Gravitácia

Všetko o vede...
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

Shatterhand: pripomina mi to tu teoriu, aku sme sa ucili na elektronike.

Elektronicke suciastky funguju na principe dymu: ak dym unikne zo suciastky, tak prestavaju fungovat :D
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Split – Ak sa Newtonová a kvantová fyzika nedajú spojiť, je to preto, že niektorá z nich je nesprávna.
Newtonová fyzika sa používa iba tam, kde je nemožné overiť hmotnosť telesa a tým pádom aj správnosť Newtonových vzorcov.
Nedávno si ma presviedčal, že Einsteinov vzorec E = mc2 je správny. Pokúsim sa mu uveriť.
Podľa tohto vzorca je hmotnosť telesa priamoúmerná intenzite elektrického poľa. Ak sa teleso nenachádza v elektrickom poli, má nulovú hmotnosť. Podľa Newtonovho vzorca teleso z nulovou hmotnosťou nemôže pôsobiť gravitačne na iné telesá. Kto má pravdu, Einstein alebo Newton?
Ak má pravdu Einstein, potom je to dôkaz, že gravitácia je elektrického pôvodu.
Vďaka kladnému náboju jadra zeme dochádza u všetkých atómov, ktoré tvoria zemský plášť i atmosféru k elektrónovej (atómovej) polarizácii.
Atómová polarizácia rozhoduje aj o skupenstvách látky.
Vďaka atómovej polarizácii niesu elektróny rozmiestnené rovnomerne po celom obvode jadra atómu, ale väčšina elektrónov sa nachádza k jadru Zeme bližšie ako protóny. Vďaka menšej vzdialenosti elektrónov od jadra Zeme je príťažlivá sila väčšia, ako odpudivá sila medzi protónmi a jadrom Zeme.
Gravitačná sila je tvorená rozdielom medzi príťažlivou a odpudivou silou a preto je považovaná za najslabšiu.
U tuhých látok je dipól najväčší a preto na tuhé látky pôsobí gravitácia najväčšou silou.
U plynov je veľkosť dipólu najmenšia a preto na plyny pôsobí gravitácia najmenšou silou.


Shatterhand – ak je odstredivá sila, ktorá vzniká vďaka rotácii Zeme zarátaná v hmotnosti atómu, nemôžeš ju ešte druhý krát zarátať do hmotnosti telesa a preto je hmotnosť telesa priamoúmerná hustote.
Ak toto teleso roztočíš, začne naň pôsobiť druhá odstredivá sila a preto u takéhoto telesa musíš zarátať aj druhú odstredivú silu, ktorá je priamoúmerná hmotnosti telesa.
Ak nad tým trocha porozmýšľaš, možná to dokážeš aj pochopiť.
Ja som nikdy netvrdil, že hmotnosť elektrónu je zle zistená kvôli obiehaniu elektrónu okolo jadra, ale vďaka rotácii Zeme.
Existuje viacej možností, ako vysvetliť prečo u telesa z elektrickým nábojom nedošlo k zmene hmotnosti. Zatiaľ neviem, ktorá z týchto možností má väčšiu pravdepodobnosť a preto ich zatiaľ neuvádzam.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Pokial nevies slusne reagovat na prispevky, ktore sa ti nepacia, tak hadam tyzden ti k tomu pomoze. Urazanie a pouzivanie vulgarizmov na pouzivatelov u nas nestrpime. Mirdis
Keď muž mažeš, tak maž prosím inteligentne. Síce som mu dosť vynadal, ale pointa príspevku tam bola a nebolo to o tom, že by sa mi to "proste nepáčilo". Šlo o to, že keby sa kvantovke a relativite naozaj rozumel, tak by vladimír vedel, že kvantovka a relativita sú rozšírením klasickej mechaniky a gravitácie a obsahujú klasické členy, ktoré v limitných prípadoch(napr. v<<c) alebo pri spriemerovaní dajú Newtona. ;) -Ondro1
Naposledy upravil/-a Ondro1 v Št 20. Feb, 2014, 08:38, upravené celkom 3 krát.
We'll bang, ok?
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

prepisujes dejiny vladimir? E v Einstenovom vzorci nie je intenzita elektrickeho pola ale energia.

