ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vlastne pravda, takže minimálne do Revolutu to vieš naliať a potom si to prípadne poslať späť.


Všimol som si jeden bummer Fio appky - žiadne notifikácie (neviem, mne to príde ako niečo, čo je rovnako dôležité ako core bankové funkcie).
Ale tak som si zapol aspoňe-mailové notifikácie, spravil plus alias a zložku pre ne, takže vedieť budem vedieť.
Inak ale appka vyzerá dobre a popravde sa mi páči, že tam nie sú žiadne zbytočnosti, viem si pridať/odobrať veci z nástenky (teda taká domovská stránka appky), takže teoreticky viem všetko robiť odtiaľ.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je to len mnou alebo nový redizajn Revolut appky je hnus? Očividne zmizli "Rates" (teda kde si mal viac mien, napísal si niektorú a hneď to konvertovalo do ostatných), z našich vysokých displejov je teraz nič, lebo na domovskej stránke sa história transakcií nenaťahuje a ostáva len jedna položka so znakom, že "hej, tu klikni pre zoznam transakcií". Hlavne, že pridali tie kraviny o akciách a celú stránku nastavení premenili na gigantickú reklamu pre ich hlúpy premium účet.

Edit: Aspoň tie konv. kurzy s kalkulačkou len presunuli do widgetov.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Áno, ani mne sa ten nový Revolut nepáči, snáď si časom zvyknem.
Push notifikácie si myslím, že časom pridajú. mBank ani TB to tiež nemajú dlho, tak maximálne 2 roky. Napríklad VÚB to pridala len asi pól roka dozadu...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Keby ste niekto mali Fio a zaujímal by Vás proces medzimenových prevodov, tak včera som to zisťoval:

Kto určuje konverzný kurz? Prevody - Fio, platby kartou - MasterCard; pri platbe kartou v inej mene to ide čisto podľa MC kurzov, Fio vraj neúčtuje žiadny "bank fee", "interbank fee"

Fio má denne 3 kurzy, jeden platný od 00:00-08:59, ďalší od 09:00-16:29 a posledný od 16:30-23:59 - platí, že ten počas dňa je najhorší (pri CZK o jedno desatiné číslo, teda kurz od 16:30 a od 00:00 sú väčšinou veľmi blízko, napríkald 27,4-27,41, tak denný kurz je až 27,51CZK (nákup, takže to je ten, ktorý chceme čo najnižší).

Vzhľadom na to človek môže chcieť zamerať prevody do časov, kedy je kurz najlepší, takže ďalšia moja otázka bola, kedy sa spracujú vykonané a prijaté prevody:
- ja platím - spracovanie okamžité, riadi sa to podľa aktuálne aktívneho kurzu (takže ak chcete robiť prevody v CZK, robte ich medzi 00:00-08:59
- ja dostávam:
-- v rámci Fio (platiteľ má Fio, ja mám tiež Fio) - platba sa konvertuje taktiež v danom čase podľa aktívneho kurzu
-- ak má platiteľ inú banku - platba sa konvertuje, keď dorazí, čo môže by kedykoľvek ale zvyčajne počas dňa, takže vtedy, keď je kurz najhorší, takže tam nemáme veľkú kontrolu nad tým, koľko stratím kvôli aktuálnemu kurzu.

Inak, riešil som to priamo na pobočke, je cítiť, že je to lacnejšia banka - na pobočke sú dvaja hlavní pracovníci, ktorí zároveň obsluhujú aj dedikovanú pokladňu, takže počas mojej polhodiny alebo ako dlho to trvalo dvakrát odskakoval pán do pokladne, takže ak by ste tam raz šli a bola by tam šóra, tak odporúčam to ani neskúšať a ísť preč, čaká sa tam ako u lekára. Väčšinu času sme sedeli v tichu - písal si ("radil sa") s kolegami cez nejaký ich chat.
Na druhú stranu až tak lacní byť nemôžu, je to stále banka, no možno to je len naša KE pobočka (plus za predpokladu, že neskrývajú SSID, tam nemajú wi-fi).

Doteraz ale nerozumiem ich štýlu vydávania karty, resp. aktivácie. Namiesto toho, že vám príde karta už s vytvoreným PIN (a aktívna) a vy si ho viete zmeniť (ak banka nie je doslova židovská, tak zmena PIN cez appku/IB bude bezplatná) ale tu nie - tu mi prišla karta bez PINu s tým, že si ho cez IB mám zadefinovať a potom ísť do bankomatu a buď s tým PINom vybrať peniaze alebo skontrolovať stav účtu a tým sa spáruje.
Veľmi zvláštna vec. Že by to bolo kvôli bezpečnosti? Taká Tatra, keď teraz nad tým premýšľam, pošle kartu a koniec, žiadna aktivácia, PIN tam nebude (ak je to taká, že ti posielajú novú, keď starej končí platnosť), takže teoreticky je tam priestor na to, že sa to niekde stratí, niekto kartu vyberie a rovno si aj pokupuje veci bezkontaktne.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

