ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa kllr007 »

S 365 nemam problém, je to sekundárny účet .
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Revolut je...dajme tomu, že ak by nemali stredové kurzy EČB, vďaka čomu ich využívam na každú nie€ platbu, tak by som to rušil a už nechcel. Oni sú aj v stave, kedy orezávajú funkcie a chcú takto pretlačiť ich platené balíčky. Taká naša 365ťka je fajn ale čojaviem, popravde ak nemáš Fio, tak ja by som si spravil Fio účet, minimálne majú najjednoduchší prevod medzi SK a CZ bankami (akurát majú otrasný kurz €/CZK). Revolut má ale zase svoje výhody ako veľmi veľmi rýchle prevody aj taký withdraw medzi bankami je ultra rýchly, rýchlejší ako medzi SK bankami a ako hovorím. Ale znovu, bez ich plateného balíčka to je pre mňa Revolut viac ako PayPal ako banka.

Inak, poriadne si prelúskal ich Help pejdžu? Informácií tam je veľa, dá sa to vychrústať, napríklad tu je porovnávačka plánov
https://www.revolut.com/our-pricing-plans
máš tam okrem iného aj bezpoplatkové limity pre výber z bankomatu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa molnart »

dal som si revolut nakoniec lebo poslednu dobu dost chodim do ciech a VUB tam nema partnersku banku kde by bol vyber cashu zadarmo. aj ked nikde som nezistil aky bude poplatok ak tych 200 €/mes prekrocim
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa shajek »

CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

molnart napísal: Št 03. Jún, 2021, 22:36 dal som si revolut nakoniec lebo poslednu dobu dost chodim do ciech a VUB tam nema partnersku banku kde by bol vyber cashu zadarmo. aj ked nikde som nezistil aky bude poplatok ak tych 200 €/mes prekrocim
Trošku to dokašľali v Revolute :( Najprv bolo mesačne 200€ a po prekročení tejto sumy platil si 2% zo sumy, ktorú vyberáš, čiže celkom v pohode.

Ale po tom ako mi prišiel pred pár mesiacmi e-mail od 26. apríla sa zmenilo to nasledovne:
- zaviedli limit piatich výberov z bankomatu
- poplatok 2 % (po prekročení tých 200€/mes) ostáva, avľak pridali minimálny poplatok vo výške 1€. To znamená, že za výber zaplatíš 1€ alebo 2 %, podľa toho, ktorý poplatok bude vyšší. (čo je veľké zvýšenie, keby si potreboval súrne vybrať napríklad 10€ tak namiesto 2% poplatku čo je 0,20€ zaplatíš aj tak 1€)
- oba limity platia nezávisle od seba. Len čo jeden z nich prekročíš, začneš platiť poplatok, aj keď druhý neprekročíš.

Ako síce osobne som snáď mesačne nikdy neprekročil ten limit 200€ prípadne ani možno tých 5 výberov za mesiac, lebo však dnes mať cash až tak netreba.

V tomto ma Revolut ako to mal skvele spravené s tými zadarmo výbermi kvôli čomu som asi aj hlavne si ten účet zriadil, ale týmto ma sklamali. Inak príde mi to ako keby úplne chceli už aj zrušiť ten free účet, lebo ako pozerám tak ten najlacnejší platený Plus účet za 2,99€ asi reálne nie je nijako moc odlišný, reálne tam je limit výberov 200€ s tým, že neplatí tam ten limit 5 výberov, ostatok je pre bežného užívateľa asi zanedbateľný. Mi to príde ako prípad s 365bank čo majú nejaký účet Plus platený tiež, a má pár výhod, ale pre bežného užívateľa tiež nič extra, a to sa pritom 365bank tvárila a hovorili na začiatku, že vždy bude účet zdarma, hej je zdarma, ale postupom času to vidím tak, že bude tak biedne na tom, že človek bude potrebovať účet s poplatkom :D
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

kde toľko platíte cashom, 200€ výber na mesiac úplne postačuje
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ja tomu dôvodu tiež nerozumiem. Neviem či som vôbec za posledné mesiace nejakú hotovosť z bankomatu vyberal.

