ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

felipe25 napísal: Ne 27. Jan, 2019, 00:07 UniCredit ma vazne 0% v zahranici? Dobre vediet... Lenze taka mBanka Ti na kreditke vracia 1%.
Ale beriem, pretoze posledna banka co mala tento fee 0% bola Zuno... Tam som pri platbach usetril stovky eur...
Kazdopadne, super info.
Čo sa týka debetiek a bežného účtu, tak je UniCredit najlepší.
Pri kreditkách je zaujímavá VÚB banka s MC World, kde máš poistenie, Elite program, 1-4% vratku priamo na účet (nie na sporenie ako v mBank). Je tam ale conversion fee 1,5%.
Pokiaľ sa chceš vyhnúť conversion fee, tak buď UniCredit (tam ale dosť byrokraticky schvaľujú kreditky), alebo potom kreditky Cetelem (aj napr. Mall karta, Alza...). Schvália to každému, tiež to má 1% vratku a 0% conversion fee.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stefan222 »

V tb som si nevsimol ze by bol neaky poplatok ked platim v domacej mene a to somv turecku nealu tu dvacku nechal
hry- ps5
doma-HP probook
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

asi to je automaticky priratane k tej cene a neučtuje sa to ako samostatna položka
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Slsp to účtuje ako osobitnú položku (o ktorej ti nepríde SMS - vidíš to len v IB po x dňoch). Ostatné banky to zaúčtujú v jednej sume.
Na stránke VISA/MC máš oficiálnu kalkulačku, kde si vieš (aj dodatočne) vypočítať o koľko % ťa banka nevedomky ,,obtiahla” :laugh:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stefan222 »

no casto platim v PL a stale co si cekujem tak mi stiahne len to co ma konverznym kurzom z google. ssaomzrejme stale poviem zlotufky :D a oni sa len usmeju a calujem
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

Vratka na sporenie mi nevadi v mBank.. alza a mall kartu mam, nevedel som, ze maju tiez 0% fee.. :) tak potom je to naj, aj vdaka vrateniu 1% kazdy mesiac :)
Z toho potom najlepsie vyjdu kreditky z cetelemu.. kedze mBank ma fee, a UnICredit nevracia 1% :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Jediná nevýhoda je, že je to ohraničené 1% úverového rámca mesačne. Teda ak máš napríklad 500€, tak max 5€.
Pri VÚB ak máš úverový rámec 500€, tak to vieš otočiť 4x a mať maximálnu vratku 20€, tj je jedno aký máš úverový rámec, strop je 20€ pre všetkých.

Všetky tie Cetelem kreditky sa budú migrovať pod Hello Bank v druhej polke 2019, BNP Paribas otvorí online banku aj tu :-)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stefan222 »

Bnp bude hello bank?ci u ika mi nieco? Sam zvazujem ze sa vyserem na tb
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Cetelem v súčastnosti poskytuje len úvery a kreditky, ale majú štandardnú bankovú licenciu. Tak ako v zahraničí, BNP chystá rozbehnúť svoju online banku Hello bank aj u nás ako náhradu za Cetelem a využiť tak potenciál bankovej licencie.
Nemám to potvrdené na 100%, ale je to dosť logické. V CZ už sú..
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

aha..
no inac, mBank upravuje pravidla a od 1.2 dava len 0,5% spat.. pri platbe v zahranici je to potom totalne nevyhodne. cize v zahranici ju uz nebudem pouzivat.. s fee je to najdrahsia banka podla mna...

a na SR najvyhodnejsie budu cetelem kreditky.. tie "bezplatne" - alza a mall.. problem je skor ten, ze tam sa neda online sledovat platby, blokovat net transakcie, menit limity....
plus minule som mal problem, lebo amazon 2x zablokoval love - raz ich rezervoval, a druhy krat stiahol.. za jednu vec. takze z 250€ dlhu bolo 500€ ktore tam svietili.. riesil som to tri tyzdne. amazon sa vyhovaral na banku, banka na amazon. ze to amazon musi zrusit rezervaciu. tazko povedat, kde bola chyba, lebo ezervacia aj nasledne vykonana platba mala rovnake "cislo".. cize, banke muselo byt jasne, ze ide o jednu platbu...

