Zahada posulozeneho Aceru....

Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Zahada posulozeneho Aceru....

Príspevok od používateľa Toman »

Tak som mojej malej zaobstaral notebok, stary ACER 3690 zabaveny dakomu z rodiny...prcol som tam 4Gb pamete, na prehravanie rozpravok idealny stroj. Dva mesiace jej fungoval na jednotku a tak som si povedal ze to troska vytunim a na ebay, tak som donho objednal novy CPU, dvoj-jadro T2130 (1.86Ghz), predtym tam bol Celeron 440 (1.6Ghz). Na ebay som ho nasiel CPU za 6E aj zo sipingom tak som nevahal a kupil som ho. Presne 10 sekund po zaplateni dakam do ruska prisla mala a hlasi ze sa jej to pokazil pocitac.......

Pridem tam adapter strceny, NTB sa tvaril uplne mrtvo, nic nescietilo, nic neslo zapnut..... zdal sa mi nejaky tepli....., vybral som baterku, nepomohlo. Zrazu, tak po 10 minutach lezania sa rozsvietilo napajanie a dal zapnut.... Nabehol do Win a tvaril sa ok. Z roztopase som zapol SpeedFan ze kuknem teploty, vzdy som mal 3 teploty, Temp0 Tepm1 a Core, vzdy boli tak okolo 45-50. Temp0 Tepm1 bolo na 0 a Core na 100. Si vravim ze nejaky error a z roztopase som podneho strcil ruku a OUHA! ono to asi nekecalo...... a Fan sa netocil...... fukanim do ventilatora sa teplota zrazila na 70 ale postupne vzdy rastla hore....

Tak som si povedal ze FAN odisiel, ale po zapnuti NTB sa tocil, tak 5 sekund a potom sa vypol a ani pri zatazi sa uz viac nezapol - takze asi riadiaca elektronika v prdeli

Nejak som sa s tym hral a nanic som neprisiel, akurat po reflesi BIOSU (winflash) sa fan rozbehol na plne gule , len zase sa nevypol..... ale po restatre zase stichol na nulu..... uz som si mislel ten ventilator prerobim na pevne napajanie. Potom som este za jazdy windowsu vybral baterku a ono sa to rozbehlo.... ukazovalo to aj Temp0 Tepm1, regulacia fungovala..... zarazil som tam baterku, Temp0 Tepm1 zamrzlo a fan sa vypol...., vybral som ju a zase to fungovalo. Tak som na tej baterke prelepil kontakty lepiacou paskou a mrdol som ju do ntb, ajtak uz nic nevydrzala..... teras to je zase OK...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Zahada posulozeneho Aceru....

Príspevok od používateľa hopkok »

skrat v baterke
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Zahada posulozeneho Aceru....

Príspevok od používateľa Toman »

jo.... akurat to mohli spravit nejak inteligentnejsie, takto ak odide baterka tak sa NTB sam uvary z nutra.. skratka zase jedno vymakane "kurvitko"
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Toman"