Tak, a skus este raz preformulovat tu tvoju teoriu.

Lebo stale nie je spravna !
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Prepáčte, nemôžem sa prestať smiať nad Ondro1-ov reakciou :laugh: :rofl: :hysterical:
Asi je to naozaj trolujúci...ehm...Broslo bude vedieť :laugh: Ja mám asi dobrú trpezlivosť :-D

+vladimir: Prosím ťa, ty vynálezca a spasiteľ modernej fyziky, čo našiel teóriu všetkého - už ti to Split povedal...ak budeš schopný zamontovať do vzorca E=mc^2 elektrickú intenzitu, tak prosím. Pôjdem lobovať za teba do Štokholmu :-)

Čo sa týka tvojej odpovedi mne - s tým, že je hmotnosť telesa priamoúmerná hustote súhlasím, ja som ani nič iné nehovoril, avšak to nič nesúvisí s tým zvyškom tvojej vety, nič tam nezarátavam.

K 2. vete - správne, a?
Ak si to ty predstavíš, tak zistíš, že po zarátaní sa tie sily NEsčítajú.
Ak nad tým trocha porozmýšľaš, možná to dokážeš aj pochopiť.
Tak sa snaž :P
Ak sa protón točí okolo zeme - znižuje efekt gravitačnej sily zeme na samého seba, a to práve o odstredivú silu(spôsobenú jeho obiehaním). Toto očividne ešte chápeš.
Ak však ešte okolo toho obiehajúceho atómu necháš obiehať elektrón, tak samotné obiehanie elektrónu okolo protónu(jadra) to neovplyvní. Prečo asi?
Nuž pretože ak si to nakreslíš, tak na každý vektor sily nájdeš na protiľahlej strane taký istý vektor a vyrušia sa. Takže z toho vyplýva jedine to, že zem pôsobí rovnakou silou aj na protón, aj na elektrón obiehajúci okolo protónu. A čerešnička na záver - obiehanie je len predstava, v skutočnosti nemáme šajn čo sa tam deje.

Better luck next time :-)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Shatterhand napísal:Prepáčte, nemôžem sa prestať smiať nad Ondro1-ov reakciou :laugh: :rofl: :hysterical:
Asi je to naozaj trolujúci...ehm...Broslo bude vedieť :laugh: Ja mám asi dobrú trpezlivosť :-D
jn sry, už nemám s ním nervy, naviac sme trochu vtedy oslavovali skúšku z ŠTR :D
Inak niečo podobné, pokiaľ nie rovno vladimír:
http://www.aktuality.sk/clanok/243692/r ... um-mobile/

P.S. actually, Lorentzova (štyr-)sila nemení kľudovú hmotnosť/vnútornú energiu telesa s nábojom(v elmag. poli), keďže je kolmá na štyr-rýchlosť(telesa). A v relativite sa nezapisuje elmag. pole E-čkom a B-čkom ale F^mí ní, tenzorom elmag. poľa, ktorý je def. štvor-vektorovým potenciálom.
We'll bang, ok?
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Split »

Oj Ondro, otvaras mi uz zahojene rany na dusi z ucenia sa na skusku Teoria pola... veru, aj ja som si presiel stvorvektormi, nastastie nie az tak ako Matfyzaci ale stacilo mi :)
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Ondro1 »

no jo, no jo :D to som si tiež povedal v prvom ročníku, že tie hovadiny z lingebry pochopím keď do toho budem vidieť fyzikálne(a úspešne som to zabudol) :D a potom som na prednáške ŠTR čumel ako puk :D našťastie garant predmetu ktorý skúšal napísal skriptá, ktoré boli fantastické, no aj tak bola tá relativita dosť drsná skúška :)
edit: inak tiež bolo fajn, že som si dal aj nepovinný kurz diferenciálnej geometrie :rofl: čo je mimochodom tiež fasa vec:
Obrázok
inak tam celkom pekne som pochopil rozdiely medzi vektorom, svetočiarou a minkowského priestorom aka varietou.
We'll bang, ok?
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Split – chceš mi tvrdiť, že nasledujúci dokument je nesprávny?

