Strana 1 z 2

Slnko

Napísané: St 13. Feb, 2013, 17:59
od užívateľa +vladimir
Aký dôkaz majú vedci keď tvrdia, že Slnko je hmotné teleso? Ako zistili jeho hustotu a hmotnosť? Všetko, čo sa o Slnku píše vo vedeckých encyklopédiách a vyučuje na školách, sú len hypotézy, bez jediného dôkazu.
Čo ak sa Slnko skladá iba zo zionizovaných plynov, podobne ako guľoví blesk. V takomto prípade by malo menšiu hmotnosť, ako Zem.
Slnečné erupcie môžu vznikať aj pri nárazoch asteroidov a meteoroidov do Slnka. Aký veľký asteroid sú schopní vidieť dnešní odborníci na vzdialenosť 150000000 km proti žiaru Slnka?
Ak medzi Slnkom a dopadajúcim asteroidom vznikne elektrický oblúk, okolo tohto oblúka sa vytvorí silné magnetické pole. Ak dopadnutí asteroid obsahuje aj rádioaktívne látky, potom pri dopade takéhoto asteroidu vznikne aj radiačné žiarenie. Aké dôkazy majú vedci, keď tvrdia, že v Slnku neustále prebiehajú jadrové reakcie?
Väčšina hmoty z asteroidov sa v podobe slnečného vetra vráti späť do kozmického priestoru v podobe slnečného vetra.

Re: Slnko

Napísané: St 13. Feb, 2013, 18:50
od užívateľa kramer
No jeho hmotnosť sa dá odhadnúť už len z toho že pri sebe drží také množstvo planét ako má naša sústava a obiehajú okolo neho po svojich elipsách.

Aké dôkazy majú vedci, keď tvrdia, že v Slnku neustále prebiehajú jadrové reakcie?
Lebo svieti a aj to merali sondami a už to pozorujú 100ki rokov.

A ty tvrdíš že nič nepopieraš? Ty raz spochybníš aj to že ľudia sú cicavce, a budeš požadovať to aký dôkaz majú doktori, že sa neliahneme z vajec.

Re: Slnko

Napísané: St 13. Feb, 2013, 19:54
od užívateľa F242
Ach jaj, takych ako Ty treba do politiky, tam sa so svojimi otazkami a vysvetleniami, bohuzial, lahko uzivis... Mozes tvrdit, ze Newton, Einstain klamali a bol vlastne hlupaci.
Skus si pozriet aspon zaklady fyziky (zakony zachovania hmotnosti, energie, teoriu relativity) a snad uvidis aspon svetlo na konci toho temneho tunela...

Re: Slnko

Napísané: Št 14. Feb, 2013, 02:14
od užívateľa filuS
Ako som uz par krat pisal, ty by si do tejto casti fora mal dostat ban. Bud si obycajny provokater, co chce len zbytocne vyvolat flame, alebo nemas dostatocnu mozgovu kapacitu, aby si pochopil co i len zakladne zakony fyziky (tie by ti nedovolili ani len pomysliet na to, ze Slnko ma hmotnost mensiu ako zem alebo ze cierna je dokonale vakuum). Tak ci onak, nema zmysel ti nieco vysvetlovat, pretoze z predoslych tvojich postov je jasne, ze o serioznu diskusiu nemas zaujem.

kkthxbb (gtfo)

Re: Slnko

Napísané: Št 14. Feb, 2013, 21:00
od užívateľa +vladimir
Kramer – aký máš dôkaz, že odhad hmotnosti Slnka je správny? Aj vo víre tornáda dokážu rotovať hmotné telesá a pritom ich tam nedrží žiadna gravitácia. Naopak, gravitácia Zeme ich brzdí a snaží sa ich zastaviť a preto rotujú iba dočasne. Planéty nemá čo zastaviť a preto rotujú stále.
Podobne, ako sú kozmonauti na obežnej dráhe v bezváhovom stave, rovnako aj planéty na obežných dráhach sú v bezváhovom stave. Aká gravitačná sila je potrebná na udržanie planét na obežných dráhach, ktoré sú v bezváhovom stave?
Ak Slnko svieti, to ešte neznamená, že v ňom prebiehajú jadrové reakcie. Aké jadrové reakcie prebiehajú v plameni sviečky, v žiarovke, alebo elektrickom oblúku? Podľa teba by asi svietiť nemali.

F242 – chceš mi tvrdiť, že vedecké teórie o vzniku vesmíru, vzniku slnečnej sústavy, alebo Einsteinove teórie relativity sú v súlade z fyzikálnymi zákonmi o zachovaní hmoty a zachovaní energie? Chceš mi tvrdiť, že v dnešnej dobe nemáme o nič lepšie poznatky o vesmíre, aké mali Newton a Einstein?

