narušené magnetické pole.
Geopatogénne zóny sú miesta, kde sa nachádzajú pramene vody alebo ložiská nerastných surovín. Prítomnosť vody, ale aj prítomnosť nerastných surovín, zvyšuje elektrickú vodivosť zemskej kôry v konkrétnych oblastiach a preto v týchto miestach pôsobí väčšia príťažlivá sila jadra Zeme a tá dokáže ovplyvniť polohu prútika.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa AmOK »

Miesas hrusky s jablkami, pritazlivost s magnetizmom, gravitaciou.. To su vsetko meratelne veci. Geopatogenna zona by bola podla tvojej logiky kazda studna, alebo pramen, oaza, co je totalna hlupost. :)
Neviem, stale mam dojem, ze sem kopirujes odniekial nejake priblble clanky s patentom na rozum, bez vlastneho usudku. Skor, ako niecomu uveris, by si sa mal nad tym poriadne zamysliet, vyhladat si aj opacne nazory a potom sa logicky zamysliet.. ;)
Prutiky a kadejake virgule, ak funguju, tak funguju uplne inac. Prutik je len "rucicka na meraku" a merak je ten senzitivny clovek.
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa kramer »

AmOK to čo píšeš beriem to je proste psychológia ja si napríklad každý rok poprekladám nábytok v obývačke tak aby som sa tam znova cýtil dobre (predtým som to robieval vo svojej izbe) lebo za komunizmu sa u nás pri stavaní domov nekládol dôraz na feng shui a proste ako som písal všetko je to v hlave a o aj trocha o tej rovnováhe energii yong yang
Naposledy upravil/-a kramer v Ne 16. Dec, 2012, 01:05, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa Shatterhand »

AmOK napísal:Miesas hrusky s jablkami, pritazlivost s magnetizmom, gravitaciou.. To su vsetko meratelne veci. Geopatogenna zona by bola podla tvojej logiky kazda studna, alebo pramen, oaza, co je totalna hlupost. :)
Neviem, stale mam dojem, ze sem kopirujes odniekial nejake priblble clanky s patentom na rozum, bez vlastneho usudku. Skor, ako niecomu uveris, by si sa mal nad tym poriadne zamysliet, vyhladat si aj opacne nazory a potom sa logicky zamysliet.. ;)
Prutiky a kadejake virgule, ak funguju, tak funguju uplne inac. Prutik je len "rucicka na meraku" a merak je ten senzitivny clovek.
Presne toto ten človek robí aj podľa mňa. :D A nedá pokoj :furious:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa Sebi02 »

+vladimir napísal:. Prítomnosť vody, ale aj prítomnosť nerastných surovín, zvyšuje elektrickú vodivosť zemskej kôry v konkrétnych oblastiach a preto v týchto miestach pôsobí väčšia príťažlivá sila jadra Zeme a tá dokáže ovplyvniť polohu prútika.
No poviem ti, krucinal minule ma pricucla stena a nechcela ma pustit... :D :D Myslis ze je mozne aby male vykyvy gravitacie ovplyvnili polohu prutika? :D :D Ide o telesa s tak malou vahou, ze tu polohu prutika nezmenia ani keby levitoval...
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa AmOK »

Ono zas pozor, nie je energia ako energia. Ked ta pripuci lahka zena, ti garantujem, ze prutikom to pohne! ;)
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa Sebi02 »

...dreveným....
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa +vladimir »

Používanie dreveného prútika na vyhľadávanie vody mám v praxi overené. Môže mi niekto vysvetliť, aká energia hýbe prútikom, ak to nieje spôsobené rozdielnou gravitačnou príťažlivosťou?
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Pohybová :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Geopatogénne zóny

Príspevok od používateľa Papek »

Sebi02 napísal:...dreveným....
zdreveneným :rofl:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Fyzika, vážne a nevážne"