Cigary

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Cigary

Príspevok od používateľa Papek »

Fajcite niekto cigary? Ja som s tym zacal asi pred rokom, ked sme hravali s kamosmi poker. Mavame to raz za mesiac, tak ze si dame vitaznu cigaru. Zo zaciatku to bolo same seno, lacne cigary, ktore nestali za vela a a skor mi bolo z toho zle a smrdelo to. Casom som skusal drahsie, niektore lepsie, niektore horsie. Z tych lacnejsich ma napadaju Vasco de Gama a im cenovo podobne, sem-tam sa medzi nimi najdu chutnejsie kusky ale je to skor o experimentovani. Z oblubenych mozem za seba odporucit Private Stock No. 1 a Stanislaw Hemingway.
Uplny top, co som zatial mal, bola Santa Clara 1830 Bolero, fajnovucka cigara, ktoru som si vychutnaval vyse pol hodiny a zasol som nad tym, ako sa da nieco tak uzasne vyrobit. Samozrejme, cena bola kdesi inde, ale ako sa vravi, sex je sex :)

Tym som chcel aj nadviazat na to, ze ak holdujete cigaram, odkial ich kupujete? Vacsina stranok, ktora predava cigary mimo EU, ich do EU nezasiela. Nasiel som cigary, ktore sa daju zohnat u nas okolo 4-5 € a na nete su za cca 2,50 €, co je slusny rozdiel, ak sa bere 20 ks, pripadne viac.
Zatial sa mi podarilo najst jeden Nemecky shop s fajn cenami, mate niekto skusenosti? http://www.thomastimm-sylt.de/shop/index.php
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Cigary

Príspevok od používateľa Cougar »

Ja si tiez niekedy nejaku doprajem, posledne som skusal COHIBU SIGLO II no nejak bars mi "nešmakovala", medzi take ktore mi chutia patria Partagasky hlavne coronas senior a junior. To su take lahke, svieze cigary. Napr taky Don Tomas Allegro, ktory bol cierny ako uhol :D som kupil prvy a posledny krat :bye:

Ale kupoval som aj lacnejsie ako napr Guantanamera, Chose La Piedra, Santa Clara ktore neboli 100% ale na zrelaxovanie pri nejakom drinku postacia :P

Ja ich kupujem len v normal kamennom obchode, z netu som este neobjednaval.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Cigary

Príspevok od používateľa Scorp »

Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Cigary

Príspevok od používateľa Scorp »

ten nemecký shop jak prechádzam, tak ceny nie sú až tak super, valmont v ČR vychádza +- rovnako
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Cigary

Príspevok od používateľa Papek »

Ti nemci na mna s*ru, uz som pisal do dvoch shopov a ani jeden neodpisal... zatial som tych cechov nejako moc neskumal, ale nenasiel som u nich Santa Clara 1830 Bolero. Momentalne fungujem na Gran Corona, cenovo vychadzaju v trafikach za 3,30 €, co neni az take zle, ale ked si predstavim, ze za tu cenu mozem mat jednu Santa Claru ... Musim hladat dalej.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
vladikhrivnak

Re: Cigary

Príspevok od používateľa vladikhrivnak »

zdravicko, ono s tym online obchodom je to dost blbe, pretoze slovenske zakony neumoznuju online predaj. vyhradny distributor je firma myami (myami.sk) lenze pre vstup je potrebne kontaktovat predajcu. cize celu sr zastresuje jedina firma :) ak mas nejakeho znameho, ktory ma podnik restauracneho charakteru tak sa skus obratit na neho. maju siroky sortiment, okrem stanislaw. jedna z dalsich moznosti je ak sa dohodnes s nejakou trafikou (v nakupnych centrach), aby objednali a ked nemas vlastny humidor tak ti ich budu aj humidorovat (za poplatok + marza za cigary :) tiez je podstatne, aby si si vybral trafikum kde sa staraju o humidory (vacsinou skrinove), vo vacsine pripadov maju vlkost okolo 50 % (viac ako 60% nemaju ziadne). dalej si skus suche cigary, ktore nemusis humidorovat. moje odporucanie je, skusat, skusat, skusat, aby si si nasiel tu svoju cigaru na dany denny cas, napr. ja fajcim doobeda lahke cigary mensieho formatu a vecer tazsie s plnou chutou, cez den cigarilly ked nemam vela casu. kazdopadne je to len na tebe kedy a co si zapalit. nezabudni to skombinovat s nejakym napojom ci uz alko alebo nealko :)

Návrat na "Debata o všetkom"