Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6753
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

odporucam v/z orientaciu, navyzsie poschodie.
inkasny listok is videl na mieste? len cca fakty kolko su mesacne energie. tak super. ja som tiez celkkom rychlo nasiel v presove.
a btw zo skusenosti su
4r na hoc aku stavbu su celkom dost na eventualne nedostatky.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Tiez by som povedal, ze 4-5 rokov je dostatocny cas na objavenie nedostatkov. Samozrejme v pripade, ak su obsadene vsetky byty.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

ved tie stare panelaky tiez neni su niekedy stastna vyhra, musis velmi dobre najst.

Btw. tie novostavby co sa teraz stavaju velmi zateplene, zle nastavene okna, recyrkulacny digestor a skoro nikomu sa nechce vetrat .... + ziadna rekuperacia :)
A ked dojdes na obhliadku vacsinu veci ani nezistis, zistis az po niekolko mesiacoch


broslo: aspon daj parametre....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

@Dendroid,

To je zaujimave lebo to nemas ako zistit. jedine cez stavbyveduceho z roku 195x :D

Medzi bytmi maju byt betonove platne ktore izoluju zvuk vertikalne a horizontalne to bolo (pokial viem) projektovane ako 2x7cm tehla no vidis ako to nakoniec je, no z niecoho tie domy v okoli postavit museli vtedy, material sa ponukal sam :)

Naozaj musim povedat, aj proti mojmu gustu, ze tie tehly su precenovane, je to stara dogma ze "tehla je tehla". ale len komfortom hluku, zbytok je ozaj fajn (paropriepustnost atd.)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

Inak tiez som kupoval novostavbu v BA 5 rokov dozadu, tu som polozky, co som opravoval (vsetko na moje triko, developer neuznal zaruky a neskor zrusil s.r.o.):
-vymena hlavnych dveri (kedze nesli normalne zatvarat) za bezpecnostne (1200 Euro)
- vymena jedneho okna - sklo - kedze vypln bola poskriabana (400 Euro)
- vymena vsetkych parapiet - kedze boli poskriabane (450 Euro)
- vymena kovania na dvoch oknach - neizolovali (220 Euro)
- vymena odpadu v kuchynskej linke (22 Euro)
- vysekanie omietky a reizolacia jedneho okna plus nova omietka (60 Euro)
- novy radiator - v izbe bola iba 60tka a podla kalkulacii treba aspon 120 - v izbe bola konstantne zima (270 Euro)
- konstantne vytopene pivnice - reklamovane 2 mesiace po kupe, oprava bude az teraz 6 rok na naklady fondu oprav (7800 Euro)
- zle vymalovany byt (120 Euro)
- konstatne padajuci internet od UPC - s tymto neviem nic spravit :cool:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Well, preto sa nekupuju byty na papiery ale az ked realne stoja :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

to si mozno mozes dovolit v kosiciach, ale v ba je 80% bytov predanych predtym ako sa zacnu kopat zaklady a ten zvysok ide s prirazkou 20-30 tisic. ja neviem ci kazdy ide byvat do ba alebo co...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
ANONYM_a7

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

jasne ze ide, ved na východe nič nie je ako nám povedal náš pán predseda :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Papek »

Ja mám tiež novostavbu ale našťastie som nemal nejaké väčšie problémy. Sadanie stavby je normálna vec, u nás hlavne byty ktoré sú na kraji stavby. Kamoš má dosť slušne praskliny, ktoré sa zastavili tak po 2-3 rokoch. U mňa minimum, nejaké dve sa opravovali a to bolo všetko. Inak kúpeľňa spravena velmi pekne aj kvalitne, priečky rovné. Šetrili na laminatovej podlahe, ktorá sa poškriabe už len keď na ňu škaredo pozriem. Okná sú tiež z tých lacnejších ale zatiaľ bez problémov. Za mňa spokojnosť. Len to som kupoval 4 roky dozadu, vtedy tie byty nešli až tak na odbyt pred kolaudáciou ako dnes. Takže som si ho vopred pozrel, rovno sme spísali nedostatky a keď som ho preberal, tam došli opraviť jednu prasklinu a ventilátor v kúpeľni.

Podarilo sa mi dohľadať štandard bytu, keď tak kuk prilohu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6753
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Radiator a vchodove dvere a okna sa menia asi pri kazdej kupe bytu. Teda ja by som menil. Jasne ze nebrat rohpve byty a preverit developera.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Preco sa menia vchodove dvere? ved len vlozku ci?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

Jednoduska napísal: Ne 18. Mar, 2018, 11:29 Well, preto sa nekupuju byty na papiery ale az ked realne stoja :D
Nelutujem, ak by som predaval teraz, tak mam (podla prave spraveneho posudku a situacii na trhu) minimalne 30 vo vacku. Niekedy sa oplati kupit novostavbu aj ked tam opravis kopec veci.

Vchodove dvere mali na prd zarubnu, cize namiesto novej som dal rovno bezpecnostne.

Stefan, ty citaj poriadne, hovorim, ze som kupil novy byt. Tam normalne nemenis okna a radiatory 😂
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa MacTukahan »

:D sak uz som sa zlakol...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6753
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ja normalne menim. A citam.ja menim aj wc. Mi vadi. Ja som kupil v 2016 novostavba este len zaklady liala a teraz este nemam a uz 15baby zisk pri predaji. Inac dumem ci nepostavit pizerku v jednej supis lokalite ale ta 150baby dat od seba sa mi nechce:( jednoduska zajtra idem v ke kukat jeden byticek ked tak pis.papa
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa MacTukahan »

A preco menis? CI len tak?

Návrat na "Debata o všetkom"