ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ako hej ale stále to bude aktuálna notifikácia a keď ju zrušíš, tak už sa k tomu údaju nedostaneš. Neviem, asi je to kravina, že by som chcel niečo také ale aj tak.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak si nechajte posielat emailove notifikacie. Su tiez zadarmo a obsahuju vami pozadovane informacie.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aha aha, pozerám APP, ktoré to je? E-mail, či E-mail PGP?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa icefire »

Takze 1x robim s tokenom v UniCredit-e, podpisujem transakcie. Vygenerovany token mi nechce zobrat na podpis platby cez IB (akoze WTF, vsetko spravne odpisane). Tak podpisujem cez QR kod, naskenujem, vygeneruje mi cislo, zadam do prehliadaca. Zrazu sa mi okno zavrie bez varovania (akoze druhy WTF moment). Nasledne sa snazim prihlasit cez novy token na prihlasenie. Ziadne chybove hlasenia, nic. Iba mi pise: MUCIErrorCheckerCODE(LOGIN.LOGIN.LOGIN#UserBlocked). A to som vsetko zadal v poriadku, mam autentifikatory od nepamati. Dakujem UniCredit-u za to, ze su retardovani a nevedia spravne nakodovat akceptaciu tokenov v aplikacii. Fakt, nemam slov... Este RAZ sa to stane a rusim ucet a hypoteky, vsak toto nie je normalne, ze nevedia spravne naprogramovat bezpecnostny prvok ! Hlavne po spoplateni SMS. Teraz sa mozem srat na pobocku a znova odblokovavat vsetko a reaktivovat tokeny. Toto je implementacia na zaplakanie :furious: :furious: :furious:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Ešte stále máte 1 deň a 35 minút na založenie účtu v tatre na rok zadarmo :D 

Ja som založil už 21vého, no od účtu stále nemám ešte nič  :D Registrácia cez appku bola sranda, aj overenie biometriou. Holt zlý čas som to robil, tesne pred vianocami. V stredu mi pipla SMS, že do 3 dní mi to kurier doručí, tak zajtra čakám kartu aj s loginom do IB.
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa icefire »

No po 9 minutach a 47 sekundach cakania na linke mi to tetuska reaktivovala. Samozrejme si nemozete reaktivovat separatne IB aktivaciu v Appke, cize sa hned rusi automaticky aj Token cast (ina uroven autorizacie), toto mi samozrejme nepovedala, iba som si to spravne nastastie domyslel a ziadal zresetovat oba bezpecnostne prvky (i ked znova podotykam Token cast nebolo nutne zresetovat, maju to len tak blbo nastavene).

Ta Tatra znie lakavo, mozno skusim :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LeaR »

Nechcem zakladat zbytocne novu temu, preto sa opytam tu. Potreboval by som poradit banku, kde by som si zriadil sporiaci ucet. Nemam vtom prehlad a popravde nechce sa mi preluskavat kazdu jednu/citat podmienky atd., preto by som uvital odpoved od niekoho kto ma realnu skusenost.

Primarny ucet mam vo VUB, no kedze som este nedosiahol vek 26 rokov, nevedia mi vytvorit sporiaci ucet, tak aby som mal bezny ucet zadarmo. VUB ucet si necham zatial (vyhovuje mi aplikacia a vlastne celkovo nemam snimi ziadne problemy), kde mi bude chodit vyplata a do inej banky by som si posielal urcitu sumu na sporiaci ucet.

Ktoru banku odporucate? Preferujem taku, ktora ma aj kamenne prevadzky, najviac asi zatial vyhovuje uniCredit, aj ked na ich aplikaciu ludia hrozne nadavaju, no nevyuzival by som az tak casto.

Ak mate niekto nejaku radu, budem vdacny :)) diky
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa icefire »

Fakt sa ta mozno spytam, ze na co ti taky sporiaci ucet je, ked ti to nepokryje ani inflaciu?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LeaR »

Oddelenie prostriedkov, nechcem mat vsetko na jednom mieste.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Tiež to mám presne kvôli tomu. S debetkou sa vždycky môže niečo stať. Na sporiaci účet nikto nemá ako siahnuť a peniaze sú v momente na osobnom účte keď treba platiť niečo viac.

Teraz budem len hádať, ale myslím že v žiadnej banke ti nezaložia sporiaci účet bez bežného účtu. Je to doplnok k osobným účtom. je to na rovnakom logine do bankingu. Nikde po weboch na bankách to nespomínajú osobitne, aby k tomu bol nejaký poplatok a podobne. Ja čo som tu nedávno zakladal účet v tatre, tak po prihlasení do IB som tam sporiaci mal už automaticky. Ale inak vkladná knižka rieši presne to čo chceš.

