Strana 1 z 2

Uhlie

Napísané: Ut 26. Feb, 2013, 10:54
od užívateľa +vladimir
Vznik uhlia
Hoci je vedecká teória o vzniku uhlia celosvetovo uznávaná, v skutočnosti neexistuje ani jeden logický dôkaz v prospech tejto teórie. Na Zemi neexistuje pôda, ktorá by mala neobmedzené množstvo minerálov potrebných pre rast stromov. Jediným zdrojom týchto minerálov pre lesnú pôdu sú zhnité a rozložené zvyšky odumretých stromov a rastlín. Keď odumrie strom, nespadne na zem ako človek, ale ostane stať až kým mu nezhnijú korene. Za tento čas je drevo tohto stromu napadnuté drevokazným hmyzom, machom, hubami a hnilobou. Z takéhoto dreva môže vzniknúť iba rašelina, ale nie uhlie. Drevené uhlie sa nedá vyrobiť z hnilého dreva, ani z rašeliny. Prirodzeným spôsobom nie je možné na jednom mieste nahromadiť také množstvo zdravého dreva, ktoré by bolo potrebné na vytvorenie ložiska uhlia. Aby drevo zuhoľnatelo je potrebné ho vystaviť vysokej teplote pri obmedzenom prístupe vzduchu. Pri podobnej teplote dochádza k vypáleniu ílu a niektorých hornín na keramiku. Ak by zuhoľnatenie dreva prebehlo na mieste kde sa nachádza ložisko uhlia, hornina ktorá je v priamom styku z uhlím by musela byť vypálená do červena, podobne ako keramické výrobky používané v stavebníctve. Zuhoľnatenie dreva prebehlo na povrchu Zeme, podobne ako v Tungusku. Ložiská uhlia vznikli nahromadeným takto vzniknutého dreveného uhlia. Hmotnosť horniny ktorou je ložisko uhlia prekryté, spôsobila stlačenie dreveného uhlia do podoby, v akej sa uhlie ťaží.
Americký vedci zistili že približne pred 12000 rokmi bol obrovský pokles metánu v ovzduší. Ak si uvedomíme z čoho všetkého sa metán uvoľňuje, zistíme že na celom povrchu Zeme muselo byť minimálne 50% všetkých rastlín aj živočíchov spálených. Takýto požiar nedokáže spraviť žiadna živelná pohroma, iba človek za pomoci vyspelej techniky. Toto obdobie je možné považovať za zánik vyspelých civilizácii a väčšiny živočíchov. Súčasne vznikli i posledné ložiská uhlia a ropy. Pri zničení miest Sodoma a Gomora bola prítomná síra, železo i žiarenie ktoré zabíjalo. Účinok tejto zbrane sa dá prirovnať iba k dnešným jadrovým zbraniam. Síra, železo i rádioaktivita ktoré sa v uhlí nachádzajú v oveľa väčšej koncentrácii ako v dreve i pôde, pochádza z rovnakých zbraní, ako boli tie čo zničili mestá Sodomu a Gomoru. Jedine žiara z jadrových výbuchov dokáže premeniť celé lesy na uhlie. Následná tlaková vlna z týmto uhlím zrovnala terénne nerovnosti a hornina ktorá bola vyvrhnutá do ovzdušia toto uhlie zasypala, čím zabránila jeho zhoreniu. Archeologické nálezy starých miest, ktoré boli zničené jadrovým výbuchom sa nachádzajú v Indii, Škótsku, Francúzsku, Turecku i v Amerike.
Udalosť v Tungusku nespôsobil pád meteoritu ako to tvrdia vedci, ale výbuch jadrového reaktoru nachádzajúceho sa na palube kozmickej lode, ktorá sa snažila v tejto oblasti pristáť. Prv než začali Rusy lietať do vesmíru Zem mala umelú družicu, ktorá na obežnej dráhe explodovala podobne ako tá v Tungusku.
Obrazy v jaskyniach nekreslili primitívny ľudia, ako sa to vyučuje na školách, ale civilizovaní ľudia, ktorý sa tam skrývali pred účinkami jadrových zbraní. Na obrazoch je znázornená technika akú títo ľudia vlastnili, i spôsob ako sa obliekali. Pyramídy neboli stavané ako hrobky, ale ako protiatómové kryty. Vďaka svojmu tvaru a hmotnosti, sú to jediné stavby, ktoré dokážu odolať tlakovej vlne, ktorá nasleduje po jadrovom výbuchu a preto sú to jediné stavby čo sa z tejto doby zachovali. Podľa historických dôkazov, ktoré tu zanechali americký indiáni kmeňa Hoppi, sme v poradí štvrtá vyspelá civilizácia žijúca na Zemi, ktorú čaká podobný osud ako tie predošlé. Človek nemá v prírode prirodzeného nepriateľa, ktorý by reguloval jeho populáciu. Jedného dňa bude Zem tak preľudnená, že ľudia budú donútený zredukovať vlastnú populáciu. Dokáže si niekto predstaviť, čo by tu po dnešnej civilizácii zostalo, ak by si niekto dovolil rozpútať jadrový konflikt? Pravdepodobne nič, alebo len veľmi málo, tak ako sa to stalo starým a vyspelým civilizáciám, ktoré tu žili pred viac ako 12000 rokmi. Nie nadarmo sa hovorí, že dejiny sa opakujú. Život ľudí by sa vrátil do doby kamennej.
Vďaka Darwinovej teórii o evolúcii sú celé dejiny vývoja Zeme a života na nej, jeden obrovský omyl. Táto teória povýšila dnešných vedcov na vrchol ľudskej civilizácie. Ktorý z vedcov sa dobrovoľne vzdá takejto pocty? Ktorý z vedcov dobrovoľne prizná, že všetko čo v dnešnej dobe objavujú, tu už v minulosti objavené bolo?

