Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Všetko o vede...
Užívateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00

Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od užívateľa M1ch4l » Ne 13. Nov, 2011, 17:14

Zdravim, pani.

Chcel by som sa spytat, ci by bol zaujem mat tu extra sekciu pre matematiku. Obcas by som tam mohol nieco napisat, pripadne by mohol hockto iny prispiet, a samozrejme by sme tam mohli vyriesit nejake problemy, ak by niekto mal, a pod....bezne veci :)

Nie som nejaky super extra matematik, ale tak cosi ma tu na tej vyske naucili/naucia (aj aj na strednej trosicku) :)

Takze, kto sa hlasi?
Music: AKG K240 MK II @ NuForce Icon uDAC v2 Phone: NOKIA Lumia 800 WOT: Mko
Bike: Scott Aspect 20 2012 black/green
Coffee: Hario Skerton + Buono -> Chemex CM-6A
Spoiler: ukázať
CPU i7 4790K bez OC + U12S; MB Sabertooth Z97 Mark 2; RAM White HyperX Fury 16 GB; GPU Strix R9 280; SSD M500 240GB; HDD 2TB WD Black; PSU Seasonic G550; CASE Arctic White Define R4 Window; Peripherals DELL U2311H, Roccat ARVO, Razer Deathadder 2013 + Destructor 2

16cmfan
VIP
VIP
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od užívateľa 16cmfan » Ne 13. Nov, 2011, 18:24

Ja som za sekciu Matematika. Fórum - Veda, Vesmír, Fyzika, vážne a nevážne by sa ešte mohlo doplniť o matematiku... RP určite s niečim príde. Rozhodne sa tu Matematika zíde (mne napríklad). Na Fyzike sa bez Matiky proste nedá pohnúť...

Poprípade ak sa toho Michal ujmeš, môžeš začať zakladať témy (Derivácie, Integračné vzorce, mat. analýza a bla bla bla a nie len vysvetliť 'učivo' ale ho aj na nejakom praktickom - fyzikálnom príklade ukázať.)
Naposledy upravil/-a 16cmfan v Ne 13. Nov, 2011, 18:25, upravené celkom 1 krát.

jesus1992
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 25. Aug, 2009, 10:38

Príspevok od užívateľa jesus1992 » Ne 13. Nov, 2011, 18:25

ja by som bol aj za, lebo vacsina ludi ma problemy co ilen zo zakladnymi vecmi takze by si to tu mohli aj najst mozne zalezitosti...
Battletag: Expodan#2226

MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41

Príspevok od užívateľa MajoFlame » Ne 13. Nov, 2011, 18:25

Aj ja som za. :good:
MB:ASUS CROSSHAIR VI HERO CPU:AMD Ryzen 7 1800X CPU COOLER:Noctua NH-D14 RAM:Corsair 16GB DDR4 @3000MHz GPU:PALIT GeForce GTX 1060 Dual 3 GB SSD:Crucial m500 120GB HDD:Seagate Expansion Pack 1,5 TB 120MB/s Read & Write ODD:LG GH24NS PSU:Super Flower SF-550P14PE Golden King CASE:ZALMAN Z11 LCD:24" SAMSUNG S24D590PL PRINTER:HP Photosmart 5510 KEYBOARD:ROCCAT Isku MOUSE:ROCCAT Savu SOUND:Genius GX Gaming SW-G2.1 1250 OS:Microsoft Windows 10 Pro SK 64-bit LAPTOP: Lenovo Flex 2 15 touch = i5, 128GB SSD,GT 840M, 8GB RAM, FULL HD IPS PHONE:SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

M1ch4l
VIP
VIP

Príspevok od užívateľa M1ch4l » Ne 13. Nov, 2011, 18:59

16cmfan napísal:Ja som za sekciu Matematika. Fórum - Veda, Vesmír, Fyzika, vážne a nevážne by sa ešte mohlo doplniť o matematiku... RP určite s niečim príde. Rozhodne sa tu Matematika zíde (mne napríklad). Na Fyzike sa bez Matiky proste nedá pohnúť...

