ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa liqua1 »

ArAsHiT napísal: St 05. Aug, 2020, 17:55 1) Posielam v pondelok ráno o 7:00 prevod z mBank/TB, napríklad do SLSP.

Z mBank príde v pondelok cca o 10:00.
Z TB príde v utorok cca o 10:00.

2) Chcem si pridať svoju kartu mBank/TB do fitness hodiniek Garmin a platiť moderne v modernej banke.

Pridám si kartu mBank? Áno.
Pridám si kartu TB? Nie.

3) V zahraničí tak 70% bankomatov “okráda” turistov o takzvaný surcharge poplatok, ktorý často “nechtiac” potvrdím (prevádzkovateľ bankomatu ta chce nachytať).

Viem si tento poplatok pre istotu deaktivovať v mBank? Áno.
Viem si tento poplatok pre istotu deaktivovať v TB? Nie.

Môžem aj pokračovať.
Odkial mas to 70% a ako si vies vo svojej banke deaktivovat poplatok prevadzkovatela zahranicneho atm? Ved ked s tym poplatkom nesuhlasis, neprebehne transakcia.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

ArAsHiT napísal: St 05. Aug, 2020, 18:17 Súhlasím, ide o špecifickú funkciu. Vhodná je pre menej znaleho človeka, ktorý si nevie dávať pozor v zahraničí. Zablokovanie magnetického prúžku môže byť ale fajn pre každého, najmä keď cestuješ do krajín kde je skimming bežnou praxou. Tento typ podvodu ani dodatočne nevyreklamujes v banke.
A aky je rozdiel medzi blokovanim magnetickeho pruzku a zablokovanim karty - ktore sa da za 5 tuknutim prsta a mozem ju potom aj odblokovat alebo si dojst pre novu? Lebo to tu opisujes ako nieco must have a to je len fancy nazov pre blokovanie karty ktore sa da cez TB apku uz roky (ano, roky, robil som to pred rokmi).
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

zasa chalani vas jediny protiargument voci mbank je polsko a hotovostne vklady na pobocke. ja len ze nebudme fanboyz ani hejteri, mbank ponuka asi naj pomer cena vykon len nie kazdy jej doveruje tak by sme to mohli uzavriet :)
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

liqua1 napísal: St 05. Aug, 2020, 18:25
ArAsHiT napísal: St 05. Aug, 2020, 17:55 1) Posielam v pondelok ráno o 7:00 prevod z mBank/TB, napríklad do SLSP.

Z mBank príde v pondelok cca o 10:00.
Z TB príde v utorok cca o 10:00.

2) Chcem si pridať svoju kartu mBank/TB do fitness hodiniek Garmin a platiť moderne v modernej banke.

Pridám si kartu mBank? Áno.
Pridám si kartu TB? Nie.

3) V zahraničí tak 70% bankomatov “okráda” turistov o takzvaný surcharge poplatok, ktorý často “nechtiac” potvrdím (prevádzkovateľ bankomatu ta chce nachytať).

Viem si tento poplatok pre istotu deaktivovať v mBank? Áno.
Viem si tento poplatok pre istotu deaktivovať v TB? Nie.

Môžem aj pokračovať.
Odkial mas to 70% a ako si vies vo svojej banke deaktivovat poplatok prevadzkovatela zahranicneho atm? Ved ked s tym poplatkom nesuhlasis, neprebehne transakcia.
Nesúhlasíš a transakcia neprebehne. Nechtiac odsúhlasíš a banka (mBank) tú transakciu zamietne a zachráni ti peniaze. Rovnako ju zamietne keď ti v PL na pumpe obsluha automaticky zaklikne platbu v € (s použitím DCC) bez tvojho vedomia (vlastná skúsenosť - zachránili mi asi 5€).

stiv
Toto si mýlíš 2 úplne rozdielne veci. Poznáme dočasnú blokáciu (deaktiváciu) a trvalú blokáciu po ktorej nasleduje znovuvydanie karty po strate/krádeži.
Dočasnú (zvratnú) blokáciu vieš spraviť v asi každej bankovej aplikácii (v UniCredit nie :D). Zablokuješ kartu a nikde nezaplatíš. Vieš ju aj spätne odblokovať.
Pri deaktivácii magnetického prúžku nezaplatíš len magnetickým prúžkom. Čipom alebo bezkontaktne áno.
V našich končinách už platby magnetickým prúžkom veľmi nefrčia, v menej vyspelých krajinách áno. Práve tam sa aj dnes praktizuje skimming - naklonujú ti údaje karty z magnetického prúžku a kartu zneužijú. Pri tomto type zneužitia karty ti ani žiadna banka peniaze nevráti (nevyreklamuje).
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

