Nákup streamovacej techniky - chcem streamovať eventy

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Nákup streamovacej techniky - chcem streamovať eventy

Príspevok od používateľa marhy »

Ahojte ľudkovia, verím, že sa medzi vami nachádza veľa priaznivcov streamovania. Zakladám projekt v jednom odvetví tu na Slovensku. Súčasťou toho by som chcel poskytovať streamovanie. Je to streamovanie vonkajších / vnútorných eventov.
Absolútne sa nevyznám do streamovania resp. do nákupu techniky, vybavenia atď. tak by som vás rád poprosil o rady.
Chcel by som chodiť po eventoch kde by som streamoval priebeh v aréne veľkej cca 50x20 metrov. Premýšlal som nad 4x kamerami 4x tripod ktoré by prenášali obraz a zvuk do notebooku / pc.
Všetko čo potrebujem je nájsť spôsob ako dostať ten obraz a zvuk zo 4 kamier (pomocou Wifi / HDMI, alebo iným spôsobom) do notebooku/pc.
Ak som správne pochopil potrebujem nejaký video recorder ktorý by mal 4 vstupy od kamier a 1 výstup smerom do pc / notebooku.

Vedeli by ste mi poradiť niečo čo by ma finančne nezruinovalo ? Dúfam, že ak by som trepnem sumu do 500 eur nezačnete sa smiať. (toľko by som chcel vraziť do kamier / tripodov a recordéra + kabeláž). Odrážam sa od toho že už sa aj Action kamery dajú zohnať za cca 50 eur a vedia streamovať 4K video.

Ďakujem vopred :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nákup streamovacej techniky - chcem streamovať eventy

Príspevok od používateľa shiro »

ano, cinske somariny bez zaruky z ebay/aliexpress, co exnu po roku....
ak to chces mat na zemi, tak by som po nicom inom ako po gopro nepozeral...obzvlast ak rubes takto vysoko a chces hned 4k. Nech to aj daco vydrzi, ked do toho clovek kopne a zhodi to.
O dronoch ani nevravim, kvalitnejsie znacny ako DJI zacinaju na tvojich 500e.

Rataj tak s tisickou na zaciatok, ak nechces poskytovat 4k so shitnym obrazom, alebo zacni v 1080p.
Dalej mikrofony...nepocitaj moc zo zabudovanymi mikrofonmi v tych kamerach. V tvojej "arene" bude kopa ozvien, hluku, atd.
To video musis aj v dacom spracovat...mas zodpovedajco vykonne pc?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Nákup streamovacej techniky - chcem streamovať eventy

Príspevok od používateľa wingo »

IMHO nemusí to byť len Gopro, sú aj kvalitné čínske produkty napr. od Xiaomi a Yi, ale tie tiež nie sú v 4K za 50€, za 50€ nájdeš len hračky čo ani vo FullHD netočia dobre nie to ešte 4K. A určite kupovať v EÚ, tie čínske shopy nedávajú bohvieaké záruky, dajú síce rok a ak ti to príde pokazené nerobia problémy, ale ak ti to odíde po mesiaci dostaneš ledva 20% späť, na plnú sumu či nový funkčný produkt zdarma zabudni, nehovoriac o tom že si dlho bez zariadenia ktoré potrebuješ pre zarábanie = stratené kšefty, nestojí to za to.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Re: Nákup streamovacej techniky - chcem streamovať eventy

Príspevok od používateľa marhy »

Ahojte, určite nechcem ísť do 4K :) to bol len ako príklad že za lacno sa dajú zohnať takéto kamery, stačí mi FullHD, zodpovedajúcu mašinku na to mám. Čo naozaj potrebujem je len tá nahrávacia technika a zistiť ako to prepojiť lebo 4 HDMI porty nemám.
Rady ktoré si mi dal sú také že začni s tým a s tým - problém je že vôbec netuším čo a kde hľadať, Najlepšie by bolo keby mi niekto poradil kto už takúto techniku riešil kúpil vie mi dať rovno odkazy na modely
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Nákup streamovacej techniky - chcem streamovať eventy

Príspevok od používateľa wito »

kratka verzia: rozpocet je extremne mali ak chces seriozne streamovat

dlha verzia:
zalezi na ktorej platforme chces streamovat, ak twitch tak ti viem par veci poradit, uz som na nom dake 3-4 roky+fotim cely zivot tak aj o technike
co sa tyka 4k tak to si skrtni tam by bol sialeny bitrate, nehovorim este keby si to chcel na 60fps+pc na to by musel byt masivny
ak to bude staticky obraz tak vklude 1080p30fps, ak sa bude daco hybat tak 720p60fps bude lepsie vyzerat ale ak ti to zostava zvladne vklude fullhd na 60fps

neviem ci uz mas daky pc co by si na to pouzil, ale niekde budes musiet posielat zabery z kamier + nieco ich musi spracovat + ak to chces dako rozumne prepinat/manazoat tak to je asi najlepsi sposob
+ak chces gopro tak tusim ze priamo na kabel musis mat capturecard(len teraz neviem ci nejaka podporuje az 4 kamery alebo to staci mat cez pc) na pc aby ti zaznamenavalo na streame inac je haluz a cez wifi to je priam misia dostat na stream, mozno take xiaomi to ma lepsie vyriesene, ja som to po chvile vzdal a presiel som na logitech c920

netusim ako chces vyriesit zvuk , lebo z kazdeho tohto zariadenia bude hrozny, manazovat 4 mikrofony by si vyzadovalo daco na styl yamaha mg10xu ale to uz je palka + aj 4x mikrofony daco zhltnu, bezdrotove mikrofony co stoja za zmienku su uplne drahe
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Re: Nákup streamovacej techniky - chcem streamovať eventy

Príspevok od používateľa marhy »

Tak ako som povedal, nechcem 4K uplne bude stacit 1080p 30fps viac nepotrebujem, bolo by to zbytocne a nevyuzil by som to.
Platforma je Youtube. Zvuk by mohol byt ale nemusi / nepotrebujem ziadnu kvalitu staci aby bol nejaky aspon v pozadi.
Chlapci, nechcem nic zlozite len co najjednoduchsi setup na zaciatok. Jedina vec co ma zaujima ako dostat obraz z kamier do PC ktory by to posielal hore.

Návrat na "Digitálne Video"