Poprípade ak sa toho Michal ujmeš, môžeš začať zakladať témy (Derivácie, Integračné vzorce, mat. analýza a bla bla bla a nie len vysvetliť 'učivo' ale ho aj na nejakom praktickom - fyzikálnom príklade ukázať.)
Ano, nejako tak som to myslel. Ale spojit to s tou fyzikou, to bude chciet nieco pozriet, trochu sajnu mam, ale kedze fyziku nestudujem, tak moc nie. Inak matematiku nepouziva len fyzika, ale je pravdou, ze fyzika je asi najvacsim uzivatelom matematiky. Na druhe miesto by som asi dal informatiku :)

Snazil by som sa to robit nejako rozumne, nie len nahadzat vety a potom by sa nik z toho nevysomaril :D
CPU i7 4790K bez OC + U12S; MB Sabertooth Z97 Mark 2; RAM White HyperX Fury 16 GB; GPU Strix R9 280; SSD M500 240GB; HDD 2TB WD Black; PSU Seasonic G550; CASE Arctic White Define R4 Window; Peripherals DELL U2311H, Roccat ARVO, Razer Deathadder 2013 + Destructor 2

Shines
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: St 04. Máj, 2011, 18:52

Príspevok od užívateľa Shines » Ne 13. Nov, 2011, 19:26

ak budem môct nahodit scany písomiek a niekto mi to vyrieši som za :D

16cmfan
VIP
VIP
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa 16cmfan » Ne 13. Nov, 2011, 19:32

@Shines - tak jasné, ak sa bude dať. Ide o to:

Dať to do zrozumiteľnej a prehľadnej podoby. Aby každý rýchlo našiel potrebné info.

MaceKx
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55

Príspevok od užívateľa MaceKx » Ne 13. Nov, 2011, 19:39

Keď tá sekcia bude zahŕňať aj matematickú analizu som za :cool:
CPU: AMD Ryzen R5 1600 3,2 GHz @ 4,00 GHz (1.4 V) CPU Cooler: Alphacool Eisbaer 360 MBU: MSI B350 PC Mate RAM: G.Skill Flare X 2x8GB 2400MHz CL15 @ 3200 MHz CL19 (1,36V) GPU: MSI GTX 980 Ti Gaming Golden EDITION @ 1513/8000 MHz HDD: WD Caviar Black 2TB 64MB Cache SATA3 SSD: Samsung 840 EVO 120GB PSU: Corsair AX750 - 80+ Gold Case: Fractal Design Meshify C Mouse: A4-Tech T70 Bloody Keyboad: Logitech LCD: LG Ultrawide 34UM68 34" 2560x1080 21:9 OS: Microsoft Windows 10 64-bit Education Mobile phones: Sony Xperia T
Notebook: Acer Aspire 5750G (i3-2330M 2,2 Ghz, nVidia GT520M @ 875MHz, 750GB, 8GB, 15,6" HD LED)

DMaMT
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03

Príspevok od užívateľa DMaMT » Ne 13. Nov, 2011, 19:43

Tiež som za :-)
‡ Na stráž ‡
‡ Za Boha, Za národ! ‡
‡ Hej, Slováci, ešte naša slovenská reč žije ‡
‡ SRDCOM I DUŠOU SLOVÁK, VŽDY A NAVŽDY ‡

RP
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00

Príspevok od užívateľa RP » Ne 13. Nov, 2011, 20:13

Tak, v podstate to mozme zrealizovat nasledujucim sposobom

1. Nebudeme suplovat encyklopedie. Pretoze sa aj tak nenajde nik kto by to tu robil poriadne a tiez matematickych zdrojov encyklopedickeho typu je plny internet.
2. A ak uz tak vo forme threadovych kurzov - to by to ale musel niekto seriozne zobrat na starost
3. Mozme to robit vo forme riesenia zadanych problemov/uloh/prikladov. Tj. jeden priklad = jeden thread

Pozrite si najvacsie matematicke forum sveta :
http://www.artofproblemsolving.com/
http://www.artofproblemsolving.com/Forum/index.php?