http://sk.wikipedia.org/wiki/Intenzita_ ... _po%C4%BEa

Veľkosť energie, ktorou pôsobí Slnko na Zem je závislá od intenzity elektrického poľa, v ktorom sa Zem nachádza.
Zmenou vzdialenosti od Slnka sa mení množstvo energie ktorá pôsobí na jednotlivé planéty priamoúmerne z intenzitou elektrického poľa.
Ak je Einsteinov vzorec správny, nemal by platiť iba pri pokusoch v urýchľovači, ale aj vo vesmíre.
Aj keby mali všetky planéty rovnakú veľkosť i rovnakú hustotu, vďaka rozdielnej vzdialenosti od Slnka na každú planétu pôsobí energia Slnka inou intenzitou a preto má každá planéta inú hmotnosť.
Bohužiaľ, všetko čo sa vyučuje o vzniku a fungovaní vesmíru je prispôsobené Newtonovej teórii, ale v skutočnosti neexistuje jediný dôkaz, že to tak naozaj funguje.

Shatterhand – z tvojou poslednou vetou plne súhlasím.
Dúfam, že dodržíš svoj sľub.
ANONYM_a7

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ja by som chcel len dodať: :hysterical: to je všetko ďakujem za pozornosť :D
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Asi tak Broslo :good:

+vladimir: Teraz si jasne všetkým dokázal, že sa ničomu z toho čo tu meleš, o čom sa tu jedná, gravitácii...ničomu vo fyzike NEROZUMIEŠ!!!
Moje nervy :facepalm: To "E" v Einsteinovom vzorci je ENERGIA!!! :furious2: Chápeš?!
V tej wikipédii je "E" ako INTENZITA EL. POĽA!!! :x :E
A ak ťa metie, že je tam aj tam to isté písmenko, tak si to vkľude niekde nazvi X a niekde Y je to úplne fuk!
...ďalej:
+vladimir napísal:Shatterhand – z tvojou poslednou vetou plne súhlasím.
Dúfam, že dodržíš svoj sľub.
Nuž...posledná veta bola:
Shatterhand napísal:Better luck next time :-)
Na ten zvyšok ani nemá význam odpovedať, nemáme sa očividne o čom baviť s "odborníkom" tvojho formátu :!:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Shatterhand – ak sa podľa teba jedná o dve rôzne energie, určite mi budeš vedieť vysvetliť rozdiel medzi nimi.
Ak je pravda, že povrch Slnka je tvorení plazmou, čo znamená že sa tam nachádzajú vysoko ionizované plyny, na povrchu Slnka sa musí dať namerať elektrické napätie.
Prečo sa o veľkosti tohto napätia nikde nepíše?
Okolo telesa, ktoré má elektrický náboj je vytvorené elektrické pole.
Prečo sa nikde nepíše o elektrickom poli , ktoré je okolo Slnka?
Ak o hmotnosti urýchľovanej častice rozhoduje urýchľovacie napätie, prečo o hmotnosti planét nemôže rozhodovať napätie Slnka?
Prečo by fyzikálny zákon ktorý platí na Zemi, nemohol platiť aj vo vesmíre?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa maniak »

+vladimir: Prosím, môžeš mi napísať definíciu elektrického napätia?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

+vladimir: Najprv odpovedz maniakovi, potom ti ja odpoviem na hentie hraviny.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Gravitácia

Príspevok od používateľa +vladimir »

Elektrické napätie vyjadruje potenciálnu energiu elektrického náboja.
Od veľkosti potenciálnej energie závisí sila, ktorou pôsobí Slnko na jednotlivé planéty.
Táto sila je omylom považovaná za gravitačnú.

Návrat na "Veda všeobecne"