Strana 1 z 1

Legálna hudba do videa na youtube

Napísané: Ne 04. Jan, 2015, 18:52
od užívateľa zedolsi
Ahojte, akú používate hudbu do videa ktoré upnete na youtube? Ako to legálne nahrať aby mi to nikto nenahlásil, zadal som do popisu aj zdroj (priamo link na konkrétny track) aj tak mi video blokli. Čo používate vy??

EDIT: stránky ktoré ponúkajú free hudbu do videa mám popozerané, skôr ma zaujíma či sa dá nejako použiť "komerčná" hudba :)

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Napísané: Pi 09. Jan, 2015, 18:43
od užívateľa SKRiPT
Na to nie je žiadny trik :) proste raz hudba má copyright, vtedy ho môže autor nahlásiť a bloknú ti video alebo hudba copyright nemá...
Pozri si webstránky(Royalty Free Music ) alebo youtube kde sa zaoberajú hudbou ktorá nemá copyright, ako napr.:
https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds
https://www.youtube.com/user/ByeByeCopyright

A nie, komerčnú hudbou používať nemôžeš :)

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Napísané: Pi 09. Jan, 2015, 18:53
od užívateľa zedolsi
no takže len "free" music :)

diky za stránky celkom použiteľné veci sú tam :-)

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Napísané: Ut 19. Máj, 2015, 16:52
od užívateľa Broslowski
chalani dobra tema diki za info ! ! ak najdete dalsi kontent k tejto problematike hodme to sem :cool:

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Napísané: Pi 29. Máj, 2015, 13:49
od užívateľa PETERPANs
No je tu este jedna podstatne vec. Ak uz pouzivas taku hudbu v zmysle licencie Creative Commons, casto je tam poziadavka uverejnit v popise tvojho videa autora hudby spolu s odkazom. To iste sa odporuca pri pouzivani obrazkov, ktore si nevytvoril. Kazdy kanal, kde su hudobne nahravky urcene na Creative Commons pouzitie, ma v popise skladieb navod, kde je popisane co od teba chcu aby si v popise svojho videa uviedol. Casto je tam poziadavka uviest okrem autora piesne aj link na kanal, kde si skladbu nasiel.

Ak to neurobis, porusis podmienky, mozu ti z videa odstranit zvukovu stopu na tych miestach, kde pouzivas danu skladbu.

A potom je tu aj moralny podtext, niekto ti umoznil zadarmo pouzit jeho skladbu a tak by sa slusilo urobit mu "reklamu" v popise tvojho videa. Vela umelcov, ktori rozbiehaju svoju hudobnu karieru to praktizuje, aby sa ich tvorba dostala do sirsieho publika.

Osobne mam uz niekolko videii na youtube, mam aj svoj kanal a zatial som nemal problem, raz sa mi stalo, ze jedna pesniacka mala dvoch autorov a youtube ma nato upozornil, tak som do popisu uviedol oboch s poznamkou, ze uvadzam autora, ktory bol uvedeny na danom kanale plus dalsieho mozneho autora, pretoze neviem urcit kto piesen skutocne vlastni.

Tento druh skladieb by si mal pouzivat iba vo videach, z ktorych nemas prijem. Ak na svojich videach aj zarabas, mal by si si preverit ci autor dovoluje take nieco, lebo niektorym to nevadi ci je to do videa, ktore je urcene aj na zarabanie.

Komercna hudba sa da pouzivat ak si kupis prava na skladbu. V tychto pravach by malo byt uvedene v akom rozsahu mozes skladbu pouzivat. Momentalne neviem, ktory druh komercnej hudby by bol zadarmo, ale ak sa nepletiem, naroky na hudobne dielo zanikaju dedicom asi 70 rokov po smrti autora piesne. Takze teoreticky, mozes zadarmo pouzivat hudbu z obdobia pred rokom 1945, ak autor zomrel do toho roku.

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Napísané: Po 27. Júl, 2015, 09:32
od užívateľa Endy
Mam asi 10 videii s komercnou hudbou, ale zatial mi ani jedno youtube nebloklo ako je to mozne ?

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Napísané: St 30. Dec, 2015, 13:17
od užívateľa MarkAurel
podla osobnych skusenosti videa casto nejdu spustit v niektorych krajinach hlavne v nemecku a su spoplatnene cize vsetci ktory maju prava k tej skladbe maju za to pouzitie dake prachy