4. Zacal by som par threadmi v sekcii Veda vseobecne, a ked sa chytia tak spravime subforum (sekciu)

M1ch4l
VIP
VIP

Príspevok od užívateľa M1ch4l » Ne 13. Nov, 2011, 22:32

Mohol by si nejako blizsie popisat tie threadove kurzy?
Ja som si to predstavoval nejako tak, ze by som povedzme vytvoril thread o nejakej teme, napr. Limity, Derivacie, Integraly, a tam by som sa pokusil vysvetlit veci (na zaklade toho, co ma ucili v skole, myslim, ze dost dobre). Pravdepodobne by sa mi nechcelo babrat s dokazmi viet, to by si uz mohol kazdy dohladat, alebo by som mozno dokazy len naznacil. Dalej by tam bola samozrejme nejaka prakticka aplikacia (ak existuje) a diskusia.
Samozrejme aj ine temy ako z oblasti mat. analyzy, aj ked ta je moja oblubena :D

Taktiez sa mi paci bod 3

Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Papek » Ne 13. Nov, 2011, 23:28

Tiez som za sekciu matematika. Sice uz na vysku nechodim, ale prave tam ma zacala matematika viac zaujimat, lepsie povedane az fascinovat, aj ked mi az tak dobre nesla. Ale popreliezal som s odretymi usami. Urcite by ste mali o jedneho citatela (prip. diskutera) navyse, aspom by som trochu zostal v obraze.
flylo... you gotta help me man.

Scorp
Jánoš Bravo z Brna
Jánoš Bravo z Brna
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Scorp » Št 17. Nov, 2011, 03:23

jj,sprav to
Me like Pentium

RP
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00

Príspevok od užívateľa RP » Št 17. Nov, 2011, 14:22

M1ch4l napísal:Mohol by si nejako blizsie popisat tie threadove kurzy?
Ja som si to predstavoval nejako tak, ze by som povedzme vytvoril thread o nejakej teme, napr. Limity, Derivacie, Integraly, a tam by som sa pokusil vysvetlit veci (na zaklade toho, co ma ucili v skole, myslim, ze dost dobre). Pravdepodobne by sa mi nechcelo babrat s dokazmi viet, to by si uz mohol kazdy dohladat, alebo by som mozno dokazy len naznacil. Dalej by tam bola samozrejme nejaka prakticka aplikacia (ak existuje) a diskusia.
Samozrejme aj ine temy ako z oblasti mat. analyzy, aj ked ta je moja oblubena :D

Taktiez sa mi paci bod 3
Ano tak. Tj. otvoris thread kazdej samostatnej teme, pripadne temu ako limity rozdelis na par pod tem, kazda s vlastnym threadom. Vytvoris popis veci/prednasku ktory zverejnis ako prvy post, vratane praktickych prikladov. Ludia budu mat k prvemu postu otazky na ktore sa bude odpovedat. Pripadne budes podla otazok upresnovat prvy post.

Rozmyslame o comsi podobnom (z fyziky) s Broslom uz dlhsie, len nie je cas sa do toho pustit. Ale uz sa k tomu dostaneme :)

EDIT : moj koncept je nasledujuci:

Studenti (a mnohi dalsi) u nas hovoria o kvalite vysokych skol / prednasok / predmetov na nich preberanych. Najlepsi zo studentov castokrat koncia na univerzitach v CR ci este dalej. To sa da interpretovat aj tak, ze je tu dopyt po co najlepsich kurzoch/prednaskach. Preto, "vezmime si" prednaskovy cyklus, ktoremu sa nebude dat upriet, ze je kvalitny.

Na youtube su prednasky z najlepsich univerzit sveta, robene najlepsimi prednasajucimi. Velmi dobre sa mi zdaju napr. prednasky, ktore robi na Stanforde Leonard Susskind - http://en.wikipedia.org/wiki/Leonard_Susskind - jeden z najlepsich sucasnych fyzikov.

Vezmime si kazdu prednasku, vytvorme jej osobitny thread, vlozme do prveho postu jej youtube video.
Kazdy si ho moze pozriet, a moze sa pytat na to comu nerozumie. Postupne budeme raz tyzdne pridavat novu prednasku, az si spolu prejdeme cely kurz. Zacat mozme zakladmi, najlepsie klasickou mechanikou. Zacat hned napr. Susskindovou Teoriou relativity by znamenalo stale sa potom v threade vracat ku principom klasickej mechaniky.

16cmfan
VIP
VIP
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa 16cmfan » Pi 18. Nov, 2011, 12:52

Plán je to pekný, páči sa mi to ;-)

Napísať odpoveď

Návrat na "Veda všeobecne"