Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Krásne kur.ítko je v teplovzdušnom ohrievači Hyundai. Regulácia teloty tam nie je spravená klasicky, termostatom, ale dvojkovovým pásikom. Problém však je, že je ten pásik na jednej strane uchytený nitom, ktorý je prosím pekne izolovaný od pásika gumovou podložkou. Ale na druhej strane uchytenia je nit spojený vodivo, čo pôsobi tak, že medzi nitom a pásikom konštantne prebiehajú elektrické výboje, čo má za následok nadmerné zahrievanie pásiku. Po dvoch mesiacoch používania sa poku.vil a nejde ho zapnúť na plný výkon, pretože v tu chvíľu je napätie medzi pásikom a nitom také silné, že vyvolá výboje okamžite a pásik sa zahreje do 5s. Pritom tento "termostat" je absolútne k ničomu, keďže zariadenie dokáže fungovať 24hodín bez prehrievania na plnom výkone... Prvý mi vymenili, teraz mám druhý a ten zatiaľ funguje, no nedá sa prepnúť na max. a sem-tam si povie, že na mňa fúkne studený vzduch.
Obrázok
cez to uchytenie vpravo by nemal ísť prúd, ale ide...
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa Papek »

reklamovat a reklamovat a potom si vypytat prachy a kupit nieco ne-Hyundai
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa stanomx »

Niečo po záruke, magiobox ten starší značky tuším Kiss alebo také niečo, proste nie tá motorola. Po záruke prestal fungovať, nechcel sa zapnúť displej preblikoval, sem tam sa podarilo ho spustiť ale to bola len náhoda. Reku že sa pozriem, aj tak je po záruke, hneď ako som to otvoril vidím kondenzátor v zdroji rozliaty, fajn pomyslel som si oprava za 50 centov. Pozerám kondík na 10V a filtroval napätie 12V. :rolleyes:
Tak som tam šupol 25V kond 105° Rubycon, ešte pár som ich v silovej časti vymenil za Samwh-y a magio fíčí, neprestajne ďalšie asi 2 roky.
Myslím že ten 10V tam bol schválne. Mimochodom vždy by mali mať kondy rezervu v napäťí, dajme tomu 20%.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa Papek »

Mam pocit, ze cenovy rozdiel medzi kondikmi na vyssie napatie je zanedbatelny. Aspon cosi take sa mari, ked som si na strednej robil zosilnovac a islo do neho +/-20V. Vtedy som dal kondiky na 50V, lebo ine nemali.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa landrower »

nj, vecsinou ked mi odide nejaka elektronika (pripadne vo firme) tak su to prave buchnute kondiky...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

tiez mi vyhorely vsade kondiky par krat zdroj dal fajnu *ebu segra skoro dostala infarkt ale to neaky no name

ale dokonca na enermaxe zhodeli kondiky
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa landrower »

v noname zdrojoch sa uz u nas viack krat kondiky menili, tusim vecsinou tie na vstupnej filtracii (aj ked neviem presne ci take nieco vobec na nich bolo, proste tie najvecsie :) )
ale akoze aj na doskach a grafikach uz poodchadzali (co ovsem neboli moje, takze to som neriesil a naordinoval novy kus)
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa CageJ »

Otváram znova túto tému, za tých 6 rokov pribudli skúsenosti:

LCD Samsung 24" FHD kúpený v januári 2010, ide plne DOTERAZ! Samozrejme výrazne poklesol jas.
LCD 23" Philips 234E5QHSB/00 FHD po 2r neviem presne (možno ešte pred zárukou) odišli integrované reproduktory (kúpený v 2014); inak obraz OK
LCD BenQ BL2711U 4K - kúpený v koncom roka 2017 a ešte rok v záruke.. začína občas blikať na bielej farbe - vraj bežná vada monitora a bude sa zhoršovať.. údajne sa zlomí FLEX (monitor neprenášam a pivot som využil asi tak 15×).. tak čakám

TV PANASONIC UT30 kúpená niekedy v roku 2011 na Vianoce, šľape už klesol jas - trošku vysekaný ovládač
TV Panasonic Viera TH-37PX8E - kúpená cca v roku 2009/10 - klesol dosť jas ale FUNGUJE všetko!! - možno trošku vysekaný ovládač
TV Phillips 6703 - začína štrajkovať ovládač - po roku xD - vytlačené tlačidlo zapnutia