loleqboleq napísal: So 13. Jún, 2020, 16:37Taká Tatra, keď teraz nad tým premýšľam, pošle kartu a koniec, žiadna aktivácia, PIN tam nebude (ak je to taká, že ti posielajú novú, keď starej končí platnosť), takže teoreticky je tam priestor na to, že sa to niekde stratí, niekto kartu vyberie a rovno si aj pokupuje veci bezkontaktne.
co si ja pamatam tak sa karta aktivuje prvou platbou, preto musis prvu platbu vykonat s pouzitim pin kodu az nasledne sa da nakupovat bezkontaktne, pin kod je rovnaky ako na predchadzajucej karte
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Čo sa týka platieb kartou v inej mene, tak podľa ich VOP sa riadia podľa vlastného kurzového lístka a pokiaľ daná mena nie je v kurzovom lístku, tak sa použije kurz MC + 2% conversion fee.

Čo sa týka PIN kódu, tak takto to už dnes má mnoho modernejších bánk (aj v zahraničí). Cez IB si nastaviš takzvaný online PIN a následne po vložení do bankomatu/strčení karty do POS terminálu sa to zosynchronizuje s offline PINom, ktorý je uložený v čipe karty. Okrem toho, že máš PIN aký chceš, tak banka ušetrí aj na obálke a poštovnom za doručenie.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kde si našiel túto informáciu? Ja hovorím priamo o Bank fee, čo je niečo, čo nájdeš v konverzných kalkuačkách ako pri VISA, tak pri Mastercard.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Toto “niečo” ako popisuješ sa v kartovej terminológii volá conversion fee (v preklade cezhraničná konverzia atď.), prípadne VISA na to má vlastný názov - OIF (optional issuer fee).
Informáciu o tom, že pri platbe v cudzej mene sa riadia podľa vlastného kurzového lístka a v prípade meny, ktorá nie je v kurzovom lístku sa použije kurz kartovej asociácie + 2% conversion fee nájdeš v ich obchodných podmienkach uverejnených na stránke: https://www.fio.sk/docs/sk/FB_SK_OP_PK.pdf
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Uau, tak VOP mi ušli ale totálne. Ach jéje.

Inak, Fio appka dostala update = pridali pushky.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1653
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Nazdar. Vedeli by ste poradiť banku bez poplatkov, ktorá sa hodí ako hlavný účet?
Podmienky:
- vedenie zadarmo
- karta zadarmo
- bez podmienok typu aktíva minimálne 15000€ alebo xy platieb kartou do mesiaca+inkasá+... + zelené oči :D
(ešte by som akceptoval podmienku pre účet zdarma: povinnosť posielania výplaty na účet - ak to nejaká banka má)

- podmienka použiteľný IB
- mala by to byť SK banka (teda nie N26 a pod. so zahraničným číslom účtu)

Ďakujem za pomoc
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Tatra Banka má pri založení účtu cez aplikáciu rok vedenia účtu zadamo. Dostaneš highend aplikáciu, IB, rovno prevody zo sporiaceho účtu, 3K limit na výbery, generovanie jednorazovych platobnych kodov na nete.

365 je sadarmo, ale to by som nezaložil ani deťom ako sporenie do dospelosti. a uni má myslím účet zadarmo pri príjme nad 400€.
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10010
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

Jop, 12m zadarmo v najlepsej banke nie je zle. :)
.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Unicredit má stále u-Konto zadarmo, ak tam budeš posielať aspoň 400€ mesačne. Pre mňa najväčší benefit u-Konta je, že môžeš vyberať peniaze bez poplatku z hocijakého bankomatu.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1653
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Leon: čo je také zlé na 365? Vieš to upresniť?

Osobne sa mi príliš nepáči, že tie podmienky "zadarmo" sú na obmedzený čas. Čo po 12 mesiacoch? Zase migrovať... Osobne som názoru, že banka už tak zarába na našich €, ktoré tam každý mesiac prídu z výplaty. Možno som naivný, alebo staromódny, ale ak chcú prachy za vedenie, musia niečo poskytnúť a nie 0% úrok na bežnom účte a sporiaci 0,01%....

Ešte tá UNI by aj vyhovovala - 400€ nie je problém, ak je to jediná podmienka.

Čítal som aj o FIO, má ju niekto? Nejaké skúsenosti... Osobne ich web je ako z roku 2000, ale možno len zdanie klame.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa kllr007 »

Mám Uni a spoko. Zadarmo fakt len tá jedna podmienka.
K tomu mám aj 365 ako sekundárny na Ali/ebay a platenie účtov atď a tiež no problemo.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10

Návrat na "Debata o všetkom"