ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Neviem si síce osobne predstaviť problém mať Revolut ako hlavný účet, návšteva banky ak tam nemusím nejdem tam. Možno len ten vklad keby som potreboval niekedy, lebo pokiaľ sa nemýlim na Revolut inak ako z inej platobnej karty či cez ApplePay (čo je skvelá možnosť keď tie peniaze nabehnú ihneď) inak asi si nevložíš na ten účet.

A potom tu už je iná kapitola a to kto si berie úver, ak sa nemýlim tak banka ti úver asi nedá ak by si nevyužíval účet v ich banke, asi by nikomu neprešlo keby si na ten účet kde má úver posielal len mesačne tú splátku :D :D ale to je pravda individuálny problém.

Zároveň možno ešte nie je ani zlé combo, banka na Slovensku s free účtom a Curve karta, ktorá vlastne rovno nahradí tú predošlú kartu a výbery sú o tom istom ako Revolut, a čo som skúšal s ňou vyberať tak zjavne je na 100% výber v tých bankomatoch bánk, v ktorých som skúšal vyberať bez poplatku aj s Revolutom.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Revolut ako hlavný účet je skôr zlý vtip. Skôr či neskôr ta zablokujú a budeš mať tú česť s customer supportom (kým niečo vybaviš, tak si ta prestrieda 10 live chat agentov a bude to trvať týždeň)

Revolut je taká hračka keď chceš mať lepší kurz, podobne ako ja Curve, ktorú preferujem viac.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam na ceske veci rb.cz :)
.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Zaujímavý účet, alee typujem, že Slovák si to nedokáže vybaviť nie? :D Lebo čo pozerám tak sa píše o Českom občianskom preukaze. Lebo napr. pri založení účtu treba mať ešte aj České telefónne číslo :D

Inak pekne vidieť ten rozdiel, Slovenská raiffeisen je oničom, prvýkrát som teraz vlastne si pozrel ich ponuku, za 5,50€ a podmienky nič moc, síce je tu možnosť mať ho zadarmo ak chodí na účet mesačne aspoň 400€ a treba mať jedno inkaso, ale aj tak neviem ako iní, ale osobne nepoznám nikoho kto by mal túto banku lebo mňa by fakt neoslovila pri výbere banky určite.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Česká RB je na úrovni TB na Slovensku, aj čo sa ponuky produktov a služieb týka.
Slovenská RB je lowcost, konkurencia pre Unicredit a iné banky pre nenáročných klientov.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ArAsHiT napísal: Pi 11. Jún, 2021, 19:37Revolut je taká hračka keď chceš mať lepší kurz, podobne ako ja Curve, ktorú preferujem viac.
Tiež používajú stredové kurzy?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Áno, niekedy majú o nejakú desatinu lepší kurz, niekedy horší. Napr. na Ukrajine mal Revolut otrasné kurzy, horšie ako mBank. Naopak Curve mal výborný kurz.
V globále to je to to isté, ak sa nič nezmenilo tak do 500€/mesiac je platenie bez poplatku, výbery 200€.
Nie je to samostatný účet ako Revolut, ale karta pri ktorej si môžeš meniť medzi podkladovými kartami a platiť tak lepším kurzom/vyberať z kreditnej karty bez poplatku…
Keby chceš refferal, tak napíš.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

čaute, chcem si založiť v UniCredit k súčasnému účtu v €, vedenie ďalšieho účtu v CZK...A zaujimalo by ma, ak by som chcel poslať z toho CZK účtu na český účet, platil by som ako za zahraničný prevod? alebo ak by som platil niečo v CZK kartou, stiahlo by mi to z CZK účtu ?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