Slúchadlá NICEBOY HIVE - po 1/2r vytlačené /zlomené tlačidlo zapnutia/vypnutia (doma rozobraté v rámci záruky a zalepené lepiacou pištoľou, fungoval asi 1/2r a potom sa zlomil úplne) , fungujú len na kábel; RMA som neriešil
BML slúchadlá - párovanie po 1.5r v prdeli :); tento týždeň smer RMA (kúpené iné PANASONIC, tak uvidíme)

Genius SP-HF150 Wood - lacné reproduktory k NB do práce ; absolútne šmejdy!!! USB - prenášal sa šum, mierne potlačenie nastalo, keď som ich nenapájal z USB NB ale zo siete.... šli preč do mesiaca / 2; daroval som ich kamarátovi do pivnice :D; to nemalo zmysel ani RMA

SSD Crucial 64GB M4 - umrel presne v deň 3r záruky!!!; RMA podaná cez ALZU online a uznaná - výmena EVO 840 250GB
GIGABYTE Z77-D3H - kúpená v 2012 - pokiaľ viem funguje xD
ASUS Z170-A - umrel PCIex slot do 6 mesiacov -> výmena za DELUXE :)
Wi-Fi Extender Gembird WNP-RP300-01 - nevydržal ani rok

LUMIA 920 - samovoľne umrel SIM slot asi po 3-3.5r, inak FUNGUJE DODNES ako hudobny prehravac; BTW WP 8.1 nikdy nehodeny do tovaru, bezi ako z praku
LUMIA 830 - najprv odišiel hlavný mikrofón, potom odišla aj anténa alebo SIM slot a kamera
LUMIA 820 - aj do tretice umrel SIM slot (v tomto prípade 6 mesiacov po záruke, sa mi zasekla "nano" SIM v konektore a poškodila ho)

GTX1080 FE - umrela po cca 2.5 roka :D, ked som ju predal asi do 2 tyzdnoch (u mna bola na vode)
ASUS GTX760 DCII - odisli fany v zaruke asi po 1.5r - vymena v ramci RMA
ANONYM_a7

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

zaujimave, spisem daco ked pridem dom tiez mam zaujimave skusenosti a v praxi ma dost prekvapilo kolko "znackoveho" HW som za posledne 2-3 roky rozbil na prach pritom som ich nijak intenzivne nepouzival. Ide hlavne o znacku Logitech s ktorou uplne koncim na plnej ciare po poslednom pol roku kedy mi skapalo takmer uplne vsetko od tejto znacky...

Naopak masivne ma prekvapili veci od Sony, mam doslova 7 rocne BT sluchadla (Sony mdr 1rbt) a kopec ineho stareho HW ktory bol pouzivany fakt intenzivne a az na spotrebne vady (nausniky - baterka) su tie veci v 95% stave vizual/technical.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa LeaR »

Fotopasca ScoutGuard SG560K-12mHD, po 23 mesiacoch KO. Stihol som vyreklamovať, alza vrátila plnú sumu :)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa CageJ »

Ešte pridám Nb TOSHIBA, ktorý spomínam na prvej strane beží stále - pánty OK, vylámala sa len plastová mriežka chladenia - 12 rokov!!!!!

Ďalší notebook TOSHIBA - od kúpy 2012 klikali pánty alebo plast - neuznaná RMA, asi si tipnite... presne v tej srube po cca 2r+ sa plasty zlomili a o par mesiacov odisiel pant uplne...
Tesne po zaruke sa uvaril procesor - prepastovanie ani nic nepomohlo, proste procesor sa stale podtaktoval a nebol schopny uchladit... urobil som upravu chladenie a dal tekuty kov, teploty boli skoro na Tmax ale CPU drzal takt... vydrzalo dalsi rok.. a posledny rok uz blbne aj BIOS a PC obcas nenabehne... ak crashne tak zase nenajde SSD/HDD. suma sumarum, ani nie po 2r bol tento notebook na vyhodenie.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa stiv »

Nejak si nespominam na nic co by zomrelo kratko pred alebo po zaruke.

