Gravitácia

Všetko o vede...
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

No ale ved to je to Ondro. On do tych uvah nezapaja ziadne vzorce, nic a potom jasne, ze nema jasno ako to funguje (resp, v jeho teorii nefunguje) . Existuje malo (temer ziadne) veci, ktore sa daju vo fyzike vysvetlit bez vzorcov.

Prepac vladimir, ale napisem ti to este raz: tvoje teorie nie su nicim podlozene a su NEPRAVDIVE !
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Ešte stále mi nikto nedal odpoveď na otázku, kedy má vzduchový stĺpec najväčšiu hmotnosť?
Prečo je atmosférický tlak najmenší vtedy, keď sa vo vzduchu nachádza najviac vody v podobe oblakov?

Aké vzorce by ste chceli vidieť?
Ja som myslel, že vzorec na výpočet odstredivej sily poznáte všetci.

Určíte ste sa všetci stretli zo situáciou, keď plastové pravítko priťahuje kúsky papierikov ktoré majú neutrálny náboj. Je niekto z vás schopný uviesť vzorec, podľa ktorého sa dá vypočítať príťažlivá sila medzi pravítkom a papierikom.

Aký máte dôkaz, že vzorec na výpočet gravitačnej sily je správny?
Aj keby bola hustota Zeme odhadnutá správne, to ešte neznamená že vypočítaná hmotnosť Zeme je správna. Aby bola vypočítaná hmotnosť Zeme správna, musela by na Zem pôsobiť gravitácia Slnka rovnakou silou, ako pôsobí gravitácia Zeme na minerály ktoré sa nachádzajú na zemskom povrchu a podľa ktorých bola určená hustota i vypočítaná hmotnosť Zeme.
Na každú planétu pôsobí gravitácia Slnka inou silou a preto tvrdiť, že vypočítané hmotnosti planét sú správne je pekná hlúposť.
O slnečnej sústave vieme iba to, aký má počet planét, ich rozmery a obežné dráhy. Všetko ostatné sú iba hypotézy, bez jediného dôkazu.

Môže mi niekto vysvetliť, prečo dochádza k nerovnomernému dvíhaniu hladín morí?
Má niekto lepšie vysvetlenie ako ja?
V oblasti, nad ktorou sa nachádza družica je atmosférický tlak nižší. Funguje to na rovnakom princípe ako pri búrkovom oblaku.
Voda sa medzi morami prelieva podobne ako v dvoch spojitých nádobách. V oblasti, kde na hladinu mora pôsobí menší atmosférický tlak, tam hladina vody stúpa a preto dochádza k nerovnomernému dvíhaniu hladín morí.
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

Všetko ostatné sú iba hypotézy, bez jediného dôkazu.
Ako aj tvoje teorie. No my tie rovnie pozname, ale napis ich tu a odvod akou silou posobi ta druzica a priamo odvod, ako musia byt rozlozene druzice okolo Zeme tak, aby dvihli na jednom mieste hladinu mora o 1 meter...
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Čo vedia dnešní vedci o Mesiaci?
Hustota je iba odhadnutá, hmotnosť a gravitačná sila sú vypočítané nesprávne.
Hmotnosť telesa nezávisí iba od hustoty, ale aj od gravitačnej sily, ktorá na teleso pôsobí.
Aby bola hmotnosť Mesiaca vyrátaná správne, musel by sa Mesiac nachádzať v rovnako silnom gravitačnom poli ako keby sa nachádzal na zemskom povrchu, čo nieje pravda.
Vzdialenosť Mesiaca od Zeme je približne 60-krát väčšia ako polomer Zeme. Vďaka rozdielnej vzdialenosti sa Mesiac nachádza v 3600-krát slabšom gravitačnom poli Zeme, oproti tomu aké je na zemskom povrchu.
Ak je hustota Mesiaca odhadnutá správne, potom je vďaka slabšiemu gravitačnému poľu hmotnosť Mesiaca 20,4 x 10^18 kg.
Baviť sa o hmotnostiach planét je asi zbytočné, lebo nikto ani netuší v ako silnom gravitačnom poli Slnka sa jednotlivé planéty nachádzajú.
Myslím, že ani netušíte ako strašne málo vedia dnešní vedci o fungovaní slnečnej sústavy i samotnej planéty na ktorej žijeme.

Ešte si mi stále nedal odpoveď na otázku, kedy má vzduchový stĺpec najväčšiu hmotnosť?
Prečo je atmosférický tlak najmenší vtedy, keď sa vo vzduchu nachádza najviac vody v podobe oblakov?
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

Tvrdis ze vedci vedia toho este malo a ty tvrdis ze sa mylia. Ako teda ty mozes vediet viac ako oni? Ty mas iba teorie a tie teorie, ktore ty pokladas za spravne, beres za spravne. Tie uplne najzakladnejsie teorie, ktore sa tykaju termodynamiky, elektrodynamiky atd su pomaly stare 200 rokov. Myslis ze za 200 rokov by na to nikto nedosiel len zrazu ty? Ty, ktory nevie napisat ani jednu blbu rovnicu ku svojej teorii? Si raz pozri, aku dlhu pracu napisal Georg Simon Ohm ku svojej praci, kde sa snazil vysvetlit, preco U=R*I.
Ty, kamarade, ty nie si vedec, nevies co je veda, a takymto tempom ani nebudes vediet.

