Digitálna kamera. MiniDV???

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa cool_point »

Ahojte.
Nájde sa tu niekto, kto vie poradiť ohľadom kúpy digitálnej kamery? Potrebujem to na rodinné "filmovačky".
Mám jednu SONY Hi8 označenie nejdem hľadať, ale jedná sa o analógovú kameru, čiže grabovanie cez TV kartu v reálnom čase a pod.
Keďže doba postúpila, rád by som sa zameral na niečo digitálne. Keďže som aj na nete pozeral veľa rôznych článkov a pod., aj tak nemám v tom veľmi jasno. Ide mi o strih videa v PC, zatiaľ bez strihovej karty. Takže ak by ste písali formáty grabovania, výhody a nevýhody. Záznam obrazu na médium, takisto si nechám poradiť.
To najpodstatnejšie, cena.
cca. 330,-€ max. 400€
Viem, že za túto cenu veľa "muziky" nebude, ale určite sa niečo dá poradiť.
Ďakujem pekne... :)

//edit
ak som to mal dať do nákupnej poradne, tak poprosím moda resp. admina aby to presunul, ďakujem.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa cool_point »

Takže nikto nemá skúsenosť? Pátral som po nete, aj som sa bol poradiť v predajni a vyzerá to nasledovne.
miniDV formát zrejme pomaly zanikne, lenže je práve najlepší na strih, keďže je záznam v bezstratovej kompresii. Ostatné ako HDD, DVD,a flash kamery, resp. ichj kombinácie zaznamenávajú vo formáte MPEG2, čo už môže byť problém pri strihu videa.
Výhoda MPEG2 je, že sa nemusí do počítača sťahovať v reálnom čase ako pri miniDV.
Takže vie niekto poradiť, či je až tak veľký problém so strihom, pri MPEG2 kompresii?
Ďakujem.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa Snake »

A prečo by mal byť problém strihať MPEG? Ja strihám aj Panasonic P2 a to už je mrte rozhádzaný formát





.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa cool_point »

Keďže sa môže stať, že budeš potrebovať strihnúť práve v momente, keď tam bude dopočítaná snímka. Takisto strata kvality pri filmovaní, ukladaním do mpeg2 a následne po strihu recoding do mpeg2. Dobre som to napísal? Aspoň som to nejako tak myslel.
Čiže mi z toho vychádza, že DV formát je skutočne najlepšia voľba. Teraz len otázka, či má význam v dnešnej dobe kupovať "páskovú" kameru, keďže zrejme je už táto technológia na ústupe... :rolleyes:
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
adrian
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: St 22. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Tešedíkovo

Re: Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa adrian »

ahoj. ja som pred rokom kupil tiez minidv kameru. mne islo hlavne o archivaciu. zaznam z hdd, ci dvd kamery mas moznost ulozit bud na hdd alebo dvd. ked hdd, tak na minimalne 2 (kvoli zalohovaniu) a o dvd som cital, ze po par rokoch moze byt problem s precitanim. kazeta stoji 3 eura. za 3 roky som skonzumoval 6 kaziet (tiez pouzivam kameru na rodinne zabery). okrem toho zabery archivujem aj v pc (nahram do pocitaca a potom zostriham a prekonvertujem vo virtualdube). ja som s tym takto spokojny.
Core2duo E8400, AC Freezer 7 Pro, Gigabyte EP35-DS3, 2x1GB DDR2 1066MHz CL5 (5-5-5-15) Kingston HyperX , HDD 750GB Samsung, Gigabyte HD2600XT, SB Audigy, Pinnacle PCTV 300i, ASUS DVD-RW, 19" LG LCD
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa MaxMan »

Doma mam kamerku so zaznamom do MPEG2 a nevidim problem v strihu, pripadne konverzii. Ono nie je strihat ako strihat. Dnes su softy uz inteligentne a aj MPEG2 dokazes strihat bez rekompresie. Softy ako Vegas, Pinnacle a pod. to zvladaju bez problemu (samozrejme musis mat novsie verzie a nie 5 rokov stare).
Ja pouzivam Vegas 8. V nom nahadzem snimky do timeline, zostriham, spravim prechody, ozvucim a dam renderovat. Pri spravne nastavenych parametroch projektu a exportu zaznam, kde nie su zmeny len skopiruje 1:1 a iba casti, kde sa nieco menilo (prelinacky, efekty), reenkoduje.

Strata kvality pri spravnych nastaveniach je nepostrehnutelna.
Tymto nechcem vychvalovat MPEG2. MiniDV ma svoje +, ale mne osobne sa nechcelo cakat hodinu na stiahnutie pasky :)
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa cool_point »

No ja som kúpil nakoniec SONY HDR-HC-5 za podľa mňa slušnú sumičku, keďže to bol výpredaj. Je to miniDV kamera full HD 1080.
Kúpil som ju za cenu 399.99€.
http://www.sony.sk/product/hdd-hdv/hdr-hc5e" onclick="window.open(this.href);return false;

staršia cena, ale na porovnanie za čo som to kúpil ja. Kúpil som ju v Euronics elektro v PD. Posledný kus.
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_videoka ... 74663.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Šéfe

Re: Digitálna kamera. MiniDV???

Príspevok od používateľa Šéfe »

Dobrý večer.
Kúpou mini DV kamery si určite neurobil chybu. Pre získanie všemožných info a rad odporúčam nazrieť na stránky :Videokamery.CZ Sú tam (aj) veľmi ochotní a naozaj ľudia znalí problematiky videa.

Návrat na "Digitálne Video"