akurat co je vyhoda BNP Paribas, ze ked clovek zavola na infolinku, prakticky vzdy tam niekto dvihne a hned ho riesi... ked som riesil veci cez ine "kamenne" banky, na plno veci trebalo podavat riadnu reklamaciu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa icefire »

mbank to dava na 0.5%? Vsak teraz tam davali limit 10€... Kazdy mesiac menia akoze podmienky, uz je to trapne.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

felipe25 napísal: Ut 29. Jan, 2019, 14:23 aha..
no inac, mBank upravuje pravidla a od 1.2 dava len 0,5% spat.. pri platbe v zahranici je to potom totalne nevyhodne. cize v zahranici ju uz nebudem pouzivat.. s fee je to najdrahsia banka podla mna...

a na SR najvyhodnejsie budu cetelem kreditky.. tie "bezplatne" - alza a mall.. problem je skor ten, ze tam sa neda online sledovat platby, blokovat net transakcie, menit limity....
plus minule som mal problem, lebo amazon 2x zablokoval love - raz ich rezervoval, a druhy krat stiahol.. za jednu vec. takze z 250€ dlhu bolo 500€ ktore tam svietili.. riesil som to tri tyzdne. amazon sa vyhovaral na banku, banka na amazon. ze to amazon musi zrusit rezervaciu. tazko povedat, kde bola chyba, lebo ezervacia aj nasledne vykonana platba mala rovnake "cislo".. cize, banke muselo byt jasne, ze ide o jednu platbu...

akurat co je vyhoda BNP Paribas, ze ked clovek zavola na infolinku, prakticky vzdy tam niekto dvihne a hned ho riesi... ked som riesil veci cez ine "kamenne" banky, na plno veci trebalo podavat riadnu reklamaciu.
To s Amazonom nie je ani tak úplne problem banky, ale skôr payment processora. Toto isté sa mi stáva vždy aj v UniCredite, ale našťastie mi to tam vedia vždy vyriešiť na počkanie (treba ísť na pobočku). Pravdepodobne bude mat UniCredit a BNP rovnakého processora, ktorý chybne vytvorí rezerváciu namiesto predautorizácie.

Vo VÚB a TB sa mi to nikdy nestalo.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

icefire napísal: Ut 29. Jan, 2019, 21:29 mbank to dava na 0.5%? Vsak teraz tam davali limit 10€... Kazdy mesiac menia akoze podmienky, uz je to trapne.
10€ ostava, ale doteraz bolo 1%, cize 1000€ a aspon 10€ spat.. ale teraz na 10€ naspat treba 2000€ a to je uz moc. :D

v zahranici je spolu s 1,5% fee ta karta nepouzitelna, kazda co ma fee pod 1% alebo teda najlepsie 0% je lepsia... aj ked pri par eurovych polozkach je to zanebbatelne..

"Znižujeme niektóre odmeny.
Od 1. 2. 2019 dôjde na kreditnej karte mKreditka Plus k zníženiu odmien z platieb
z 1 % na 0,5 %. Naďalej platí, že mesačne môžete získať až 10 EUR. Všetky ostatné výhody zostávajú nezmenené.

Veríme, že aj naďalej budete vašu kreditnú kartu používať a využijete všetky výhody, ktoré vám ponúka."
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa icefire »

Hej, ja som len narazal na to, ze to menia pomaly kazdy mesiac. Kam sa teraz oplati ist ak jedine, co ma zaujima je cash-back a platim vacsinu veci v EUR?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ako inac funguje v praxi vyberanie hotovosti z UnICreditBankv zahranici zadarmo? Cital som, ze niektore bankomaty mozu napisat, ze sa za to plati... Akym sposobom?...

Mam TB a z Raiffaisen som v zahranici vyberal vzdy free... A niekde som cital, ze to je odrb od UCB a ze sa plati asi v kazdom bankomate za kazdy vyber? Je to pravda?


icefire: mozno kreditka od mall, alebo alzy? tam maju cashback 1%... a ziadne podmienky na minimalnu utratu ako dava mBank. ale na zaciatok Ti daju nizke limity.. 300/400€.
neviem co je lepsie, lebo ak niekto dava lepsi cashback, podla mna sa plati za rocne vedenie kreditky a tym padom je to pase

PS: TB mi na narodeniny poslala sms ze za vsetky platby mi vrati 5%. mozno dakomu pomoze, ked bude mat narodky, ma tam kartu a chysta sa pretiahnut tam par stovak :D minuly rok mi nic take neposlali.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Debata o všetkom"