Tipy pri enkodovani do h265 (HEVC), rozne druhy videa

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Tipy pri enkodovani do h265 (HEVC), rozne druhy videa

Príspevok od používateľa shiro »

Caute,
skusal som hladat, no asi je to este moc nove a tolko ludi v tom este nerobi....tak som dohromady nic poriadne nenasiel.

Ak sa tu dakto zabava s enkodovanim do h265, viete poradit nejake tipy ci nastavenia pre enkodovanie napr. kreslenych animakov (anime, southpark), renderovanych animakov (pixar) a normalneho hraneho filmu?

Zatial som sa dostal len k infu ze na kreslene animaky (nie render) je lepsie CTU na 64, v dokumentacii sa nespomina ci sa da nastavit aj viacej, tak netusim. Posledne som sa dostal k ripom southparku ktore maju 90MB/diel (720p h265, AC-3 stereo zvuk). Ked som to skusal ja, tak v zrovnatelnej kvalite som sa dostal na 120MB, takze tam daco este muselo byt ponastavovane, len neviem co.

A ako je to s hranym filmom, ci renderovanymi animakmi? Viete dakto nejake finty na nastavenie a co tie dane parametre robia?

Pouzivam Mediacoder 0.8.45.5820 ci ktory ej to ten posledny. Kedze nemam zatial grafiku s podporou enkodovania h265, ficim cez cpu na zostave v podpise.
Nastavene to mam na defaulte, akurat pouzivam Fast preset, nie Medium.

Diky za tipy.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Digitálne Video"