Nebudem ti odpovedat na otazku, pretoze to uz nema vyznam. Pretoze ty vies svoju odpoved, ktoru tu napisat nechces a aj tak nie je spravna. Preco? Pretoze si mi to tu stale matematicky nevysvetlil. Skus si to vypocitat. Lenze ty asi ani nasobit nevies.

Tesim sa len jednemu, ze ludia ako ty sa do vedy nikdy nedostanu. Pretoze nie su schopni premyslat a veria len svojej teorii a neskusaju svoju teoriu podrobit experimentom a riznat si, ze sa mozno mylia.

A ty si mi tiez neodpovedal na otazku v teme o teorii relativity, ako prebieha premena vodika na helium.
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Ondro1 »

del
Naposledy upravil/-a Ondro1 v Pi 27. Dec, 2013, 13:35, upravené celkom 1 krát.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

zeby ? :hmmm:
384 403 / 6 371
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Ondro1 »

sry, vianoce, niekedy sa píšu odpovede v určitých stavoch cez tieto sviatky :laugh:
We'll bang, ok?
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Split – Ak sú najzákladnejšie teórie dnešnej fyziky staré 200 rokov, asi by bol najvyšší čas ich prehodnotiť, alebo mi chceš tvrdiť že za posledných 200 rokov veda nepokročila v poznaní?
Určite si sa stretol z príťažlivou silou medzi plastovým pravítkom ktoré má elektrický náboj a kúskami papierikov ktoré majú neutrálny náboj. Ak nie, môžeš si to ľahko overiť.
Ak mi dokážeš napísať vzorec na túto príťažlivú silu, ja ti na oplátku uvediem vzorec na výpočet gravitačnej sily podľa mojej teórie.
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

asynchronny motor ma uz vyse 100 rokov a stale ho nikto neprekonal v jednoduchosti... a ze vedomosti mame az az....

nabite plastove pravitko a neutralne papieriky? No tak teda elektrostaticka indukcia, tvorba dipoloveho momentu v papierikoch a sila je jednoduchy coulombov vzorec. Myslim ze sa to v pohde da najst na nete

http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick%C3%A1_indukce

http://cs.wikipedia.org/wiki/Coulomb%C5%AFv_z%C3%A1kon

moze byt? Ak nie, daj ine vzorce...
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

s tym pravitkom sa tu uz opakujes velmi casto..elektrostaticka indukcia ti nic nehovori ?
http://webdev.itsc.sk/elektro/elektrostaticke.php
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Mučo – ak sa z niektorými otázkami opakujem, je to preto lebo som stále nedostal odpoveď.

Split – môžeš mi upresniť, ako sa dá podľa Coulombovho vzorca vypočítať príťažlivá sila medzi dvoma telesami, ak má jedno teleso neutrálny náboj.
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

rovnako, ako keby boli obe nabite, pretoze obe budu vykazovat dipolovy moment... chces mi povedat ze indukcia neexistuje?

Ak teda nie, ako si vysvetlujes ten tvoj pokus s tym pravitkom a papierikmi? Co odporuje tvojej predstave o tom, ze by to mohla byt elektrostaticka indukcia? Vplyv obehu druzic nad Tichym oceanom ci tavenie vodika na Slnku?

Podobne je to aj s hrebenom a suchymi vlasmi. Daval si pozor na hodinach fyziky na zakladnej skole?
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

+vladimir: Ty nechcem povedať čo...na to pravítko si DOSTAL ODPOVEĎ ASI 1000-krát! :E :x :furious:
Prečo sa nepýtaš na priťahovanie prúdu vody el. silou, keď voda je el. neutrálna??? Lebo tomu nerozumieš :facepalm:

Netrep chu*oviny o tom, ako je úplne nesprávne počítaná hmotnosť mesiaca a že uvažovali len hustotu a neuvažovali gravitačnú silu čo naň pôsobí :furious: :wallbash:
Si absolútny blb, pretože nechápeš, že tiaž nie je to isté čo hmotnosť. Mesiac bude mať rovnakú hmotnosť v čiernej diere aj niekde v riti na pokraji vesmíru. A to že klasická váha, na ktorú mesiac "položíš", neukáže to isté, neznamená ešte rozdiel v hmotnosti! :E Je to rozdielna tiaž! :!: :furious2:
A už by si mal prestať spamovať, kúsok od BA ti radi udelia Nobelovu cenu aj sami, choď im tam povyprávať, hneď ťa zoberú medzi seba.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
ANONYM_a7

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pán +vladimir veľmi rád by som sa s vami stretol osobne, alebo sa rovno zastavte na FEI STU a predneste vaše blbiny pred ľudmi ktorí učia tú fyziku zle, aby ste si to riadne vydiskutovali. Rád by som videl koľko a ako by ste oponovali zoči voči vysokoškolskému profesorovi :rolleyes: pokojne z toho môžeme spraviť video záznam a zavesiť to na web aby všetci mohli zočiť vašu genialitu.

Návrat na "Veda všeobecne"