Re: Uhlie

Napísané: Ut 26. Feb, 2013, 11:38
od užívateľa 16cmfan
Hoci je vedecká teória o vzniku (xy) celosvetovo uznávaná, v skutočnosti neexistuje ani jeden logický dôkaz v prospech tejto teórie.

Takto začína každá tvoja veta... zamysli sa nad tým, či nemáš nejakú jemnú psychickú poruchu - možno nejakú kompulzívnu, kde musíš všade všetko vyvraciať, pretože Tebe sa to nezdá, alebo tomu nechápeš - musíš si to preložiť do vlastnej "reči" v podobe bludov kde všade tu naokolo publikuješ, aby si tomu akože chápal.

Re: Uhlie

Napísané: Ut 26. Feb, 2013, 15:09
od užívateľa spencer
16cmfan to si vystihol do bodky . ono pretaktovanie.sk asi nebude to správné forum kde by sa o tomto chcel niekto s tebou rozprávať vladko :) . stačilo mi vidieť titulok uhlie na fore o pc-čkach a hneĎ si sa mi vybavil ty .

Re: Uhlie

Napísané: Ut 26. Feb, 2013, 16:29
od užívateľa valistar
to sa neboj, on sa o tom vyrozprava aj inde http://www.mysteria.sk/readarticle.php?article_id=258 - ale zjavne tu sa mu dostava lepsia odozva (please dont feed the troll)

Re: Uhlie

Napísané: Ut 26. Feb, 2013, 18:42
od užívateľa Shatterhand
Keď už si nám to takto objasnil Valistar, navrhujem dať mu dať ban na vedeckú sekciu fóra :)
A najhoršie je, že väčšina ľudí, čo mu chodí na fórum, sú ľudia 11-25 rokov, čo sú malé deti, ktoré keď zblbne, už im máločo pomôže a zvyšok vysokoškoláci, ktorí ...

Re: Uhlie

Napísané: St 27. Feb, 2013, 10:39
od užívateľa Ondro1
Námatkovo som pozeral tú stránku a fórum a ešte aj tam si myslia, že sú jeho žvásty blbosti. :laugh:

Re: Uhlie

Napísané: St 27. Feb, 2013, 11:25
od užívateľa +vladimir
Shatterhand – máš strach, že decká prestanú slepo veriť vedeckým teóriám a začnú sa domáhať po dôkazoch?

Re: Uhlie

Napísané: St 27. Feb, 2013, 12:07
od užívateľa 16cmfan
+vladimir napísal:Shatterhand – máš strach, že decká prestanú slepo veriť vedeckým teóriám a začnú sa domáhať po dôkazoch?
Dôkazy sú, len ty nemáš také IQ aby si im chápal... pretože si retardovaný zrejme a kedže to nie je nadávka ale diagnóza, zopakujem to aj neskôr ak by si zabudol

Re: Uhlie

Napísané: Ut 12. Mar, 2013, 22:37
od užívateľa Per
to nemusi byt jeho web

Re: Uhlie

Napísané: St 13. Mar, 2013, 17:14
od užívateľa KatjushaMan
citujem kamarata :)


pred multi milionmi rokmi, ked sa objavili prve stromy, neexistovala huba ci bakteria ktora by dokazala rozozrat a rozlozit celulozu. takze jedinym nepriatelom stromov bol ohen a vietor, nic ine ho neznicilo. predstav si stovky metrov stromov ktore nikdy nezhniju...

Re: Uhlie

Napísané: Po 18. Mar, 2013, 19:34
od užívateľa +vladimir
Stromy produkujú kyslík a ten spolu z vodou podporujú hnilobu. Z hnilého dreva uhlie nevznikne. Skús nechať na kope 1 m hrubú vrstvu dreva a uvidíš, že žiadna rastlina ani strom toto drevo neprerastie. Ak sú niektoré ložiská uhlia hrubé niekoľko desiatok metrov, nemohli vzniknúť prirodzeným spôsobom.

Re: Uhlie

Napísané: Po 18. Mar, 2013, 20:16
od užívateľa KatjushaMan
ty intergalakticky k***t

pred multi milionmi rokmi, ked sa objavili prve stromy, neexistovala huba ci bakteria ktora by dokazala rozozrat a rozlozit celulozu

Re: Uhlie

Napísané: St 20. Mar, 2013, 18:36
od užívateľa +vladimir
Prvými obyvateľmi planéty boli riasy, baktérie i huby. Stromy sa vyvinuli až oveľa neskôr.

Re: Uhlie

Napísané: Št 21. Mar, 2013, 18:55
od užívateľa spencer
zabite mňa alebo jeho hlavne nech už to skončí :help:

Re: Uhlie

Napísané: Št 28. Mar, 2013, 13:43
od užívateľa Timeshifter
+vladimir napísal:Prvými obyvateľmi planéty boli riasy, baktérie i huby. Stromy sa vyvinuli až oveľa neskôr.
ty obyvateľ planéty, normálne sa za teba hanbím :hysterical: ... Netliachaj tu nezmysly a nechaj si tú svoju povestnú 1 metrovú kopu dreva naskladanú na sebe aspoň stovku tisícov rokov alebo viac v dokonale čistom prostredí, a uvidíš, čo sa stane...