Príroda : Výjimečný úlovek

Všetko o vede...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa Leon »

Síce to nieje až tak úplne veda, ale je to dosť zaujímavé :D Až ma chytajú zimomriavky :D Nikto v živote by ma k nej nedostal ani na 20 metrov. Veď dospelé 13 metrové krakatice lovia vorváňov tuponosích :D a tie majú 20-25 metrov :D

Japonský potápěč nafilmoval krakatici obrovskou http://www.stoplusjednicka.cz/vyjimecny ... -obrovskou

.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa shiro »

a tato mala len 3.6m :-)
by som sa pokadil, kokso.

Doteraz si pamatam ako som sa pri snorchlovani v chorvatsku skoro zrazil so sepiou. Som bol este male decko ale zlakol som sa dostatocne :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa fobos »

ty vole som ani nevedel, ze mame na zemi taketo "prisery" :laugh:

je pekne vidiet taketo nieco na videu. Stastie ze to nechodi po susi, inak by nas to pojedlo asi vsetkych :D
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa Leon »

pojedlo :D :D no hej a si predstav, že táto má ako vraví shiro len 3.6m, a normálne dospelé majú 13 metrov :D,...

... ja si pamatám, že niekedy pred 15-20 rokmi som dostal takú kreslenú ancyklopédiu, a tam jedna krakatica jedla vorváňa :D a veľmi ma to fascinovalo, že aké príšery žiju na zemi,a za tú dobu prvýkrát ju vidím na videu,... aj to iba ešte maličku :)
.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Fuj. Preto neleziem do mora. Max. tak na čvachtacie pláže chránené vlnolamami, kde je meter vody. Nechápem, ako to niekto dokáže považovať za pekné, keby som to mal študovať, tak by som si musel so sebou do školy nosiť kýbel na grcanie xP :D Ale zaujímavé to je, o tom potom. :-)
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa shiro »

zase je pekne a pekne....ta chobotnica si to iste moze mysliet o nas. Netusim, preco si ludstvo mysli, ze len ono je jedine spravne a najkrajsie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa fobos »

Ondro to si narazal na mna ? ja som myslel ze pekne je ze existuju taketo videa ktore dokumentuju zemsku faunu a nie ze ten tvor je pekny, nabuduce lepsie citat.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Príroda : Výjimečný úlovek

Príspevok od používateľa Ondro1 »

foboss napísal:Ondro to si narazal na mna ?
Nie. Prečo by si si to myslel? Prečo si myslíš, že by to mala byť na teba narážka? Poznám aspoň troch ľudí, čo považujú takéto veci za krásne, to bola max. tak na nich narážka ;)
shiro napísal:ta chobotnica si to iste moze mysliet o nas. Netusim, preco si ludstvo mysli, ze len ono je jedine spravne a najkrajsie.
To tu niekto niekde tvrdil, že si niekto niečo také myslí? Prečo ľudstvo tuto musí začínať s nezmyselnými a inkoherentnými filozofickými bullshitami pod každým subjektívnym názorom? :rolleyes:

Obrázok
We'll bang, ok?

Návrat na "Veda všeobecne"