ArAsHiT napísal: St 05. Aug, 2020, 19:00 Dočasnú (zvratnú) blokáciu vieš spraviť v asi každej bankovej aplikácii (v UniCredit nie :D). Zablokuješ kartu a nikde nezaplatíš. Vieš ju aj spätne odblokovať
v ceskej verzii appky to mam, takze predpokladam, ze v slovenskej to bude rovnake
buci
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Pi 18. Júl, 2014, 22:31
Bydlisko: Sabinov

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa buci »

Miso122 napísal: St 05. Aug, 2020, 18:01 ...
2. Kúp si hodinky s podporou Google Pay, to nie je vina banky že máš nekompatibilný produkt
...
Mozno OT, ale zaujima ma to, lebo to velmi nesledujem - na Slovensku uz je oficialne mozne platit cez GPay hodinkami?
Dik
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

Google Pay funguje úplne normálne cez telefón, nevidím dôvod prečo by rovnaká technológia nemohla fungovať aj cez hodinky. Nemám odskúšané, hodinky nenosím.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

beardie napísal: St 05. Aug, 2020, 20:59
ArAsHiT napísal: St 05. Aug, 2020, 19:00 Dočasnú (zvratnú) blokáciu vieš spraviť v asi každej bankovej aplikácii (v UniCredit nie :D). Zablokuješ kartu a nikde nezaplatíš. Vieš ju aj spätne odblokovať
v ceskej verzii appky to mam, takze predpokladam, ze v slovenskej to bude rovnake
CZ UniCredit už má nasadenú novú verziu aplikácie, SK ešte len plánuje.

GPay, myslím, cez hodinky tuto ešte nefunguje. Ak chceš platiť hodinkami, tak si buď musíš kúpiť Apple Watch, alebo zmeniť banku :P
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa kOsTi »

Miso122 napísal: St 05. Aug, 2020, 21:23 Google Pay funguje úplne normálne cez telefón, nevidím dôvod prečo by rovnaká technológia nemohla fungovať aj cez hodinky. Nemám odskúšané, hodinky nenosím.
nefunguje bohuzial :-)
Google napísal:To use Google Pay on your watch, you need to:

Be in Australia, Canada, France, Germany, Switzerland, Italy, Poland, Russia, Spain, UK, or US.
https://support.google.com/wearos/answe ... roid&hl=en
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tak toto ma totálne odrovnalo (mBank):
Dobrý deň,

žiadosť o presun účtu je možné bohužiaľ podať len na jedneom z našich obchodných miest.

Ak však už u nás účet vlastníte (ako spolumajiteľ), nieje možné preniesť účet ďalší, nakoľko u nás je možné na jedno rodné číslo vlastniť len jeden účet.
WTF????
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

Inovativna banka, darmo
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja trochu nerozumiem, chces mat dalsi standardny ucet? to je bezna vec mat viac uctov?

ja mam sukromny a podnikatelsky nikdy by mi nenapadlo mat ich viac.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Jednoduska: Má tam účet manželka a ja som spolumajiteľ (zriadené niekedy dávno). Teraz tam chcem preniesť svoj účet a nemôžem, lebo 1 účet na jedno RČ.
Keby nechceli 5€/mesiac za druhú platobnú kartu, tak to neriešim a premigrujem na spoločný účet.

Teraz som si ešte zisťoval, že by sa malo dať zrušiť spolumajiteľstvo, tak uvidím.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

aha, tak to je pochopitelne blba situacia, daj vediet ako nakoniec.

Ja inak mam skusenost tiez zaujimavu, predavam byt, berie na to kupca hypo od SLSP. chceli odo mna potvrdenie za platbu na predcasne splatenie uveru (ktory mam v mbank a vyplacam ho predajom bytu) aby SLSP poslala zbytok penazi, poslal som im oficialne potvrdenie, zamietli to ze chchu screenshot z IB :D Hovorim tete "moja manzelka vam za 5 minut urobi vo fotosope screen aky chcete..." reku chapem, blbost, ale tak to hypo oddelenie vyzaduje...

tie vzajomne potvrdenie uz mam vsetky za sebou ale bol by veru zivot jednoduchsi bez hypotek...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa MaxMan »

No niekedy rozum neberie, ako to chodí v takýchto inštitúciách...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Debata o všetkom"