Re: Slnko

Napísané: Št 14. Feb, 2013, 22:24
od užívateľa Ondro1
Planéty NEROTUJÚ okolo Slnka. Oni OBIEHAJÚ! ROTÁCIA je pohyb po KRUŽNICI okolo nejakej OSI. Keď toto nevieš, tak sem ani NELEZ!

Re: Slnko

Napísané: Št 14. Feb, 2013, 22:58
od užívateľa Shatterhand
+vladimir napísal:Kramer – aký máš dôkaz, že odhad hmotnosti Slnka je správny? Aj vo víre tornáda dokážu rotovať hmotné telesá a pritom ich tam nedrží žiadna gravitácia. Naopak, gravitácia Zeme ich brzdí a snaží sa ich zastaviť a preto rotujú iba dočasne. Planéty nemá čo zastaviť a preto rotujú stále.
Podobne, ako sú kozmonauti na obežnej dráhe v bezváhovom stave, rovnako aj planéty na obežných dráhach sú v bezváhovom stave. Aká gravitačná sila je potrebná na udržanie planét na obežných dráhach, ktoré sú v bezváhovom stave?
Ak Slnko svieti, to ešte neznamená, že v ňom prebiehajú jadrové reakcie. Aké jadrové reakcie prebiehajú v plameni sviečky, v žiarovke, alebo elektrickom oblúku? Podľa teba by asi svietiť nemali.

F242 – chceš mi tvrdiť, že vedecké teórie o vzniku vesmíru, vzniku slnečnej sústavy, alebo Einsteinove teórie relativity sú v súlade z fyzikálnymi zákonmi o zachovaní hmoty a zachovaní energie? Chceš mi tvrdiť, že v dnešnej dobe nemáme o nič lepšie poznatky o vesmíre, aké mali Newton a Einstein?
Ty...na hlavu chorý jedinec :facepalm:

Už som ti tú rotáciu a obeh planét v jednej téme vysvetľoval, ty si zasa melieš svoje. Si normálny?
Ty najprv tvrdíš, že planéty sú v bezváhovom stave a potom sa hneď v nasledujúcej vete spýtaš, že aká gravitačná sila je potrebná na ich udržanie na obežných dráhach? Dáva toto niekomu logiku??? :? Žiaľ, očividne len tebe.

A z čoho myslíš asi má slnko tú energiu na svietenie? Okrem toho podľa žiarenia sa dá vcelku presne určiť, o akú premenu prvkov išlo - jadrové reakcie. A keby bolo slnko len z plynov, vadilo by to? Vôbec nie, pretože by boli extrémne nahustené...a sklamem ťa, podľa tvojej "plynovej logiky" by asi čierna diera bola ultra-tuhý a hustý kus "čohosi", pretože podľa teba zrejme plyny takú gravitáciu nevyvolajú. Zapamätaj si, že plyn je stlačiteľný, takže ak ty operuješ s nejakou tabuľkovou hustotou plynu, ktorá je povedzme udávaná pre teplotu 20°C, tak si úplne mimo.

Žiaľ, taký Newton vedel toho aj 100-krát viac než ty, a to bol 300 rokov pozadu :laugh:

Re: Slnko

Napísané: Št 14. Feb, 2013, 23:19
od užívateľa Ondro1
Shatterhand, si ty normálny? Porovnávať génia, ktorý vymyslel/objavil kalkulus s týmto kebabom? :D :laugh: (sorry, nič v zlom, iba žart)

Re: Slnko

Napísané: Po 18. Feb, 2013, 15:53
od užívateľa +vladimir
Ondro1 – máš pravdu že planéty nerotujú, ale obiehajú okolo Slnka.

Shatterhand – na udržanie planét na obežných dráhach stačí oveľa menšia sila, ako predpokladajú odborníci.
Chceš mi tvrdiť, že uprostred guľového blesku prebiehajú jadrové reakcie? Ako je možné, že svieti?
Slnko nieje tlaková nádoba, aby v ňom mohli byť plyny stlačené a gravitácia ich nedokáže stlačiť na hustotu, ktorá je udávaná pri Slnku.
Ak Slnko vzniklo z rovnakého protoplanetárneho disku ako planéty, malo by mať aj podobné zloženie. Prečo má Slnko iné zloženie, ako planéty? Ako sa mohla len tak z ničoho nič objaviť gravitácia? Ak by sa gravitácia tvorila vo všetkých atómoch hmoty, z ktorej sa skladal protoplanetárny disk, vzniklo by s tejto hmoty iba jedno teleso. Kto a podľa akého vzorca rozdelil hmotu protoplanetárneho disku medzi Slnko a jednotlivé planéty?
Ako mohol nárast tlaku a hustoty na Slnku zapáliť termojadrové reakcie, keď má Slnko približne 4-krát menšiu hustotu ako Zem?
Aký máš dôkaz, že v čiernej diere je nejaká hmota, keď ju tam nikto nikdy nevidel? Je to iba hypotéza, ktorá je založená na nesprávnej teórií o gravitácii.

