Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
Googler1
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Príspevok od užívateľa Googler1 » Ut 19. Aug, 2014, 21:00

Ja som v kazdom poste hovoril o ENcodingu az teraz som si vsimol ze ty si hovoril o DEcodingu...Myslel som si ze obidvaja hovorime o ENcodingu lebo o ten tu stale ide pretoze to co robi moje NAS je "iba" ENcoding nie DEcoding.
Ja samozrejme viem ze DEcoding musi vzdy prebiehat na strane koncoveho zariadenia a tak je to aj teraz v pripade mojho NASu.

Ide o to ze NAS ma asi nejaku "skrytu" streamovaciu aplikaciu cez ktoru streamuje moje videa z dovolenky. Je to asi to iste ako ked niekto chce streamovat video na webe tiez na to potrebuje nejaku streamovaciu aplikaciu (napr. toto: http://www.adobe.com/sk/products/adobe- ... amily.html
Tato stramovacia aplikacia podporuje len formaty/kodeky ktore su urcene na streaming a preto NASko muselo vzdy pri streamovani daneho videa toto video popri streamingu ENkodovat do streamovacieho kodeku/formatu ale nasledny DEcoding streamu samozrejme prebieha na strane koncoveho zariadenia. Preto potrebujem moje dovolenkove videa vopred renderovat do niektoreho zo streamovych codekov, aby potom na NAS ostal len streaming bez enkodovania.

Takze by som tom zhrnul:
1. Potrebujem zistit ktore kodeky/formaty su streamove - Okrem mpeg4 lebo ako pisem vyssie jeho kvalita mi nevyhovuje (uz som asi aj nasiel vhodny kodek a format - kontajner MP4 a kodek H.264) takze ak by ste vedeli o nejakom lepsom dajte vediet

2 Nasledne vsetky svoje dovolenkove videa skonvertujem do vybraneho formatu

3. NAS bude potom dane videa uz len streamovat

4. DEcoding streamu bude prebiehat na koncovom zariadeni

Takze ak by ste mi vedeli poradit streamovy format ktory viac menej zachova kvalitu a zaroven sa ine formaty do tohto formatu rychlo konvertuju dajte vediet
Diky

Užívateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27

Príspevok od užívateľa valistar » St 20. Aug, 2014, 08:51

aspon ze sa chapeme..
este stale si nenapisal v akom formate mas zdrojove videa... tak podla toho kodek - ale H264 je teraz asi najistejsia volba.

+ napis HW na ktorom to chces konvertovat, ked mas napr vykonnu grafiku s CUDA proces by si vedel znacne zrychlit. :)

shiro
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa shiro » St 20. Aug, 2014, 09:03

Vidis, tam bol problem :-)

Ale NASko sa nema co zaoberat nejakym encodovanim do nejakeho streamovacieho formatu, ked na neho len pristupis z nejakeho zariadenia ako na sietovy disk, a len z neho stahujes data. Pretoze aj tak robis to, co som popisoval predtym - nutis NAS s jeho pomalym CPU encodovat video, co je zbytocne. Ak sa tam ta funkcia nejak do toho miesa, tak ju vypni.

Vsetko, co ti staci urobit, je z kazdeho zariadenia pristupovat do zlozky s videami, nech si kazde zariadenie taha data z NASka same a tym padom bude decoding prebiehat na danom zariadeni.

Pochop, ze vobec nepotrebujes, aby NASko nieco encodovalo, potrebujes si len nastavit pristup do danej zozky s videami na NAS, ktora je zdielana do tvojej siete. To je cele.
Xeon E3-1231v3, 16GB DDR3, Gigabyte Z97-D3H, Samsung 840evo 120GB, Crucial MX300 525GB, 2x WD 1TB, Gainward GTX1060 6GB, Corsair RM550x, 24" BenQ GW2470H
iPad Air 16GB, iPhone SE 32GB

gammaray
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gammaray » Po 15. Dec, 2014, 15:02

Co mam v Adobe Premiere Pro nastavit aby mi robilo jeden video subor so zvukom ? Stale mi to robi extra do dvoch video a audio extra.
ZOSTAVA
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i3-3225 3,3 GHz, MB: MSI Z77MA-G45, RAM: 2x4 GB Kingston Beast XMP 1600 MHz CL9, SSD: Samsung 860 Pro 256GB, HDD: Seagate Constellation CS 1TB, DVD RW: Samsung SH-S183A, GPU: ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX 4GB, PSU: SEASONIC G-Series 450W 80+ Gold, Monitor: 24" LCD SAMSUNG P2470HD, CASE: Fractal Design Define Mini, Headset: KOSS SB/45, Repro: Logitech X-230, Myš: Logitech G400, Klávesnica: Corsair K68 RGB, OS: Windows 10 Pro 64bit

valistar
VIP
VIP
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27

Príspevok od užívateľa valistar » Po 15. Dec, 2014, 23:46

format: H264
multiplexer: MP4

Napísať odpoveď

Návrat na "Digitálne Video"