To si dajte potom mBank, tam máte vyber 70€+ zadarmo z akéhokoľvek bankomatu. Si vyberte raz viac a máte.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa molnart »

ja vacsinou vyberam cash 150 eur, s revolut asi vyberiem tych 200 naraz. minut sa to minie, aj ked sa sa snazim primarne platit vsetko kartou, niektore sa nedaju:
- nakupy cez bazos
- vstup vo fitku
- peniaze v skole/skolke lebo ucitelky zbieraju vsetko cash
- obedy - hlavne v dedinskych restikach terminaly casto nemaju, v stankoch im obcas nefunguje
- platby za ubytovanie na sluzobkach lebo uctovnicka je pridrbana a tvrdi ze platbu sukromnou kartou nemoze dat do uctovnictva firmy
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Uau, tak ale toto vyzerá fakt dobre, hlavne platby v CZK do ČR, keď si zoberiem, že ČSOB má značne lepší kurz, tak toto je ako seriózne veľmi zaujímavá ponuka.
Predpokladám, že keď sa začnem hrabať v malých písmenách a sadzobníku, tak ma radosť prejde ale pozriem na to, už len kvôli tým ČR platbám by som si vedel predstaviť mať aj toto...len znovu veľká banka...to znovu budú otravovať. :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

tyler91 napísal: Pi 04. Jún, 2021, 22:32 kde toľko platíte cashom, 200€ výber na mesiac úplne postačuje
Vieščo, ani toľko na Slovensku nie, ale skôr v zahraničí, na dovolenku skôr myslím. Presnejšie načo zbytočne brať toľko hotovosti, zároveň pri dovolenkách pri mori pochybujem, že všade zaplatíš kartou, teda skôr v potravinách a väčších obchodoch určite, ale menšie obchody to vôbec, cash treba mať :D Ale riešenie som si našiel našťastie, mám ešte Curve kartu tam je tiež 200€ výber, s Revolutom dokopy 400€ to už je lepšie :D
ArAsHiT napísal: Pi 04. Jún, 2021, 23:28 Ja tomu dôvodu tiež nerozumiem. Neviem či som vôbec za posledné mesiace nejakú hotovosť z bankomatu vyberal.

To si dajte potom mBank, tam máte vyber 70€+ zadarmo z akéhokoľvek bankomatu. Si vyberte raz viac a máte.
Každý to máme inak... ja tiež by som fakt najradšej všade kartou teda skôr hodinkami/mobilom platil, ale keď proste sú tu služby/obchody bez tejto možnosti, len cash tak občas ten cash potrebujem.

To ten mBank tiež takéto podmienenie, mne by to teda nevyhovovalo, lebo ak potrebujem 10€ tak asi nebudem vyberať 70€. Aj tomu proste nechápem keď Revolut, Curve či hádam aj iné tieto karty s vedením zdarma majú výbery zdarma, tak tu zjavne si robia banky biznis z výberov z bankomatov.

Lebo dajme tomu v zahraničí ak by som mal vyberať s mojou kartou od Slovenskej Sporiteľne sa asi nedoplatím, banka si zoberie majland a ešte je možnosť, že bankomat si zoberie nejaký poplatok a ešte tu je vlastne prepočet kurzu kde tiež prídem o nejaké drobné.
ArAsHiT napísal: So 05. Jún, 2021, 19:02 Možno ešte toto: https://www.csob.sk/smart-ucet
Len či tam fakt nie je nejaké, ale keďže to je ČSOB, osobne som prekvapený. Lebo taká TatraBanka tá má otrasne založenie účtu cez aplikáciu, som to zakladal u nich a ľutujem, že som si vybral, že kartu si vyzdvihnem na pobočke, som tam prišiel a som tam bol cez 1 hodinu, lebo mi vytlačili hádam papiere ako keby to znova zakladali a pritom som to zakladal cez aplikáciu, a to ich hlasové overenie... to je horor volať tam a nastavovať to.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Sú tam hrozne drahé pobočkové operácie a výbery mimo ČSOB/OTP. Ale na ostatne by som to bral určite skôr ako 365.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa bepetko »

prečo nepoužívate revolut?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Samorejme mám aj ten.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa bepetko »

ale aj ako hlavný účet a jediný. kvôli podpore banky a ich výhodách?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....

Návrat na "Debata o všetkom"