ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
janaf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 28. Aug, 2021, 17:04

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa janaf »

Preco nie fio, alebo mbank? Ten kto nerobi s hotovostou vklady, tak nie je problem hotovost z bankomatu vybrat.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

tyler91 napísal: Pi 17. Sep, 2021, 23:11
ArAsHiT napísal: Pi 17. Sep, 2021, 20:22 Ten smart účet nie je zlý na také bežné používanie, prípadne ako sekundárny účet… Asi lepšia voľba ako 365.
Relatívne široká sieť bankomatov, možnosť vkladu, lepšie online služby ako 365…Strašiak je akurát tých 6€ či koľko za výber z iného bankomatu ako ČSOB/OTP.
Kedy plánuje ČSOB nasadiť push notifikácie? Už to sľubujú 2 roky
Nepracujem v ČSOB, neviem presne povedať. Aktuálne tam ale prebiehajú 2 ultra veľké projekty - migrácia OTP banky (projekt TITAN) a výmena core bankingu (Temenos t24), tak predpokladám, že až potom. Technicky to nie je až tak jednoduché ako sa môže zdať.

FIO - čo ja viem, nejak mi to je nesympatická banka. Také pre nenáročného klienta ok, účet zadarmo a celkom prijateľné online služby. ČSOB má ale online služby a infraštruktúru na vyššej úrovni.

mBank - banka čo ponúka skoro komplexné služby. Nevýhoda možno, že na kartu bezplatne treba obrat. Nemám problém, sám používam. Online služby na porovnateľnej úrovni ako ČSOB a aplikácia vie aj push notifikácie.

Keby si ale dnes chcem zriadiť účet bez poplatkov na bežné používanie - platenie v € a občasné výbery/vklady, tak asi volím ten od ČSOB.
Naposledy upravil/-a ArAsHiT v So 18. Sep, 2021, 21:46, upravené celkom 1 krát.
janaf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 28. Aug, 2021, 17:04

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa janaf »

Fio je fajn, ak chcem poslat peniaze CZK do CR (kurz blby ale to zamenim inde). Viem, ze SLSP mala kedysi za toho nehorazny poplatok, neviem ako tomu je dnes...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja som exkluzívne Fio už ten rok, či koľko a ja som úplne spokojný. Čo viac potrebujem? To, že sa nemusím nikdy trápiť s tým, či som stihol počas mesiaca skákať ako opička, aby som neplatil mesačný poplatok mi za to stojí.

Janaf, to máš ale účet v CZ Fio? Ak sa nemýlim, tak u nás človek môže mať účet len v eurách.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

V akej banke je možné mať free účet bez hocijakých podmienok? Ide mi o sekundárny účet kde občas pošlem peniaze a raz za mesiac ho použijem inak vôbec. Aktuálne som na to využíval Tatrabanku keďže som tam mal účet zadarmo, ale zrazu sa ten účet tvári ako Bežný účet, a určite im nebudem platiť poplatok za ten účet keď ho nevyužívam ako primárny :D

Čítal som tento článok kde je väčšina free účtov: https://zive.aktuality.sk/clanok/cw2qyn ... podmienok/ a vychádza mi z toho buď Fio, Unicredit alebo ČSOB. Len akosi sa neviem rozhodnúť, keďže o výbery mi nejde vôbec, peniaze čo by z tej karty odišli by boli platené kartou, potom jedine asi podľa Internetbankingu ako je funkčný alebo ma nenapadá podľa čoho vybrať :D Možno ten Unicredit teraz sa oplatí keďže 20€ poukážku na Alzu dávajú :D
Naposledy upravil/-a JacobSteven v So 25. Sep, 2021, 00:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

Ak nebudeš používať kartu, tak mbank
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Práve to potrebujem, síce len raz mesačne, ale platba by sa pohybovala okolo 40-50€ čiže by som nedokázal splniť ich podmienku minimum 70€ zaplatiť kartou :(
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

Na UNI potrebuješ afaik 400 euro prijať na účet, fio by malo byt zdarma
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

Revolut
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Za mňa Fio. Revolut je nutnosť pre akékoľvek platby kartou na nete v iných menách ale inak...čojaviem, to ako si menia podmienky tu a tam...meh.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa castelL »

UNI/ČSOB/Fio všetky zdarma.. zatiaľ mám len prvé dve.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Unicredit zdarma nie je, len ak to niekto má ako primárny účet a splní 400€ kvótu (a ak nie, tak koľko stojí vedenie? 8€, či tak nejako?) alebo to bude sekundárny a bude sa serkať s trvalým príkazom na druhú stranu a potom späť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa castelL »

Áno mám ho ako primárny, ja som si ho zakladal ešte dávno kde som mal garančné do 28r bez podmienok a potom hocijaký kredit vo výške 400€ a to nie je problém.. x y veci to splním x krát za mesiac a aj keby som si mal preposlať raz mesačne tak v tom nevidím problém. Od kedy mám UNI tak som v živote neplatil za účet, mimo nejakých väčších výberov hotovosti na pobočke. Pre mňa vyhovuje a ešte do toho ČSOB a popr. Aj Fico, ktoré tiež premýšľam si založiť tak môžete mať bankové účty s debetkou a zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

UniCredit už neponúka U-Konto kde bola táto podmienka.
Odporučil by som Ti ČSOB alebo Fio.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ďakujem za rady, zatiaľ stále akosi premýšľam nad Fio alebo Unicredit. Reálne to bude asi jedno v mojom prípade keďže o výbery mi nejde (aj keď fio zaujímavá ponuka 2 bezplatné výbery a ďalšie len za euro). Tak sa spýtam ešte inak, s týchto dvoch bánk, ktorý internetbanking má lepší/prehľadnejší atď :D najpr. aj to, či Fio alebo Unicredit ponúka aj push notifikácie pri prichádzajúcej/odchádzajúcej platbe.

Návrat na "Debata o všetkom"