loleqboleq napísal: Pi 11. Jún, 2021, 15:19 Uau, tak ale toto vyzerá fakt dobre, hlavne platby v CZK do ČR, keď si zoberiem, že ČSOB má značne lepší kurz, tak toto je ako seriózne veľmi zaujímavá ponuka.
Predpokladám, že keď sa začnem hrabať v malých písmenách a sadzobníku, tak ma radosť prejde ale pozriem na to, už len kvôli tým ČR platbám by som si vedel predstaviť mať aj toto...len znovu veľká banka...to znovu budú otravovať. :D
Inak, pred pár dňami som si povedal, že sa opýtam na celý SK<>ČR styk vrátane platieb a meh, pre mňa je to nezaujímavé, ja potrebujem aj platiť v CZK a oni si za to budú samozrejme pýtať 0,5% sumy vo výške min. 10€ a max. 50€. Okrem toho človek z kontaktného centra odignoroval polovicu mailu. U mňa to tým pádom hasne, smart mi môže fúkať holandské kakavo do řiti.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ten smart účet nie je zlý na také bežné používanie, prípadne ako sekundárny účet… Asi lepšia voľba ako 365.
Relatívne široká sieť bankomatov, možnosť vkladu, lepšie online služby ako 365…Strašiak je akurát tých 6€ či koľko za výber z iného bankomatu ako ČSOB/OTP.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Otázka je: potrebuješ často vyberať hotovosť? Ja som za posledný rok vyberal hotovosť asi 3x, takže ak by som potreboval určite by som nejaký bankomat čsob našiel.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Pre ľudí ako ty a ja čo vyberajú iba zriedkavo je to asi najlepšia ponuka na trhu.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

ArAsHiT napísal: Pi 17. Sep, 2021, 20:22 Ten smart účet nie je zlý na také bežné používanie, prípadne ako sekundárny účet… Asi lepšia voľba ako 365.
Relatívne široká sieť bankomatov, možnosť vkladu, lepšie online služby ako 365…Strašiak je akurát tých 6€ či koľko za výber z iného bankomatu ako ČSOB/OTP.
Pravda... 365 akosi ide dole vodou, napríklad ako teraz, už ju mám ešte odkedy boli pozvánky do bety a tak mi po troch rokoch prišla nová karta. A ako ju aktivovať? V appke kde aj pin si zvoliť, čo je fajn, to nie je to zlé, aj keď osobne by mi vyhovovalo aby ako v každej banke ostal mi pôvodný pin. A teraz to horšie... ak chcem plastovú kartu využívať tak ju musím aj v bankomate použiť, že v ich bankomatoch stačí iba pozrieť zostatok, ale v prípade ak ju chcem aktivovať v cudzom bankomate tak musím aj peniaze vybrať (plus poplatok teda za výber s cudzieho bankomatu). A plus klasika prvýkrát treba vložiť kartu do termínálu a až potom prikladať. Mimochodom mi príde, že ako prerobili bankomaty Poštovej banky na svoje, tak ten systém čo je v tých bankomatoch mi príde pomalý ako ich slávna aplikácia, som tam vložil kartu a len cez 10 sekúnd načítavalo ju a dokým som sa dostal k zostatku to trvalo niečo cez minútu.

Ako celkovo odkedy používam ApplePay tak tá karta mi je síce nanič, ale aj tak preistotu nech je funkčná, ale toto ma fakt sklamalo aby pri banke čo prezentuje sa, že sa dá všetko online vybaviť tak chcú po tebe takéto "aktivovanie" odôvodnené tým, že musí sa nový pin zapísať na čip karty.

Aj to 365 mám ako sekundárny účet na platby na Aliexpresse keďže vracajú 4% z každej platby, ako hlavný účet si túto banku fakt neviem predstaviť.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

No to majú takto, lebo oni migrovali k inému kartovému procesorovi koncom roka 2018, za normálnych okolností ti príde karta s rovnakým pinom.
To aby sa offline pin zapísal na čip je pravda. Má to tak každá banka. Stačí pozrieť zostatok na akomkoľvek bankomate, povedali ti blbosť. Aj kontaktná transakcia v obchode stačí.
Karta je ten posledný problém, tam sú rozdiely skôr ako spracuvávajú platby - rozdiely v kurze. Funkcionalita je taký štandard ako aj inde. Lepšie to má mBank - tam vieš blokovať surcharge a DCC a tusim aj FIO to už vie.

Biedne majú tie online služby. Paradox je, že sa tvária ako online banka.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

ArAsHiT napísal: Pi 17. Sep, 2021, 20:22 Ten smart účet nie je zlý na také bežné používanie, prípadne ako sekundárny účet… Asi lepšia voľba ako 365.
Relatívne široká sieť bankomatov, možnosť vkladu, lepšie online služby ako 365…Strašiak je akurát tých 6€ či koľko za výber z iného bankomatu ako ČSOB/OTP.
Kedy plánuje ČSOB nasadiť push notifikácie? Už to sľubujú 2 roky

Návrat na "Debata o všetkom"