Inak Stiv má účet v tatre a tiež študentský účet. Tak môže povedať či k tomu dostal sporiaci. Ak hej, tak v tatre máš tiež študentský účet zadarmo a plus je, že by si si tie peniaze rovno vedel aj posielať do VUB.
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

Jasne ze je. Studentsky ucet je ako ten tvoj personal. Mozes tam mat precerpania, predschvalene uvery, etc.
.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LeaR »

Leon napísal: Št 17. Jan, 2019, 16:28 Tiež to mám presne kvôli tomu. S debetkou sa vždycky môže niečo stať. Na sporiaci účet nikto nemá ako siahnuť a peniaze sú v momente na osobnom účte keď treba platiť niečo viac.

Teraz budem len hádať, ale myslím že v žiadnej banke ti nezaložia sporiaci účet bez bežného účtu. Je to doplnok k osobným účtom. je to na rovnakom logine do bankingu. Nikde po weboch na bankách to nespomínajú osobitne, aby k tomu bol nejaký poplatok a podobne. Ja čo som tu nedávno zakladal účet v tatre, tak po prihlasení do IB som tam sporiaci mal už automaticky. Ale inak vkladná knižka rieši presne to čo chceš.

Inak Stiv má účet v tatre a tiež študentský účet. Tak môže povedať či k tomu dostal sporiaci. Ak hej, tak v tatre máš tiež študentský účet zadarmo a plus je, že by si si tie peniaze rovno vedel aj posielať do VUB.
To som samozrejme viem, nehladam ani banku - iba ze sporiaci ucet. Napr uniCredit by som si musel zalozit u Konto a nasledne pravdepodobne poziadat o zriadenie sporiacieho uctu. Skor mi islo oto, ci mate nejake skusenosti kde sú najlepsie vyhody/vyssi urok...

Ale ano mas pravdu, vkladna knizka bude asi to najlepsie. Ked bude cas, skusim to este rpestudovat. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

aha, to si ale nepísal. Píšeš že chceš niekde inde sporiaci, lebo vo VUB ti nedali zadarmo k účtu. :)

tu porovnanie vkladných knižiek
https://totalmoney.sk/sporenie/vkladne-knizky/

tu sporiacich účtov
https://totalmoney.sk/sporenie/sporiace-ucty/
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa icefire »

Ja mam este sporiaci takto v mBank, tiez za neho nic neplatim. Inak ak sa bojis o debetnu kartu riesil by som to kreditkou, ja platim uz len tak, lebo ta ochrana je nasobne vyssie, kedze su to peniaze banky.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

Sporiaci ucet "syslenie" v 365banke, urok 3,65%...Urocia sice max. 1500€, ale to Ti rocne urobi +-45€, co nieje malo...
Len love tam nedas naraz.

Btw, UniCreditBank.. Tiez som sa dal zlakat, kedze potrebujem banku, ktora ma pobocku min. na hotovostne vklady, co mBanka ani 365banka nesplna. A hned, este som ani nezacal a WTF? Na kartach sa nedaju menit limity cez appku, iba na pobocke za 5€? + neexistuje moznost zablokovat Internetove platby? To si robia srandu, v roku 2019?

btw ze peniaze na kreditke su "viac" chranene? no niesu, v ziadnom pripade.. ked dojde k zneuzitiu kreditky, alebo kradezi, kym ju nemas poistenu, banka k tomu pristupuje uplne rovnako, ako ked je to debetka... jediny rozdiel je napr. pri letenkach, kde si ale reklamoval transakciu ktora bola "opravnena", ale sluzba nebola poskytnuta... je rozdiel ale reklamovat ze mi niekto zneuzil kartu a ze som zaplatil a nedostal sluzbu... vtedy si vie banka lahsie vymoct peniaze od poskytovatela, ale pri zneuziti nemas nijaky vyssi stupen chranenia oproti debetnej karte... min. v mBanke je to takto. a aj tie poistenia zneuzitia karty su primitivne, a prakticky velmi tazko vymozitelne, plus je tam obmedzenie na max. poistnu udalost..
urcite je lepsie si vediet presuvat peniaze na sporiaci ucet v ramci jedneho "loginu", s tym, ze k tym peniazom sa cez kartu NIKTO nedostane...

a samozrejme, vediet napr. zablokovat net platby cez appku, a znizit limity na denne platby na minimum... a tu jak pisem vyssie, taka UniCredit prehrala na plnej ciare.. v tej banke nenecham po prijati +400€ viac jak 50€ uz len z principu
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Debata o všetkom"