Legálna hudba do videa na youtube

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Legálna hudba do videa na youtube

Príspevok od používateľa zedolsi »

Ahojte, akú používate hudbu do videa ktoré upnete na youtube? Ako to legálne nahrať aby mi to nikto nenahlásil, zadal som do popisu aj zdroj (priamo link na konkrétny track) aj tak mi video blokli. Čo používate vy??

EDIT: stránky ktoré ponúkajú free hudbu do videa mám popozerané, skôr ma zaujíma či sa dá nejako použiť "komerčná" hudba :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
SKRiPT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 813
Dátum registrácie: St 01. Jan, 2014, 16:53
Bydlisko: BA/TT

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Príspevok od používateľa SKRiPT »

Na to nie je žiadny trik :) proste raz hudba má copyright, vtedy ho môže autor nahlásiť a bloknú ti video alebo hudba copyright nemá...
Pozri si webstránky(Royalty Free Music ) alebo youtube kde sa zaoberajú hudbou ktorá nemá copyright, ako napr.:
https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds
https://www.youtube.com/user/ByeByeCopyright

A nie, komerčnú hudbou používať nemôžeš :)
Smartphone: iPhone 13 Pro Max 512GB
Notebook: Apple MacBook Pro M1 2020- 16GB RAM, 512GB SSD
Workstation I: Apple Mac Mini M1 2020 - 16GB RAM, 1TB SSD
Workstation II: Apple iMac 5K 27" (Intel Core i7 4.2GHz Kaby Lake, 32GB, AMD Radeon Pro 575 4GB, 1TB SSD)
Workstation III: Intel Core i7-8700 | ASUS PRIME H370M-PLUS | Crucial 32GB DDR4 | Samsung 850 EVO 500GB + Seagate 1TB HDD | Asus DUAL GeForce GTX1070 8GB | Fractal Define Mini C | Evga SuperNova 550 G3 | NOCTUA NH-D14 | Windows 10 64-bit PRO
Workstation IV: Pracuje sa na tom

Camera gear: 2x Canon R + Sigma 35mm f/1.4 DG HSM ART + Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 + Samyang AF 14mm F2.8
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Príspevok od používateľa zedolsi »

no takže len "free" music :)

diky za stránky celkom použiteľné veci sú tam :-)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
ANONYM_a7

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

chalani dobra tema diki za info ! ! ak najdete dalsi kontent k tejto problematike hodme to sem :cool:
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Príspevok od používateľa PETERPANs »

No je tu este jedna podstatne vec. Ak uz pouzivas taku hudbu v zmysle licencie Creative Commons, casto je tam poziadavka uverejnit v popise tvojho videa autora hudby spolu s odkazom. To iste sa odporuca pri pouzivani obrazkov, ktore si nevytvoril. Kazdy kanal, kde su hudobne nahravky urcene na Creative Commons pouzitie, ma v popise skladieb navod, kde je popisane co od teba chcu aby si v popise svojho videa uviedol. Casto je tam poziadavka uviest okrem autora piesne aj link na kanal, kde si skladbu nasiel.

Ak to neurobis, porusis podmienky, mozu ti z videa odstranit zvukovu stopu na tych miestach, kde pouzivas danu skladbu.

A potom je tu aj moralny podtext, niekto ti umoznil zadarmo pouzit jeho skladbu a tak by sa slusilo urobit mu "reklamu" v popise tvojho videa. Vela umelcov, ktori rozbiehaju svoju hudobnu karieru to praktizuje, aby sa ich tvorba dostala do sirsieho publika.

Osobne mam uz niekolko videii na youtube, mam aj svoj kanal a zatial som nemal problem, raz sa mi stalo, ze jedna pesniacka mala dvoch autorov a youtube ma nato upozornil, tak som do popisu uviedol oboch s poznamkou, ze uvadzam autora, ktory bol uvedeny na danom kanale plus dalsieho mozneho autora, pretoze neviem urcit kto piesen skutocne vlastni.

Tento druh skladieb by si mal pouzivat iba vo videach, z ktorych nemas prijem. Ak na svojich videach aj zarabas, mal by si si preverit ci autor dovoluje take nieco, lebo niektorym to nevadi ci je to do videa, ktore je urcene aj na zarabanie.

Komercna hudba sa da pouzivat ak si kupis prava na skladbu. V tychto pravach by malo byt uvedene v akom rozsahu mozes skladbu pouzivat. Momentalne neviem, ktory druh komercnej hudby by bol zadarmo, ale ak sa nepletiem, naroky na hudobne dielo zanikaju dedicom asi 70 rokov po smrti autora piesne. Takze teoreticky, mozes zadarmo pouzivat hudbu z obdobia pred rokom 1945, ak autor zomrel do toho roku.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Príspevok od používateľa Endy »

Mam asi 10 videii s komercnou hudbou, ale zatial mi ani jedno youtube nebloklo ako je to mozne ?
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Re: Legálna hudba do videa na youtube

Príspevok od používateľa MarkAurel »

podla osobnych skusenosti videa casto nejdu spustit v niektorych krajinach hlavne v nemecku a su spoplatnene cize vsetci ktory maju prava k tej skladbe maju za to pouzitie dake prachy

Návrat na "Digitálne Video"