Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa geroswen »

dendroid napísal: Pi 27. Apr, 2018, 22:31 Tak sa porozpravame znova o rok a uvidime, ake likvidacne tie nove podmienky realne budu a co to urobi s cenami. O cenach v BA nemam sajnu, ale nieco mi hovori, ze to tak zle nemoze byt, aby si clovek ani z 1000 eur nemohol nic nechat bokom, ak si prenajima jednu izbu niekde na byte.
Myslim, ze o jednej izbe na byte sa tu nebavime. To si moze dovolit aj hociktory student, ktory nie je ochotny zit na plesnivych intrakoch.

Ked sa bavime o vlastnom, tak stare 1 izbaky niekde na okraji Petrzalky zacinaju tesne pod 400e/mesiac. Nieco prijatelne mozno 500e.

Ked mas liter v cistom, tak 700e minies len v ramci toho, aby si prezil a dopravil sa do prace. Keby si si tie zvysne 3 stovky aj odlozil, tak 20% na 100k+ hypo budes setrit velmi dlho :D
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

zas hociktory student jak hociktory student, 150-250 za izbu je imho dost.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa geroswen »

Neviem, ci si niekedy videl intraky na Mladosti. Pre mna by to bolo dostatocna motivacia, aby som si nasiel brigadu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ano videl /vidim/, ale tak hlavne nie vsetky bloky vyzeraju rovnako, ze?... a studentovi platit 3-4x viac za byvanie moze byt dost. (+ priratajme si tam dopravu a casove straty atd, ale to je ot.).
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Ja len nadviažem na moje príspevky zo strán 93 a 94 ...

Včera som absolvoval obhliadku, velmi príjemná lokácia, 60m2 obytná plocha, predzáhradka 50m2, výbava štandard takže viacmenej musím doklepnúť kuchynskú linku z Ikei a časom niečo na mieru . Mladé rodiny, mamičky po uliciach :-D optika, slniečko svieti od 11:00 do 18:00 do celej obývačky (nie, neviem ako sa volá tá orientácia, z takýchto vecí som fakt cocot ) cca 20min od BA .

V pondelok mám konzultáciu s bankárkou, ak sa to podarí urýchliť koncom mája už bývam .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak ked ti kozem poradit andrew.tak si privstan niektory den rano a chod ten smer do ba. Aby si nebol prekvapny kolko to vie byt minut a 20to nebude.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Andrew007 »

20 minút čisto môj čas, nie z kontextu od tretej osoby. Takto fungujem už 6. rok, dialnica BA-SC v skorších ranných hodinách 20minút s tempomatom .Čo sa týka cesty späť je to už samozrejme iná kapitola .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

geroswen napísal: Pi 27. Apr, 2018, 23:18
dendroid napísal: Pi 27. Apr, 2018, 22:31 Tak sa porozpravame znova o rok a uvidime, ake likvidacne tie nove podmienky realne budu a co to urobi s cenami. O cenach v BA nemam sajnu, ale nieco mi hovori, ze to tak zle nemoze byt, aby si clovek ani z 1000 eur nemohol nic nechat bokom, ak si prenajima jednu izbu niekde na byte.
Myslim, ze o jednej izbe na byte sa tu nebavime. To si moze dovolit aj hociktory student, ktory nie je ochotny zit na plesnivych intrakoch.

Ked sa bavime o vlastnom, tak stare 1 izbaky niekde na okraji Petrzalky zacinaju tesne pod 400e/mesiac. Nieco prijatelne mozno 500e.

Ked mas liter v cistom, tak 700e minies len v ramci toho, aby si prezil a dopravil sa do prace. Keby si si tie zvysne 3 stovky aj odlozil, tak 20% na 100k+ hypo budes setrit velmi dlho :D

A ja si prave naopak myslim, ze sa o jednej izbe bavime. Lebo prenajimat si jednoizbak, akosi mi to rozum neberie. Ked chcem ist byvat do vlastneho a usetrit si peniaze, tak nepojdem byvat do prenajmu jednoizbaku sam. Ja som v mojom okoli poznal jedineho cloveka, co siel sam byvat do jednoizbaku. V jeho pripade slo ale o solventneho cloveka s ambiciou rovno kupovat dom a nie sa babrat s kupovanim bytu, ktory aj tak za par rokov preda. A zasa tu vsektko beriete jak podla nejakej sablony a vzorcov, setrit si. Ci setrit je jedina moznost, ktoru ludia maju ? Spotrebaky, co davaju tie banky ? Rodicia nevedia pomoct ? Uz tu raz udajne likvidacne podmienky boli a s cenami dole to nepohlo.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Likvidacne podmienky nie su pre predavajucich, ale kopec kupujucich. Predat to predas vzdy, ale velkym skupinam odopries co i len moznost mat pred 40r vlastne byvanie.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

Inak aj teraz vacsia ludi nedostavala 100% hypo,zvacsa do 80 a zvysok dofinancovala spotrebakom... (zdroj- co som odpozoroval z okolia).

Inak ja si fakt neviem predstavit ako ziju ludia s prijmom 600-1000e cistom (byvanie,rodina vydavky, trosku aj zit a nie prezivat)...kazdy den nad tym rozmyslam ale neviem si to vysvetlit...a nie z toho este nasporit 10-20k...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

ako ani teraz?  :D  Veď už vyše roka nikto NESMIE dostať 100, max 90.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Kiezby som mal dakedy liter v cistom
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

Fnukas tu a objednal si si noveho karoqa :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak ale ja mam povolanie vnuk.co sa tyka bytov tak ceny stale stupaju a najmy su naor na velmi zlej a vysokej sume. Co napr hypo a energie su na 300€ zatim co solidne 1izbaciky idu od 300€. A ked byva par v najme ta nechapacka a setria prd
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

Povolanim vnuk?zavidim :D

Návrat na "Debata o všetkom"