Mys G903 zacala robit mesiac pred koncom zaruky dvojkliky - logitech cez RMA poslal dalsiu.
.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8551
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa shiro »

Mam tiez jedneho veterana. TV Samsung LE40B550. Vraj odchadzaju casto, lebo niekto mudry dal do napajacieho zdroja elyt kondik do blizkosti chladica - casom vyschne a TV sa nezapne. Samozrejme, kazdy by menil celu dosku rovno...
No tento konkretny matador bezi uz 10r bez problemu :good:
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
ANONYM_a7

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Presne toto mam!

G903 je ale 145e mys, ved to je masivny fail jak svet - dvojkliky tak ze sa to neda pouzivat ani na casual browsing.. a to som ju fakt pouzival LEN na LoL gaming a teda minimalne ta hra ma nahratych do 100h v celku a uz robi dvojkliky = za mna megafail zo strany Logitech, novu mys nechcem naco? Ved sa to stane opat...

potom tu mam G413 Carbon. Masivny SHIT! Klavesnica nema este ani 2 roky, nedavno som ju siel cistit tak som opatrne - VELMI OPATRNE povytahoval vsetky tlacidla a vycistitl kompletne celu klavesnicu. Zial pri vyberani tlacidiel som az v 30% pripadov odlomil 1 - 3 palicky na ktorych drzi klavesa = klavesy teraz nahoodne vypadavaju, nesedia na mieste, proste nechapem z coho he to spravene a preco sa daju tie keycaps odstranit ked sa to neda spraviit konzistentne bez toho aby som vylamal osadenie = klavesnica je nereklamovatelna lebo je to mechanicke poskodenie, zaroven je klavesnica nepouzitelna lebo pri stlaceni urcitych tlacidiel tlacidlo jednoducho vyleti von..

MX master (1. generacia) - megashit. AKoze s myskou som megaspoko ale kvalita vyhotovenia je katastrofalna , uz po par mesiacoch sa mi olupala guma z kolieska, inak pravidelne laguje ak je pripojena cez BT na akekolvek zariadenie (s MACom trpi najviac, fakt netusim preco).

Mam tu este 2x logitech kablove mid end mysky (uz su vyhodene v komore tak neviem presne ake) ale obom sa olupal kabel a obe maju problem s vypadavanim (opat neviem preco ale davaju megatvrde kabelaze pod ten vyplet ) kable su zalomene.

K800 iluminated = 1 tlacidlo odpadlo proste sa zalomil nejaky plast v tom mechanizme a pri stlaceni tlacidla vyskocilo a odvtedy sa neda dat spat.

Starcekovia ktorym nic nie je:
Mam tu asi 30 rocny televizor od Sony Trinitron CRT na retro gaming - ovladac je na sracky okrem toho je bez najmensej vady, zvuk ide jak za nova, obraz je stale krasny, ziadne viditelne anomalie.
Original NES z 86teho roku - nielen ze konzola fici ako nova, ale aj ovladace ktore maju za sebou tvrde roky heavy gamingu funguju BEZ JEDINEHO PROBLEMU!!!!!
Rovnako tu mam povodnu Sega mega drive, ovladace su na sracky uz su tam 3rd party ale zvysok konzoly je povodnej a opat funguju bez problemov. SNES, Original XBOX, PSONE, PS2, WII, vsetko stare rachotiny co maju predrvene stovky az tisice hodin za svoj zivot a az na obcasne precistenie raz za cas ziaden servis (na PSONE som zlomil osku v mechanike tu som menil a este adapter sa zalomil, to je cele).

Cize ano, stare veci mali kvalitativny standard uplne inde ako konzumna elektronika. Ja predpokladam ze tu telku a stare konzoly pohraju este moje ratolesti ak sa nejake postastia, a ak bude dostatocne velky byt/dom, zaskladujem to a pojde to aj o XY rokov...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8551
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa shiro »

Stare konzoly a tak...oproti dnesnym defakto pocitacom to boli uplne jednoduche systemy. Dokopy sa to nehreje, su tam jednoduche cipy, ktore vydrzia este XY rokov. Ovladace boli kvalitnejsie robene oproti dnesnym, to suhlasim. Poctiva mechanika je poctiva mechanika. Servisujem tlaciarne a bezne vidim, ze lacnejsie kusy maju 3/4 mechaniky plastove kolieska/loziska a veselo sa to derie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Debata o všetkom"