Re: Slnko

Napísané: Po 18. Feb, 2013, 23:13
od užívateľa Shatterhand
Ty sa už uvedom človeče, lebo ja naozaj budem lobovať u adminov, aby ti zabanovali túto sekciu fóra. A to pre tvoje vlastné dobro a ochranu normálnych ľudí, aby si ich nenainfikoval svojimi chorými výplodmi.

Kde ti kto povedal, že svieti len to, kde prebieha jadrová reakcia? Si kompletný? Či myslíš že aj v posratom horúcom volfrámovom vlákne (sám si to povedal) alebo roztavenom železe prebieha jadrová reakcia? Dávaju vôbec tebe samému tvoje myšlienkové pochody nejaký zmysel???
A ináč aj ty svietiš ak o tom nevieš...všetci svietime. Lež ty tak trochu inak, pretože ešte navyše oproti ostatným vyžaruješ kraviny.

K tomu medzitým sa nebudem vyjadrovať, už to bolo vysvetlené. A ak si myslíš, že za to že každý atóm pôsobí aj gravitačne, by malo vzniknúť len jedno teleso, lebo podľa tvojej logiky by sa asi všetky hneď pritiahli k sebe...a amen tma vesmír, okamžite by to zrejme zvrátilo veľký tresk a všetko by sa zrútilo naspäť :hysterical:

To ďalej sa pýtaš zas blbosti, bež sa spýtať páno docenta Mojžiša, keď už si sa tu ním tak oháňal, že ako vznikali hviezdy. Nájdeš ho na Matematicko-Fyzikálnej fakulte UK, alebo v redakcii časopisu týždeň.

A ak ti ani to nestačí, tak si pozri populárno-náučné encyklopédie pre deti, pretože vyššie veci ti nepomáhajú, tak možno hento zafunguje a rozsvieti sa ti.

Re: Slnko

Napísané: Ut 19. Feb, 2013, 15:48
od užívateľa 16cmfan
To že slnko svieti je len vedľajší produkt omnoho väčšieho "spiknutia". Ale Vladko nikdy nepochopí pojem ako jadrová fúzia, fotóny atď. Nepochopí ani ohýbanie časopriestoru v okolí slnka - dráha fotónov, v roku 1916 či 17 bola tak pri zatmení Mesiaca potvrdená prvým experimentom Všeobecná teória relativity.

Re: Slnko

Napísané: Št 21. Feb, 2013, 19:44
od užívateľa +vladimir
Aký máte dôkaz, že časopriestor sa dá ohýbať?
Rovnako, ako magnetické pole ohýba lúč v katódovej trubici, podobným spôsobom ohýba magnetické pole Slnka svetelné lúče, ktoré prechádzajú magnetickým polom Slnka. Ohýbanie svetelných lúčov blízkosti Slnka nemá nič spoločné zo Všeobecnou teóriou relativity. Je to iba účelovo vytvorená teória i dôkaz.

Re: Slnko

Napísané: Št 21. Feb, 2013, 20:25
od užívateľa Shatterhand
Čo tu splietaš...aké magnetické pole ohýba lúč v katódovej trubici? Ak narážaš na obrazovky typu CRT, tak tam doslova behá elektrónový lúč, avšak nie preto, aby ohýbal nejaké magnetické pole, ale aby elektróny dopadali na fluorescenčnú obrazovku a tá vyžarovala na tých miestach svetlo. S osciliskopom si nikdy nerobil?

Okrem toho - magnetické pole má ešte kadečo od zeme cez mesiac až po obyčajný magnet. Ohýbajú svetlo? Keď vezmem do ruky magnet, ohne mi svetlo? Toto chceš vlastne povedať?

K posledným dvom vetám - samozrejme, lebo ty si zasa najmúdrejší a všetci ostatní to tu len osierajú a fabrikujú teórie, ktoré záhadne doteraz vždy sedeli. Asi už nesedia, lebo ty si myslíš niečo iné :facepalm:

Re: Slnko

Napísané: Št 21. Feb, 2013, 22:00
od užívateľa Zoltan Balaton
Shatterhand napísal:Čo tu splietaš...aké magnetické pole ohýba lúč v katódovej trubici? Ak narážaš na obrazovky typu CRT, tak tam doslova behá elektrónový lúč, avšak nie preto, aby ohýbal nejaké magnetické pole,
vlado pise, ze magneticke pole ohyba luc

Re: Slnko

Napísané: Pi 22. Feb, 2013, 00:56
od užívateľa Shatterhand
Pardon, misunderstanding.

Tak či onak, v CRT je elektrónový lúč a to nie je svetlo, to treba mať na pamäti. Svetlo/elmag. žiarenie nie je ohnuteľné magnetickým poľom.
Ďalej nie všade je el. lúč vychyľovaný magnetickým poľom, viď. osciloskopy.